Питання та відповіді

Яким є прохідний бал у 2022 році до НаУОА?

На жаль, до закінчення вступної кампанії ми не можемо гарантувати, що певна кількість балів забезпечить Вам державне місце. А все тому, що зарахування залежить від:

 • кількості місць: чим менше місць, тим вищі бали необхідно для вступу;
 • пріоритетності заяв: ви маєте право подавати 5 заяв на державне замовлення і кожній заяві маєте поставити пріоритет; чим вищий пріоритет, тим більше шансів на вступ;
 • вашого конкурсного балу та від конкурсних балів інших абітурієнтів.

Його можна автоматично порахувати тут: https://vstup.oa.edu.ua/stati-bakalavrom/rozrahunok-konkursnogo-balu/

Те, яким він буде, залежить від коефіцієнтів, адже на всі спеціальності в 2022 році потрібні одні й ті ж предмети, але десь більший коефіцієнт для історії України, десь – для української, а десь – для математики, тому й виходять різні числа. Конкурсний бал має дуже важливе значення, бо розрив між останнім бюджетником і першим контрактником може становити навіть 0,1 бала.

Чи можна орієнтуватися на результати вступної кампанії-2021?

Не зовсім, оскільки щороку змінюються правила прийому, кількість державних місць, кількість вступників та їхні вподобання (на одній спеціальності конкурс може зрости, а на іншій – зменшитись).

Де можна знайти рейтингові списки вступників минулих років?

Щоб знайти рейтингові списки вступників Вам згодяться такі інформаційні ресурси:
vstup.edbo.gov. ua
vstup.osvita.ua
vstup.info
abit-poisk.org.ua

Як правильно виставити пріоритети?

Найвищий пріоритет надавайте тій спеціальності, на якій хочете навчатися найбільше. Пам’ятайте, що від пріоритетності залежить ваше державне місце!

Чи залежить від приймальної комісії хто пройде на бюджет?

Ні. Надання рекомендацій на зарахування на бюджет відбувається автоматично. Умовно кажучи, це все робить комп’ютерна програма одночасно для всіх університетів України. Автоматичний розподіл державних місць (інші назви – широкий конкурс, “місце за абітурієнтом”) запровадили для того, щоб найрозумніші абітурієнти змогли навчатися на бюджеті у найкращих університетах.

Скільки державних місць?

Обсяг місць державного замовлення залежить від абітурієнтів:
a) перший пріоритет
б) високий конкурсний бал

Що означає "відкрита", "закрита" чи "небюджетна" пропозиція?

Небюджетна пропозиція – спеціальності, де немає державного замовлення, закрита пропозиція – спеціальність, де кількість державних місць є фіксованою, відкрита пропозиція – спеціальність, де є мінімальний та максимальний обсяги державного замовлення (у НаУОА – усі інші спеціальності)

Яка різниця між спеціальністю, освітньою програмою та конкурсною пропозицією?

Електронну заяву ви подаєте на конкурсну пропозицію. У межах однієї спеціальності Приймальна комісія університету має право відкривати декілька освітніх програм, на які університет пропонує одну або декілька конкурсних пропозицій.

Яка різниця між конкурсним та прохідним балом?

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати НМТ/ЗНО та додаткові бали (сільський, регіональний та галузевий коефіцієнти; результати всеукраїнських олімпіад), що обраховуються відповідно до Правил прийому до ЗВО у 2022 році.

Прохідний бал – це мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати абітурієнту, щоб вступити до обраного ЗВО на певний напрям підготовки або спеціальність.

125 – Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2022 році.

140 – для "Право", "Міжнародні відносини ", "Міжнародні регіональні студії".

Скільки заяв можна подати на державне замовлення?

Ви можете подати 5 заяв на будь-які спеціальності.

Що таке пріоритети?

Пріоритети – це черговість вашого зарахування, вони вказують на те, на якій спеціальності і у якому університеті ви хочете вчитись.
Пріоритет 1 – найвищий. Він означає найбажанішу спеціальність у найбажанішому університеті. Пріоритет 5, навпаки, означає найменш бажану спеціальність у найменш бажаному університеті. Усього можна подати на бюджет не більше 5 заяв. При цьому, немає чітких обмежень щодо кількості університетів та спеціальностей. У кожній такій заяві необхідно вказати її пріоритет.Після подання заяви пріоритет змінити чи скасувати НЕ можна. Порядок виставлення пріоритетів – довільний.
Пріоритети ставлять не самим ЗВО, а конкретним спеціальностям (спеціалізаціям) у ЗВО.

Чи потрібна медична довідка для вступу?

Для вступу не потрібна. Лише при поселенні у гуртожитку необхідна карта щеплень, довідка від дерматолога та довідка про проходження флюорографії.

Скільки разів можна пройти на бюджет?

Ви можете отримати тільки 1 рекомендацію за будь-якою із заяв. Вона може бути за заявою з будь-яким пріоритетом – як з 1 , так і з 5.

Чи можна відмовитись від рекомендації на бюджет?

Так, але тоді цього року ви зможете навчатись тільки на контракті.

Якщо я відмовлюсь від рекомендації, а згодом передумаю, чи зможу я вступити на бюджет?

Ні. Якщо ви не подасте документи вчасно, то ваше державне місце анулюється.

Якщо на моїй спеціальності хтось відмовиться від бюджету, чи можу я зайняти його місце?

Ні, це державне місце просто зникне, а натомість з’явиться додаткове контрактне.

Коли я дізнаюсь, що проходжу на бюджет?

Не пізніше 29 серпня 2022 року відбудеться формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету (за державним замовленням).

Чи можна подавати заяви тільки на контракт?

Звісно. На платну форму навчання ви можете подати до 20 заяв. Таким заявам пріоритети ставити не треба. У списках на vstup.edbo.gov.ua у графі пріоритет біля таких заяв буде риска.Варто зазначити, якщо ви не пройдете на державну форму навчання, то ваші 5 пріоритетних заяв теж будуть автоматично брати участь у конкурсі на платну форму навчання. Загалом, вступник може подати у 2022 році 25 електронних заяв.

Подання заяв тільки на контракт зменшить мої шанси пройти на бюджет за заявами з пріоритетом?

Ні, такі заяви жодним чином не впливають на надання рекомендацій на зарахування на бюджет за заявами з пріоритетом.

Якщо я подам заяву з високим пріоритетом у ЗВО, де низький конкурс, але великий обсяг максимально можливого державного замовлення – це збільшить мої шанси вступити на бюджет?

Ні, бо можливий варіант, що такий університет взагалі не отримає державних місць.

Що таке додаткові коефіцієнти?

Цьогоріч конкурсні бали вступників будуть множитись на додаткові коефіцієнти: регіональний, сільський, галузевий, першочерговий. Для вступу в НаУОА діють перші два.
Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти) у місті Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях; 1,02 – в інших випадках;
Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Це означає, що конкурсні бали випускників сільських шкіл будуть на 2% вищими, ніж конкурсні бали випускників міських шкіл.

Що робити, якщо я дуже хочу навчатися в ОА, але отримаю рекомендацію на бюджет за менш бажаною спеціальністю?

Не засмучуйтесь. Ви можете:

 • після 1 курсу піти на паралельне навчання на заочну форму і отримати одночасно два дипломи. Для ваших батьків цей варіант буде суттєво дешевшим.
 • Після закінчення бакалаврату за однією спеціальністю перевступити на магістеріум за іншою. Формально це буде вважатися вашою другою вищою освітою.

Що таке паралельне навчання?

Це можливість для студентів Острозької академії навчатися відразу на двох спеціальностях, на одній – на денній формі, а на іншу вступити відразу на 2 курс і по закінченню університету отримати відразу 2 дипломи.

Чи можна буде під час навчання перевестись з контракту на бюджет?

Так, але за умови, що ви будете мати високу успішність і звільниться державне місце (або з’явиться додаткове). P.S. Для того, щоб мати можливість переведення, вам необхідно вступати на контракт за бюджетною конкурсною пропозицією.

Які помилки найчастіше допускали вступники у 2021 році?

 1. Плутали пріоритети із послідовністю подачі заяв. Насправді, заява, яку ви подаєте першою, не обов’язково повинна мати пріоритет 1.
 2. Неправильно вводили контактні дані, або ігнорували звернення приймальної комісії. Упродовж вступної кампанії приймальна комісія може телефонувати чи писати електронні листи, щоб уточнити певну інформацію. Тому вказати правильний номер телефону чи дійсну електронну адресу – в інтересах абітурієнта.
 3. Забували завантажити фото додатка до атестата в особистий кабінет. У таких випадках середній бал атестата автоматично ставав мінімальним (100 балів), що суттєво зменшувало конкурсний бал вступника.
 4. Завантажували неправильні довідки на підтвердження додаткових балів.
 5. Вводили неправильний середній бал додатку до атестата. Інколи шкільні вчителі допускали помилки в обрахунку середнього балу додатка до атестата. Важливо ще до початку подачі документів перевірити, чи вся вказана в додатку інформація є правильною. Якщо таку помилку буде виявлено, необхідно терміново звернутися до дирекції вашого навчального закладу та замінити документ.

КІЛЬКА ПОРАД ЯК НЕ ВТРАТИТИ ДЕРЖАВНЕ МІСЦЕ ЧЕРЕЗ ВЛАСНУ НЕОБАЧНІСТЬ

 1. Приймальна комісія – ваш друг.

  В Острозькій академії щороку функціює консультаційний центр для абітурієнтів приймальної комісії. У будь-якій незрозумілій ситуації краще зверніться за допомогою до волонтерів консультпункту. Також ви можете приїхати особисто та подати заяви, скориставшись нашими комп’ютерами, або сконтактувати з нами зручним для вас способом (facebook, viber,telegram, instagram, e-mail, чат на сайті, мобільний телефон).
 2. Поспішайте повільно!

  Не намагайтеся подати документи у перший день, оскільки традиційно сайт подачі заяв не витримує навантаження та зависає. Ви можете подати заяву і через 4-5 днів після початку прийому. Заяву, що подали в перший день та заяву, що подали в останній розглядають на рівних правах.
 3. Цей сайт – ваш найкращий порадник.

  Радимо завести собі правило раз на кілька днів переглядати оновлення сайту, щоб не пропустити черговий вебінар чи роз’яснення правил прийому.
 4. Сім разів відміряй – один раз відріж.

  До вибору спеціальності необхідно підходити виважено: перечитайте усю інформацію на сайті, перегляньте перелік навчальних дисциплін та можливості працевлаштування, поспілкуйтеся зі студентами чи адміністрацією. За можливістю, завітайте в ОА особисто. Окрім того, підберіть «запасні варіанти» – спеціальності, на яких конкурс нижчий, а можливості працевлаштування схожі.