Спеціальності
Бакалавр
Магістр
Розрахувати конкурсний бал
Причини обрати освітньо-професійну програму "Культурологія"
Можливості працевлаштування
За освітньо-професійною програмою "Культурологія" Ви зможете отримати:
Код спеціальності – 034 Культурологія
Освітньо-професійна програма: Культурологія
Денна форма (1 курс):
Ліцензований обсяг – 25 місць
Максимальна кількість державних місць – 5 місць
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 29 895 грн
Заочна форма
Ліцензований обсяг – 15 місць
Державне замовлення: немає
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 17 937 грн
Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної
загальної середньої освіти:
Українська мова і література
Історія України
Математика або
іноземна мова, або
біологія, або
географія, або
фізика, або хімія
Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2020р. – 194,657
Середній прохідний бал для вступу на платну форму навчання у 2020р. – 165,412
Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення, можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного балу не менше ніж 125,000
Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100
Магістр
Денна форма:
Ліцензований обсяг – 15 місць
Кількість державних місць у 2020 році – 2 місця
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 29 895 грн
Заочна форма
Ліцензований обсяг – 15 місць
Державне замовлення: немає
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 23 916 грн
Конкурсний бал обчислюється за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = К1×П1 + К2×П2 + П3, де П1 – оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови у випадках, передбачених Умовами прийому (за шкалою від 100 до 200 балів), П2 - оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), П3 - оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній ступінь (освітньокваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ). Оцінка П3 визначається за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники і обчислюється за формулою П3 = (СБ–60)×0,25+ДБ×0,5, де СБ – середній бал, ДБ – додаткові бали науково-дослідної та фахової творчої роботи (максимальна сумарна кількість додаткових балів не може перевищувати 20). К1, К2 - невід'ємні вагові коефіцієнти, встановлюються НаУОА на рівні не менше ніж 0,25 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1 (додаток 2 до Правил прийому 2021);
Причини обрати освітньо-професійну програму “Культурологія”:
Можливості працевлаштування:
Культурний та громадський аналітик
Мистецтвознавець
PR-менеджер
За освітньо-професійною програмою “Культурологія” Ви зможете отримати:
Схожі освітньо-професійні програми: журналістика; філософія; історія та археологія; українська мова і література.
Ольга Анатоліївна
(098)-78-14-764
kafedra.kulturologii@oa.edu.ua
Відгуки випускників
Навчання в ОА було простим і приємним. Маленьке місто Острог – це те, що треба, аби віднайти свій шлях у житті. Відсутність зайвої метушні великого міста дозволяє зосередись на важливому. Минуло 4 роки як я полишила стіни академії, та знання здобуті там досі актуально служать мені в роботі та у житті. Гадаю кращого бакалаврату я не могла б для себе обрати.
Спеціальність Культурологія – це серце академії. Це духовність, творчість та ерудованість одночасно. Викладацький склад кафедри Культурології вражає не лише підбором надзвичайно кваліфікованих спеціалістів, а також високим рівнем лояльності, сучасності та виваженості. Мої роки в академії – це дійсно найкращий час. Студентські роки – це час формування мене як особистості і надзвичайно важливо було провести цей час із правильними людьми у правильному місці.
Ніколи не могла пояснити для нових у своєму житті людей, що для мене зробила «Острозька академія». Говорю про філософування, інтелектуальні підтримку і виклик, постійне відчуття причетності до чогось значущого, але ж справжню цінність досвіду тривалістю в чотири роки не вхопиш кількома фразами. Я завдячую ОА основами своєї інтелектуальної і діяльної ідентичності, своєю особистою етикою. В Острозі я навчилася цінувати спілкування, бо хороша розмова з викладачем чи іншим студентом може змінити тебе назавжди; теорію — я здобула освіту культуролога, і знайомство з механізмами культури дозволяє мені критично ставитися до норм і контекстів, які обмежують більшість людей; і свою дорогу. Майбутньому студентові я хочу побажати чути кожного, кого зустрінеш по дорозі — і нікого не слухати. Бо шлях у мене, у тебе, у твоїх друзів свій.
ОА для мене була чимось на зразок «Касталії» Гессе: благісна відокремленість від оманливо важливого напруження столиць, яка дозволяла повільно вирощувати необхідне для гри на полі гуманітарних наук ментальне приладдя. Взагалі, обмежень немає, академія може стати для вас чим завгодно – від Гоґвортсу до Берклі. Острозька культурологія з її глибинною, принциповою відкритістю і діалогічністю дозволяє навчитися сприймати світ так глибоко, бачити події так далеко, і настільки наскрізь, як потрібно саме вам.
Ще з першого класу оголосила бойкот усім математичним дисциплінам, натомість отримувала ще більше задоволення від гуманітарних наук. То ж не даремно опинилася в університеті «Острозька академія». Це унікальний освітній заклад… з позитивною енергетикою, з викладачами, які вдало поєднують в собі доброту, вимогливість та почуття гумору. А головне, в академії створені всі можливості аби навчатися просто в своє задоволення, власне чим я й займалася. Кайфувала від археології, філософії, літератури, етики, естетики…
Навчання на культурології в ОА перевершило уявлення багатьох – ми не лише пізнали багатства світу людини, а й навчені на рівні культури, як її творці. Тут я знайшла приємне товариство і поштовх до розвитку. За це вдячна на все життя.