Запитання та відповіді

Які прохідні бали НМТ у 2023 році?

Для отримання можливості брати участь у конкурсному відборі вступнику необхідно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Отже, заважаючи на характеристики тестів, що будуть застосовані в 2023 році, учасникам тестування для отримання мінімальних балів за шкалою 100-200 необхідно набрати:

  • з української мови – мінімум 5 тестових балів (з 45 можливих);
  • з математики – мінімум 4 тестових бали (з 32 можливих);
  • з історії України – мінімум 6 тестових балів (з 54 можливих);
  • з біології – мінімум 5 балів (з 46 можливих);
  • з фізики – мінімум 4 бали (з 32 можливих);
  • з хімії – мінімум 4 бали (з 40 можливих);
  • з іноземних мов – мінімум 4 бали (з 32 можливих).

Який мені обрати третій предмет НМТ, щоб вступити на бажану спеціальність?

Можливість додаткового предмета на НМТ (будь-який додатковий предмет з 5 можливих, який обере учасник тестування,  дозволить вступити на будь-яку спеціальність).

Коли та як треба буде обирати третій предмет НМТ?

Реєстрація на НМТ-2023 стартуватиме у квітні, відповідно, третій предмет потрібно буде обрати під час реєстрації. Для цього просто позначити в бланку потрібну комірку.

Що робити, якщо я закордоном, але хочу вступати в Україну?

Нині дистанційний вступ абсолютно можливий. Електронний кабінет вступника зробити легко, а подати в ньому заявку можна без будь-яких проблем. НМТ-2023 також буде проходити в деяких країнах за кордоном. Якщо виникають проблеми, то Приймальна комісія НаУ «Острозька академія» завжди на зв’язку, до наших контактних номерів підв’язані месенджери, за допомогою яких ви можете зв’язатися з нами без зайвих витрат.

Що буде, якщо я не зможу з’явитися на основній сесії НМТ за поважних причин?

НМТ проходитиме в 2 сесії. У червні відбудеться основна сесія НМТ, у червні-липні – додаткова.

Скільки я можу подати заявок протягом однієї Вступної кампанії?

Під час вступної кампанії абітурієнт зможе подати 20 заяв, з них до 5 − на бюджет.

Якщо я закінчив (-ла) школу з золотою медаллю, то це збільшить мої шанси вступу на бюджетну форму навчання?

Середній бал атестату та сільський коефіцієнт не будуть використовувати під час вступу. Будуть актуальними лише регіональний та галузевий коефіцієнти. 

Чи можна під час вступу у 2023 році використовувати результати НМТ/ЗНО попередніх років?

Замість результатів НМТ 2023 року вступник зможе скористатися результатами ЗНО 2020-2021 років та результатами НМТ 2022 року.

Який мінімальний конкурсний бал для участі в конкурсі на державну форму навчання?

Конкурсний бал для вступу на бюджетну форму навчання у 2023 році дорівнюватиме 130 балам. Щодо спеціальностей 081 «Право» та 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», то для участі в конкурсі на них потрібно мати конкурсний бал хоча б 140.

Чи буде ДПА у 2023 році?

ДПА у 2023 році не буде.

Що таке пріоритет?

Пріоритети − це порядок розгляду заявок вступника на бюджетні конкурсні пропозиції. Ви можете вступити лише на одну спеціальність і в один університет на бюджет. За допомогою пріоритетів ви ранжуєте заявки так, щоб спеціальність, куди ви найбільше бажаєте вступити, мала перший пріоритет і так далі по низхідній. Тоді система буде розглядати їх поступово. Припустімо, якщо ви вступили на конкурсну пропозицію за третім пріоритетом, то четвертий та п’ятий система розглядати не буде, на ці спеціальності ви можете претендувати лише на контрактну форму навчання.

Що означає «відкрита», «закрита» чи «небюджетна» пропозиція?

Небюджетна пропозиція – спеціальності, де немає державного замовлення, закрита пропозиція – спеціальність, де кількість державних місць є фіксованою, відкрита пропозиція – спеціальність, де є мінімальний та максимальний обсяги державного замовлення.

Чи потрібна медична довідка для вступу?

Для вступу не потрібна.

Кілька порад як не втратити державне місце через власну необачність

Приймальна комісія – ваш друг.

В Острозькій академії щороку функціює Консультаційний центр для абітурієнтів Приймальної комісії. У будь-якій незрозумілій ситуації краще зверніться за допомогою до волонтерів консультпункту. Також ви можете приїхати особисто та подати заяви, скориставшись нашими комп’ютерами, або сконтактувати з нами зручним для вас способом (Facebook, Viber, Telegram, Instagram, e-mail, мобільний телефон).

Поспішайте повільно!

Не намагайтеся подати документи у перший день, оскільки традиційно сайт подачі заяв не витримує навантаження та зависає. Ви можете подати заяву і через 4-5 днів після початку прийому. Заяву, що подали в перший день та заяву, що подали в останній розглядають на рівних правах.

Цей сайт – ваш найкращий порадник.

Радимо завести собі правило раз на кілька днів переглядати оновлення сайту, щоб не пропустити черговий вебінар чи роз’яснення правил прийому.

Сім разів відміряй – один раз відріж.

До вибору спеціальності необхідно підходити виважено: перечитайте усю інформацію на сайті, перегляньте перелік навчальних дисциплін та можливості працевлаштування, поспілкуйтеся зі студентами чи адміністрацією. За можливістю, завітайте до НаУОА особисто. Окрім того, доберіть «запасні варіанти» – спеціальності, на яких конкурс нижчий, а можливості працевлаштування схожі.

Якщо ви не знайшли вичерпної відповіді на своє запитання серед вищевказаних, то залиште його у формі за покликанням: https://forms.gle/5b7AE3Wi6iKyVo7k7

Наші консультанти зв'яжуться з Вами.