Міжнародні відносини

Освітні програми

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин та національної безпеки


Код спеціальності – 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Освітньо-професійна програма: Міжнародні відносини


Бакалавр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 50 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2024 році – 7 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 28 900 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 115 600 грн.

Мінімальний бал зарахованих на державну форму навчання у 2023 р.180,70

Мінімальний бал зарахованих на платну форму навчання у 2023 р.130,00

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 150,000.

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 150.


Розрахувати конкурсний бал >>

Магістр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 15 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2024 році – 5 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 28 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 42 000 грн.

Заочна форма:

Ліцензований обсяг – 20 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 24 500 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 36 750 грн.


Причини обрати освітньо-професійну програму “Міжнародні відносини”:

  1. Будеш навчатися за акредитованою освітньою програмою в одному з провідних українських центрів з підготовки міжнародників, дипломатів на всіх трьох рівнях вищої освіти: бакалаврському, магістерському, освітньо-науковому (аспірантура).
  2. Будеш вільно володіти трьома іноземними мовами.
  3. Слухатимеш лекції професіоналів-практиків (послів і посланників), яких катедра запрошує для читання фахових дисциплін.
  4. Матимеш можливість навчатися протягом окремих семестрів у закордонних університетах-партнерах за програмами міжнародної студентської мобільності.
  5. Будеш проходити цікаві навчально-ознайомчу та перекладацьку практики в Міністерстві закордонних справ України, Міністерстві оборони України, Верховній Раді України, посольствах і консульствах України й інших держав, державних адміністраціях, міжнародних організаціях і закордонних установах.
  6. Отримаєш кваліфікацію бакалавра чи магістра з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій та володітимеш фаховими компетентностями перекладача.


Можливості працевлаштування:

Експерт з міжнародних відносин

Дипломат

Перекладач


  • аташе, віце-консул, дипломатичний агент, дипломатичний кур'єр, інспектор з основної діяльності, інструктор з основної діяльності, консул, помічник керівника підприємства (установи, організації), посланник та ін.
  • випускники освітньої програми «Міжнародні відносини» НаУОА працюють у Міністерстві закордонних справ України, Генеральній дирекції з обслуговування дипломатичних представництв, Представництві НАТО в Україні, Верховній Раді України, іноземних посольствах і консульствах, вищих військових і оборонних структурах України.

За освітньо-професійною програмою “Міжнародні відносини” Ви зможете отримати:

  • ступінь бакалавра з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій;
  • ступінь магістра з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій (“Міжнародні відносини”).


Інформаційний пакет ЄКТС:


Схожі освітньо-професійні програми: Міжнародні регіональні студії; Політологія; Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська; Історія та археологія; Журналістика; Реклама та PR.Сидорук Тетяна Віталіївна
доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин НаУОА
email: tetiana.sydoruk@oa.edu.ua


Христик Мар’яна
студентка 3 курсу освітньої програми «Міжнародні відносини»
email: mariana.khrystyk@oa.edu.uaВідгуки випускників

Стати студенткою Національного університету «Острозька академія» та здобути освітньо-кваліфікаційні ступені «бакалавр» та «магістр» зі спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» є одними з найважливіших рішень та досягнень в моєму житті. Острозька академія є унікальним навчальним закладом, де вдало поєднуються багатовікові традиції та інноваційні підходи до надання якісних освітніх послуг. В стінах академії народжується українська еліта, адже кожен випускник є особистістю з багажем якісних знань, практичних навичок та цінного досвіду, з високими моральними цінностями та чіткою патріотичною громадянською позицією. Острозька академія – це місце, де я інтелектуально та духовно зросла, знайшла відданих друзів й наставників, сформувала свої найкращі чесноти й навички, змогла реалізувати прихований потенціал та відкрити для себе безліч нових захоплень.
Сміливо дозволю собі йменувати професорсько-викладацький склад Острозької академії Наставниками, адже впродовж всього освітнього процесу викладачі не лише презентують навчальний матеріал, а й помічають потенціал студентів, допомагають спрямувати його в потрібне русло, постійно підштовхують до нових досягнень, активно залучають до позауніверситетської діяльності, надихають власним прикладом та завжди дослуховуються до побажань й інтересів студентів. Щира відданість викладачів освітньому процесу й їх прагнення до найвищих стандартів освіти створюють сприятливу та ефективну навчальну атмосферу. Поруч з наданням якісних знань та передачею цінного досвіду, викладачі Острозької академії плекають у студентів високі моральні цінності, патріотизм, національну самосвідомість, громадянський обов'язок, сприяють формуванню почуття власної гідності та самоцінності. Саме тому я з впевненістю можу засвідчити, що професорсько-викладацький склад Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки відіграв неоціненну роль на шляху мого особистісного й професійного зростання.
Бути випускницею-магістром Острозької академії - це велика честь для мене і я переконана, що кожне покоління випускників стане рушійною силою на спільному шляху до розбудови України. Кожного, хто прагне отримувати якісні освітні послуги, стати частиною великої й дружньої академічної спільноти та зробити свій вагомий внесок в процвітання України, щиро закликаю вступати до Національного університету «Острозька академія»!

Діана Васильєва, магістр | Рік випуску – 2023

Кожна країна, кожен народ цінує свою історію і пишається здобутками та надбаннями своїх предків. Україна має багатовікову історію, і одним із прикладів її збереження є Острозька академія, яка й досі вважається першим у Східній Європі вищим навчальним закладом. Особисто для мене це ознака автентичності української нації, почуття долучення до нашої історії. Без перебільшення я вважаю, що Острозька академія є українським Гарвардом, яка зберігаючи свої традиції сміливо крокує вперед в майбутнє. Вступити до НаУОА, а саме на спеціальність 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» мені порадили колеги, які теж є випускниками цієї спеціальності. Разом з тим, це була чудова нагода вийти за межі військового напрямку освіти та життєдіяльності. Іншими словами, це дало мені можливість подивитися на багато проблем України та країн світу очима цивільних людей, навчитися аналізувати різні процеси, які відбуваються на міжнародній арені. Острозька академія надає якісну вищу освіту для військовослужбовців ЗСУ та їхніх дітей, а ми, у свою чергу, маємо можливість поділитися досвідом та знаннями у військовій сфері.

Володимир Горбатюк, магістр, начальник штабу - заступник командувача військ ОК «Захід», бригадний генерал | Рік випуску – 2021

Острозьку академію мені порекомендували колеги, охарактеризувавши її як навчальний заклад нової генерації з абсолютно прозорим та зрозумілим механізмом здобуття вищої освіти, з використанням усіх новітніх методик педагогіки. І я можу підписатися під кожним сказаним словом. Тим паче, здобуття вищої освіти за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» для мене було необхідністю, оскільки моя військова кар‘єра пов‘язана з міжнародними відносинами.

Сергій Каралаш, магістр, майор, офіцер групи міжнародного військового співробітництва управління ОК «Захід» | Рік випуску – 2021

Для мене навчання в Острозькій академії розпочалося ще у 2016 році, коли відразу після школи я вирішила зв‘язати своє життя з міжнародними відносинами. Вступаючи на магістратуру за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», паралельно я вирішила вступити до лав ЗСУ, зрозумівши що в армії теж потрібні кваліфіковані кадри у галузі міжнародних відносин, адже наша країна і Збройні Сили України рухаються у напрямку Заходу, маючи хороші перспективи вступу до НАТО. Також здобута вища освіта сьогодні мені допомагає в роботі групи міжнародного військового співробітництва управління ОК «Захід», де я маю можливість застосовувати набуті навички та вміння, які мені дала моя альма-матер.

Яна Катрецька, магістр, представниця групи міжнародного військового співробітництва управління ОК «Захід» | Рік випуску – 2021

В Острозькій академії панує особлива атмосфера, в якій вчать навчатися, не зупинятися на досягнутому, навіть якщо вважаєш, що вже все опанував, постійно вдосконалювати себе, досягати поставлених цілей та йти далі, не дивлячись ні на які труднощі.

Юлія Фабіян працює у Першому європейському департаменті Міністерства закордонних справ України | Рік випуску – 2013

Острозька академія — це щасливий квиток в успішне та професійне майбутнє. Атмосфера та усі викладачі надихають до пізнання нового та постійного самовдосконалення. А усі студенти є наче членами елітного клубу, між якими існують тісні зв’язки навіть після завершення навчання, вони є друзями, до яких можна звернутися за допомогою, порадою чи просто пригадати цікаві часи та веселі моменти протягом навчання. В Острозькій академії мене навчили вчитися, цінувати людські відносини, прагнути більшого та робити усе можливе для розвитку своєї країни. Маленький “Оксфорд” де виховують еліту!

Анастасія Загайна менеджер з питань регіонального розвитку Комунальної установи “Інститут міста” Львівської міської ради | Рік випуску – 2013

Острозька академія була, є та залишиться джерелом української науки та знань. Спадщина Герасима та Мелетія Смотрицьких, Івана Лятоса, Івана Федорова та інших досі жива в стінах університету та надихає на вивчення різноманітних дисциплін, на нові зрушення та наукові досягнення. Місцезнаходження цього храму науки в маленькому та тихому містечку ще більше сприяє роздумам та саморозвитку. Авторитетний та сильний науково-педагогічний склад Факультету міжнародних відносин здійснює значний вклад у підготовку професійних політологів-міжнародників та дипломатів. Вміння викладачів зацікавити предметом, зорієнтувати в неспокійних водах міжнародно-політичного океану надає додаткового стимулу для здобуття та поглиблення знань різноманітних аспектів відносин акторів міжнародного життя.Разом з тим, студентські організації із задоволенням працюють над створенням можливостей для проведення вільного часу студентами весело, цікаво та захоплююче. Конкурси “Гальшка Острозька”, “Пан Острозький”, візитівка, щорічний Віденський бал, тематичні вечірки, спортивні змагання — все це та багато іншого створюють незабутню атмосферу, неповторний та особливий дух протягом всіх чудових років, проведених тут.

Руслан Мініч студент Павійського університету, факультету політичних та соціальних наук, Італія | Рік випуску – 2012