Спеціальності
Бакалавр
Магістр
Розрахувати конкурсний бал
Причини обрати освітньо-професійну програму "Журналістика"
Можливості працевлаштування
За освітньо-професійною програмою "Журналістика" Ви зможете отримати:
Перелік навчальних дисциплін
Код спеціальності – 061 Журналістика
Освітньо-професійна програма: Журналістика
Денна форма (1 курс):
Ліцензований обсяг – 25 місць
Максимальна кількість державних місць – 12 місць
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 27 900 грн
Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної
загальної середньої освіти:
Українська мова і література
Історія України
Математика або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія
Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної
загальної середньої освіти для окремих спеціальностей для небюджетних конкурсних пропозицій і в заяві вступника
зазначено: «претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб»:
Українська мова та література
Іноземна мова
Біологія або географія
Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2020р. – 193,384
Середній прохідний бал для вступу на платну форму навчання у 2020р. – 166,68
Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення, можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного балу не менше ніж 125,000
Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100
Магістр
Денна форма:
Ліцензований обсяг – 25 місць
Кількість державних місць у 2020 році – 1 місце
Рекомендована вартість навчання за рік у 2021 р. – 29 895 грн
Конкурсний бал обчислюється за формулою:
Конкурсний бал (КБ) = К1×П1 + К2×П2 + П3, де П1 – оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови у випадках, передбачених Умовами прийому (за шкалою від 100 до 200 балів), П2 - оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), П3 - оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній ступінь (освітньокваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ). Оцінка П3 визначається за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники і обчислюється за формулою П3 = (СБ–60)×0,25+ДБ×0,5, де СБ – середній бал, ДБ – додаткові бали науково-дослідної та фахової творчої роботи (максимальна сумарна кількість додаткових балів не може перевищувати 20). К1, К2 - невід'ємні вагові коефіцієнти, встановлюються НаУОА на рівні не менше ніж 0,25 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1 (додаток 2 до Правил прийому 2021);
Причини обрати освітньо-професійну програму “Журналістика”:
Можливості працевлаштування:
Журналіст
Телеведучий
Прес-секретар
За освітньо-професійною програмою “Журналістика” Ви зможете отримати:
Схожі освітньо-професійні програми: українська мова і література; культурологія; філософія; політологія.
Круглюк Наталія Іванівна
+38 (097) 8749296
kruglyk.natali@yandex.ua
Відгуки випускників
Під кінець останнього навчального року знайшла своє місце у правозахисній організації міста Чернігова “MART” та Освітнього дому прав людини – Чернігів, що є однією із організації міжнародної мережі Human Rights House Network. Засвоївши основи піару та маркетингу, працювала в організаціях як піар-менеджер та була журналістом втілюваних проектів. Рік після випускного я вирішила використати задля стратегічного планування мого життя, а відтак одним із основних рішень – вступ до європейського університету і продовження навчання. Поки йде інтенсивна підготовка до цього – працюю в Центрі вивчення іноземних мов міста Чернігова, де маю можливість викладати англійську, польську та французьку мови. Я вдячна НаУОА за можливість навчитися основам основ не лише в науках та дисциплінах, які вивчала, а й у житті, дякую за досвід та гарний старт, який я мала, отримавши диплом (як матеріальний об’єкт, який втілює накопичення всіх знань та вмінь на шляху до його отримання).
Я працюю в ГО “Інтерньюз-Україна” з початку свого четвертого курсу, де залишили мене в організації після літньої практики, яка на моїй спеціальності “Журналістика” є обов’язковою. Але я безмежно щаслива, що попередні три роки я присвятила навчанню. Під цим, звісно, я не розумію навчання в чистому вигляді. Це були три роки прекрасних знайомств, заходів, розваг, ідей. Були проблеми, були і рішення. Але в моєму випадку ці три роки мене дуже змінили, в чомусь – кардинально. І зараз я часто згадую навчання, тому що воно було важливим, насиченим і по-своєму безтурботним.
Навчання на журналістиці в Острозькій академії стало для мене стимулом до роботи та постійного руху. Наша спеціальність в ОА досить молода і має низку прогалин та недопрацювань. Саме це змусило мене діяти, творити щось нове на кафедрі заради того, щоб журналістика в ОА розвивалась. Таким чином я долучилась до створення Лабораторії журналістської майстерності J.Lab. Ще академія для мене є місцем повної творчої волі. Тут ти можеш запросто втілити в життя будь-яку ініціативу або стати частинкою вже існуючої. Я є такою зараз, дякуючи високій самомотивації та використанню багатьох можливостей, що траплялись в моєму житті. Острог переповнений духом «спудейства» та «гультяйства» і однозначно варто зробити все можливе, щоб потрапити в це місто і перейнятися його духом.