Освітній центр “Донбас – Україна” та “Крим – Україна”

Бакалавр


Освітній центр “Донбас – Україна” та “Крим – Україна” в НаУOА створено з метою консультування та супроводу вступу в університет вступників з числа осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Наказ ректора № 20 від 26 лютого 2024 року «Про функціонування в НаУОА «Освітнього центру «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» на Вступну кампанію - 2024»

Правила прийому для здобуття вищої освіти у Національному університеті «Острозька академія» осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес

Контакти освітніх центрів НаУОА

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР "ДОНБАС-УКРАЇНА" ТА "КРИМ-УКРАЇНА" ТА ОСТРОЗЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 1 НА КАРТІ

Освітній центр:

 • надає консультації та сприяє в оформленні декларації заявника;
 • забезпечує консультування заявника щодо річного оцінювання (зразки тестових завдань, онлайн курсів, очних консультацій тощо);
 • сприяє проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації заявника з української мови та історії України, видачі йому документів державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту (здійснюється уповноваженим закладом загальної середньої освіти);
 • організовує оформлення документів заявника як вступника, проведення вступного випробування (вступних випробувань) до НаУОА та (в разі проходження конкурсного відбору) надання рекомендації для вступу до НаУОА;
 • сприяє поселенню заявника на час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та проведення вступного випробування до гуртожитку НаУОА.
 • сприяє отриманню заявником документів, що посвідчують особу;
 • забезпечує консультування заявника щодо можливості навчання на підготовчих курсах до вступу до НаУОА

Графік роботи Центру: з 01 червня до 30 вересня, понеділок - п’ятниця з 10:00 -17:00 год.

Для отримання документів про повну загальну середню освіту, необхідних для здобуття вищої освіти в НаУОА, заявники проходять річне оцінювання та державну підсумкову атестацію (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) за екстернатною формою здобуття освіти в Острозькому ліцеї № 1 (35800, Рівненська обл., м. Острог, пл. Освіти, 6а., https://maps.app.goo.gl/1moWJRUbzWimQPag6, сайт http://ostrogzosh1.rv.ua/).

Для цього необхідно Звернутися до Освітнього центру «Донбас – Україна» та «Крим – Україна» в НаУOА.

Надати такі документи особисто:

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття для подання заяви, заявник надсилає на електронну пошту vstup@oa.edu.ua:

 1. скановані копії (фотокопії) документів: 
 2. фотокартку розміром 3х4 (1 Мб в електронній формі).

Освітній центр «Донбас – Україна» та «Крим – Україна» в НаУOА перенаправляє здобувача до уповноваженого ЗЗСО – Острозького ліцею №1 Рівненської області (35800, Рівненська обл., м. Острог, пл. Освіти, 6а., https://maps.app.goo.gl/1moWJRUbzWimQPag6, сайт http://ostrogzosh1.rv.ua/, shkola_1@ukr.net.) для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (ДПА) з таких предметів:

 • українська мова;
 • історія України.

Річне оцінювання та державна підсумкова атестація заявників, зарахованих на екстернатну форму здобуття освіти до випускних 11-тих класів, проводиться на наступний день після отримання заяви або в інші строки, визначені заявником (його законним представником) у заяві про зарахування на екстернатну форму здобуття освіти, але не раніше дати початку роботи Центру і не пізніше трьох днів до дати завершення роботи Центру.

Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації заявник отримує довідку від Острозького ліцею №1 про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації. Одночасно з видачею довідки буде замовлено свідоцтво про загальну середню освіту.

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття заявника до уповноваженого закладу загальної середньої освіти, його річне оцінювання та державна підсумкова атестація (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) з української мови та історії України проводяться шляхом дистанційної індивідуальної співбесіди з відеофіксацією

Довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) уповноважений ЗЗСО в Освітній центр.Для вступу до НаУОА для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти, заявник особисто подає в письмовій формі такі документи у вигляді сканованої копії або фото:

 • заява;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання ЗНО 2021 року або результати національного мультипредметного тесту НМТ 2022-2024 (за бажанням);
 • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
 • документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3×4 см;
 • документ про освіту державного зразка та додаток до нього; 
 • довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) Острозького ліцею № 1 в рік вступу (за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього), яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання або національного мультипредметного тесту. 

У разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте прибуття для подання документів, заявник надсилає на електронну пошту Центру (Приймальної комісії НаУОА: vstup@oa.edu.ua):

 • скановані копії (фотокопії) документів, передбачених у пункті 3 цього розділу; 
 • фотокартку розміром 3 × 4 см (1 Мб в електронній формі);
 • довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (крім випадків звільнення від державної підсумкової атестації) Центр отримує від уповноваженого закладу загальної середньої освіти.

Заявник, який не проходить у Центрі річне оцінювання та державну підсумкову атестацію, подає до НаУОА документ про повну загальну середню освіту державного зразка, складає вступні випробування, визначені Правилами прийому НаУОА у 2024 році.

Заявники, які не мають документа державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту, мають право подавати заяви (до 5 заяв) лише через один Центр. Заявник може звернутись до Центру, у тому числі електронною поштою vstup@oa.edu.ua або іншими каналами зв’язку, визначеними Центрами (телефонами: (097) 55 37 410, (096) 02 66 880, (098) 61 53 279, із зазначенням можливого строку прибуття для отримання Запрошення для проходження державної підсумкової атестації та/або участі у вступних випробуваннях для вступу через освітні центри «КримУкраїна» та «Донбас-Україна» за формоюУсі особи, які вступають через освітній центр «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

Вступники з тимчасово окупованих територій та особливо небезпечних територій, які мають український атестат і позитивні результати ЗНО або НМТ, мають можливість вступати до НаУОА для участі в широкому конкурсі на місця державного замовлення.

Корисні ресурси:

Корисні посилання:

ВСТУП 2024 ДЛЯ ОСІБ З ТОТ В ІНФОГРАФІЦІ

Покрокова інструкція для здобуття освіти

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь УкраїниІнформаційні матеріали Фонду «Відкрита політика»

Відеоролик «Успішна історія вступу Марії з Макіївки»

Марія народилася і виросла у Макіївці на Донеччині. Їй завжди подобалися творчі та креативні професії. Своєю майбутньою спеціальністю вона давно вирішила обрати культурологію. Але школу їй довелося закінчувати у окупованій Макіївці, тож у якийсь момент дівчина подумала, що доведеться розпрощатися з мрією. Однак завдяки Фонду «Відкрита політика» Марія дізналася про можливість спрощеного вступу до українських вишів – через Освітні центри. Без ЗНО, паспорта, свідоцтва про середню освіту. «Цей шлях я обрала, тому що хочу жити та навчатися у перспективній та безпечній країні. Впевнена, що саме в Україні зможу реалізувати свої мрії та досягнути поставлених цілей», – зізнається Марія.