Культурологія

Освітні програми

Навчально-науковий інститут соціально-гуманітарного менеджменту


Код спеціальності – 034 Культурологія
Освітньо-професійна програма: Культурологія


Бакалавр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 10 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2022 році – 5 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 25 500 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 102 000 грн.

Заочна форма

Ліцензований обсяг – 10 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 20 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 80 000 грн.

Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2021 р.187,824

Середній прохідний бал для вступу на платну форму навчання у 2021 р.158,214

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000.

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100.


Розрахувати конкурсний бал >>

Магістр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 27 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 40 500 грн.

Заочна форма

Ліцензований обсяг – місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 21 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 31 500 грн.


Причини обрати освітньо-професійну програму “Культурологія”:

  1. Дослідиш історію мистецтва, коміксів, моди, кінематографу як фундаментальних основ культурного буття.
  2. Вивчиш особливості та характер української культури, починаючи від Київської Русі до сучасних міських практик.
  3. Навчишся творити унікальні тексти й проєкти, зважаючи на сучасні виклики в культурі.
  4. Пройдеш фольклорно-етнографічну, соціокультурну та педагогічну практику, отримавши власний винятковий досвід і можливість для працевлаштування.


Можливості працевлаштування:

Культурний та громадський аналітик

Куратор мистецьких проєктів

Менеджер культури


  • керівник та/або PR-менеджер культурно-освітніх установ (музеїв, галерей, бібліотек тощо);
  • співробітник прес-центрів та інформаційно-рекламних відділів культурно-освітніх установ (відділів культури і туризму, навчальних закладів тощо);
  • робота у сфері туризму (туроператор, співробітник туристично-інформаційних центрів тощо);
  • викладач.

За освітньо-професійною програмою “Культурологія” Ви зможете отримати:

  • ступінь бакалавра культури;
  • ступінь магістра культури.

Інформаційний пакет ЄКТС:


Схожі освітньо-професійні програми: журналістика; філософія; історія та археологія; українська мова і література.



Петрушкевич Марія
завідувачка кафедри Філософії та культурного менеджменту
email: mariia.petrushkevych@oa.edu.ua
тел. +380 (97) 9454416

Шеффер Анна
студентка 2 курсу спеціальності "Культурологія"
email: anna.sheffer@oa.edu.ua
тел. +380 (68) 2234935


Відгуки випускників

Мій шлях по життю багато чим визначений моєю професією. Так, культурологія стала не просто моєю спеціальністю, але й способом життя, мислення і поведінки.
Чому варто обрати культурологію?
Ви завжди зможете знайти собі місце у світі. Де б ви не були, зможете бачити красу і можливість заробити гроші, розвиваючись. Маючи світогляд, сформований культурологією, зможете провести екскурсію в будь-якому музеї світу, стати куратором арт-проектів, чи просто створювати стильний контент для соцмереж.
Ваш кар'єрний успіх у вашому світогляді, знаннях та бажанні розвиватися. Як на мене, Культурологія НаУОА прекрасно справляється з цим завданням. Я щиро раджу абітурієнтам обрати цей шлях по життю.
Дякую моїй рідній кафедрі і найкращим у світі викладачам за те, ким я тепер є.

Наталія Кушнірук, мистецтвознавиця, культуролог, авторка публічних лекцій | Рік випуску – 2015


Спеціальність Культурологія – це серце академії. Це духовність, творчість та ерудованість одночасно. Викладацький склад кафедри Культурології вражає не лише підбором надзвичайно кваліфікованих спеціалістів, а також високим рівнем лояльності, сучасності та виваженості. Мої роки в академії – це дійсно найкращий час. Студентські роки – це час формування мене як особистості і надзвичайно важливо було провести цей час із правильними людьми у правильному місці.

Наталія Нищенко директор з проектів iSmart, Smart Line Group | Рік випуску – 2011

Навчання на магістерській програмі «Культурологія» в НаУОА це неоціненний досвід і навички, які ви отримуєте під час навчального процесу. Зараз, коли дивишся через призму років на час свого навчання на магістратурі розумієш, що він не пройшов даремно. Надані мені знання в стінах академії є неоціненним скарбом. Так, написання магістерської роботи в свій час було чи не одним із перших складних випробувань стосовно опрацювання великих об’ємів аналітичної інформації з метою подальшого аналізу і ретрансляції.Здобута освіта за спеціальностями: культурологія, релігієзнавство та право дали поштовх розвитку моєї правозахисної спеціалізації сьогодні на державній службі. Плідна праця в стінах академії завжди дає високий результат. Навчаючись на кафедрі культурології та філософії ви завжди знайдете справжніх друзів і, можливо, як я свою другу половину.

Андрій Гнаповський , правозахисник, начальник відділу забезпечення діяльності Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Київ | Рік випуску – 2017

«Культурологія» в ОА – це спеціальність, яка дала мені надпотужний старт у розумінні того, наскільки глибокою може бути рефлексія щодо навколишнього світу. Актуальні, новітні концепції, надзвичайно цікаві предмети та викладачі, теорія, невіддільна від практики і стан постійного захоплення від навчання. Вдячна за особливу атмосферу, в якій дозволяли експериментувати, не обмежувати себе рамками традиційних освітніх методів, займатись тим, що було для душі. Один з найсвітліший періодів у моєму житті.

Тамара Чоп, викладач кафедри філософії та українознавства, заступник декана з виховної роботи факультету економіки та менеджменту Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя | Рік випуску – 2002

Навчання на спеціальності «Культурологія» було для мене періодом креативу та свободи самовираження. Адже викладачі завжди пропонували цікаві формати навчання, піднімали актуальні теми та спонукали до вільного висловлення своєї думки. Всі навчальні курси адаптовані таким чином, щоб дати глибокі знання по спеціальності, враховуючи актуальні тенденції в сфері культури. А отримати перші практичні навики я змогла ще під час навчання, працюючи в музеї Острозької академії. Пам’ятаю, на другому році навчання у нас був курс «Історія філософії» від Миколи Олександровича Зайцева. Він буквально «зламав» мій мозок, бо я читала все – від Геракліта до Сартра. Завдяки цьому, а також ще багатьом чудовим спеціалізованим предметам, я здобула важливе вміння – осмислено ставитися до життя. Жодного разу я не сприймала всерйоз тезу про те, що після навчання на «Культурології» неможливо знайти високооплачувану роботу. Зараз у світі так багато цікавих можливостей, головне – бути відкритим до них. А навчання в Острозькій академії забезпечить вас навичками, які надзвичайно затребувані на ринку праці. Я працюю проектним менеджером в двох громадських організаціях, що орієнтовані на сферу культури. Щороку маю можливість реалізовувати проекти на декілька мільйонів гривень. Але найцінніше – це можливість створювати щось нове та важливе для формування української культури та суспільства. Цим може похвалитися саме культуролог)

Олеся Гощук, проектний менеджер ГО «Агенція сталого розвитку міста» та ГО «Братство імені князів Острозьких»| Рік випуску – 2011

Ще з першого класу оголосила бойкот усім математичним дисциплінам, натомість отримувала ще більше задоволення від гуманітарних наук. То ж не даремно опинилася в університеті «Острозька академія». Це унікальний освітній заклад… з позитивною енергетикою, з викладачами, які вдало поєднують в собі доброту, вимогливість та почуття гумору. А головне, в академії створені всі можливості аби навчатися просто в своє задоволення, власне чим я й займалася. Кайфувала від археології, філософії, літератури, етики, естетики…

Алла Ткач журналіст, режисер «1+1» | Рік випуску – 2009

"Магістерська програма за спеціальністю культурологія в НаУ "ОА" допомогла мені поглибити вже набуті знання за попередні роки навчання. Особливо мене цікавили спеціалізовані курси з теорії культури, такі як Постструктуралізм, Постмодернізм, Гендер та багато інших, протягом яких ми дискутували на важливі теми сьогодення та розвивали навички критичного мислення. Також важливою та захоплюючою була частина предметів присвячена сучасній культурі та українському і всесвітньому мистецтву. Перевагою навчання була плідна співпраця викладачів і студентів, активне обговорення теорії культури, її актуальних проблем та проявів, що згодом допомогло у виборі теми та написанні магістерської роботи. Мені здається, магістерська програма переконала мене до кінця, що я на правильному шляху, адже завдяки їй я не лише розширила світогляд, а й тісно пов'язала своє життя далі.Сьогодні я працюю у фонді який допомагає налагоджувати міжкультурний діалог та паралельно продовжую навчатися, лише вже англійською мовою і освою спеціальність "Культура та медіа".

Леся Шикирява, Університет Ланкастера (Велика Британія), Польський міграційний форум (Варшава) | Рік випуску – 2014