Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин та національної безпеки

Код спеціальності: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітньо-професійна програма: Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 20 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2024 році – 13 місць
Вартість навчання за рік у 2024 р. – 28 200 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2024 р. вступу) – 112 800 грн.

Заочна форма

Ліцензований обсяг – 5 місць
Вартість навчання за рік у 2024 р. – 19 700 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2024 р. вступу) – 78 800 грн.

Мінімальний бал зарахованих на державну форму навчання у 2023 р.144,70

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000.

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100.

Розрахувати конкурсний бал >>

Причини обрати освітньо-професійну програму “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”:

1. Акцентування освітньої програми на:
    • аналізі інформаційних ресурсів, процесів та розробці консолідованої інформації;
    • документаційному забезпеченні управління та цифровізацію бізнес-процесів;
    • інноваційній інформаційно-комунікаційній діяльності у соціокультурній сфері;
    • соціальних комунікаціях та засобам промоції інформаційних продуктів та послуг.
  2. Комплексна та безперервна практична підготовка: ознайомча практика з бібліотечно-архівних технологій (1 курс); ознайомча (дослідницька) практика з документаційного забезпечення управління (2 курс); інформаційно-аналітична практика (3 курс); виробнича практика з інформаційного менеджменту (4 курс).
  3. Системний підхід до формування Soft-skills.

Здобувачі освітньої програми:

• проходять тренінги з медійної грамотності, які організовують викладачі-практики, які проходили навчання та є сертифікованими тренерами (IREX, АУП);
  • організовують студентські проєкти - фестивалі, конкурси;
  • отримують практичний досвід від випускників-практиків та гостьових лекторів українських та іноземних ЗВО на воркшопах та інтерактивних заняттях.

Можливості працевлаштування:

Контент-менеджер (SMM) інформаційних центрів

Референт-управлінець документаційними процесами

Керівник структурного підрозділу (сфера захисту інформації)

• адміністратор систем електронного документообігу;
  • менеджер зі зв'язків з громадськістю та соціальних комунікацій;
  • професіонал в галузі інформації та інформаційного аналізу.

За освітньо-професійною програмою “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Ви зможете отримати:

• ступінь бакалавра інформаційної, бібліотечної і архівної справи.

Інформаційний пакет ЄКТС

Схожі освітньо-професійні програми: Політологія; Громадське здоров’я; Культурологія; Журналістика; Реклама та PR.

Ганна Валеріївна Охріменко
кандидат історичних наук, завідувач кафедри інформаційно-документних комунікацій
email: anna.okhrimenko@oa.edu.ua
тел.: +380 (98) 991 82 57

Свиденюк Ілля
голова студентської ради Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки, здобувач 3-го курсу
email: illia.svydeniuk@oa.edu.ua

Відгуки випускників

Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» є настільки універсальною, що після випуску з неї, роботу шукати можна всюди. Мій досвід показав, що наразі цінуються саме універсальні працівники, які з легкістю справляються з найрізноманітнішими задачами, а якщо у вас ще і немає проблем з дедлайнами - вас заберуть з ногами та руками!

Анна Левчук, Assistant to Project Manager at bit4you.io (Белгія) | Рік випуску – 2021

«Інформаційна справа» в Острозькій академії – це одна з доріг, яка веде до початку кар’єри у сфері соціальних та маркетингових комунікацій. Освітня програма спеціальності включає цикл теоретичних та практичних дисциплін, опанувавши які, я отримала ґрунтовні знання із сфери інформаційного маркетингу. І ще переконала в одній істині: ваша успішність, після отримання професії інформаційного аналітика, в першу чергу залежить від вашого бажання постійно вчитись, розвиватись та вдосконалюватись.

Тетяна Стецюк, керівник напрямку Управління брендом компанії Escada-M (м. Рівне) | Рік випуску – 2013

На даній спеціальності я навчилася аналізувати інформацію і систематизувати отримані знання. В епоху глобалізації світ перенасичений великою кількістю інформації, яку доводиться фільтрувати і вибирати найбільш важливу. Або ти отримуєш певні знання поверхово, або починаєш заглиблюватися і вивчати більш предметно. Вибір залежить вже від самої людини, її інтересів і професійної орієнтації у житті. Ця спеціальність дала можливість вибирати, ким хочеш бути – діловодом, піарником, рекламним креатором, проєктним менеджером. Я вибрала останнє і вирішила поглиблювати свої знання у цьому напрямку.

Ольга Стецюк, керівник відділу проєктної та інвестиційної діяльності острозької міської ради | Рік випуску – 2009