Запитання та відповіді

Які прохідні бали НМТ у 2024 році?

Для отримання можливості брати участь у конкурсному відборі вступнику необхідно набрати певну кількість тестових балів.

Зважаючи на характеристики тестів, що будуть застосовані в 2024 році, учасникам тестування для отримання мінімальних балів за шкалою 100-200 необхідно набрати:

  • з української мови – мінімум 7 тестових балів (з 45 можливих);
  • з математики – мінімум 5 тестових балів (з 32 можливих);
  • з історії України – мінімум 8 тестових балів (з 54 можливих);
  • з української літератури − мінімум 7 тестових балів (з 45 можливих);
  • з біології – мінімум 7 балів (з 46 можливих);
  • з фізики – мінімум 5 балів (з 32 можливих);
  • з хімії – мінімум 6 балів (з 40 можливих);
  • з географії − мінімум 7 балів (з 46 можливих);
  • з іноземних мов – мінімум 5 балів (з 32 можливих).

Який мені обрати четвертий предмет НМТ, щоб вступити на бажану спеціальність?

Будь-який додатковий предмет з 6 можливих, який обере учасник тестування, дозволить вступити на будь-яку спеціальність, однак варто зважати на коефіцієнти.

Коли та як треба буде обирати четвертий предмет НМТ?

Реєстрація на НМТ-2024 стартуватиме у березні й триватиме до початку квітня, відповідно, четвертий предмет потрібно буде обрати під час реєстрації. Для цього просто позначити в бланку потрібну комірку.

Що робити, якщо я закордоном, але хочу вступати в Україну?

Нині дистанційний вступ абсолютно можливий. Електронний кабінет вступника зробити легко, а подати в ньому заявку можна без будь-яких проблем. НМТ-2024 також буде проходити в деяких країнах за кордоном. Якщо виникають проблеми, то Приймальна комісія НаУ «Острозька академія» завжди на зв’язку, до наших контактних номерів підв’язані месенджери, за допомогою яких ви можете зв’язатися з нами без зайвих витрат.

Скільки я можу подати заявок протягом однієї Вступної кампанії?

Під час вступної кампанії абітурієнт зможе подати 15 заяв, з них до 5 − на бюджет.

Якщо я закінчив (-ла) школу з золотою медаллю, то це збільшить мої шанси вступу на бюджетну форму навчання?

Середній бал атестату та сільський коефіцієнт не будуть використовувати під час вступу. Будуть актуальними лише регіональний та галузевий коефіцієнти.

Чи можна під час вступу у 2024 році використовувати результати НМТ/ЗНО попередніх років?

Замість результатів НМТ 2024 року вступник зможе скористатися результатами ЗНО 2021 року та результатами НМТ 2022 та 2023 років.

Чи буде ДПА у 2024 році?

ДПА у 2024 році не буде.

Що таке пріоритет?

Пріоритети − це порядок розгляду заявок вступника на бюджетні конкурсні пропозиції. Ви можете вступити лише на одну спеціальність і в один університет на бюджет. За допомогою пріоритетів ви ранжуєте заявки так, щоб спеціальність, куди ви найбільше бажаєте вступити, мала перший пріоритет і так далі по низхідній. Тоді система буде розглядати їх поступово. Припустімо, якщо ви вступили на конкурсну пропозицію за третім пріоритетом, то четвертий та п’ятий система розглядати не буде, на ці спеціальності ви можете претендувати лише на контрактну форму навчання.

Що означає «відкрита», «закрита» чи «небюджетна» пропозиція?

Небюджетна пропозиція – спеціальності, де немає державного замовлення, закрита пропозиція – спеціальність, де кількість державних місць є фіксованою, відкрита пропозиція – спеціальність, де є мінімальний та максимальний обсяги державного замовлення.

Чи потрібна медична довідка для вступу?

Для вступу не потрібна. Лише під час поселення в гуртожиток необхідна карта щеплень, довідка від дерматолога та довідка про проходження флюорографії.

Кілька порад як не втратити державне місце через власну необачність

Приймальна комісія – ваш друг.
В Острозькій академії щороку функціює Консультаційний центр для абітурієнтів Приймальної комісії. У будь-якій незрозумілій ситуації краще зверніться за допомогою до волонтерів консультпункту. Також ви можете приїхати особисто та подати заяви, скориставшись нашими комп’ютерами, або сконтактувати з нами зручним для вас способом (Facebook, Viber, Telegram, Instagram, e-mail, мобільний телефон).

Поспішайте повільно!
Не намагайтеся подати документи у перший день, оскільки традиційно сайт подачі заяв не витримує навантаження та «зависає». Ви можете подати заяву і через 4-5 днів після початку прийому. Заяву, що подали в перший день та заяву, що подали в останній розглядають на рівних правах.

Цей сайт – ваш найкращий порадник.
Радимо завести собі правило раз на кілька днів переглядати оновлення сайту, щоб не пропустити черговий вебінар чи роз’яснення правил прийому.

Сім разів відміряй – один раз відріж.
До вибору спеціальності необхідно підходити виважено: перечитайте усю інформацію на сайті, перегляньте перелік навчальних дисциплін та можливості працевлаштування, поспілкуйтеся зі студентами чи адміністрацією. За можливістю, завітайте до НаУОА особисто. Окрім того, доберіть «запасні варіанти» – спеціальності, на яких конкурс нижчий, а можливості працевлаштування схожі.