Українська мова, література, комунікація

Освітні програми

Навчально-науковий інститут соціально-гуманітарного менеджменту


Галузь знань: 03 Гуманітарні науки

Код спеціальності – 035 Філологія
Код спеціалізації – 035.01 Філологія: українська мова і література
Освітньо-професійна програма: Українська мова, література, комунікація


Бакалавр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 30 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2022 році – 25 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 25 500 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 102 000 грн.

Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2022 р.171,500

Середній прохідний бал для вступу на платну форму навчання у 2022 р.161,392

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000.

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100.


Розрахувати конкурсний бал >>

Причини обрати освітньо-професійну програму “Українська мова, література, комунікація”:
  • ви вивчатимете не лише фундаментальні обов’язкові дисципліни («Історія української літератури», «Сучасна українська літературна мова», «Історія світової літератури», «Теорія і практика редагування», «Академічне письмо» тощо), але й неординарні та сучасні предмети з вибіркового циклу («Інтернет-лінгвістика», «Основи сторітелінгу», «Перекладознавство», «Сучасна дитяча література», «Спілкувальний етикет», «Геопеотика» тощо);
  • матимете змогу досліджувати перлини народної мудрости, створювати власні блоги й унікальні філологічні проєкти;
  • навчитеся ефективно спілкуватися українською мовою в різних комунікативних ситуаціях;
  • оволодієте прийомами аналізу й інтерпретації класичних і сучасних текстів української та світової літератури;
  • сформуєте навички редагування та створення різножанрових і різностильових текстів;
  • отримаєте поради від викладачів-письменників, а також частих гостей академії – сучасних науковців, видавців, поетів та прозаїків
  • вивчатимете англійську мову впродовж 4 років і за бажанням польську, іспанську, французьку;
  • матимете змогу відвідувати наукові гуртки та літературну студію;
  • після закінчення навчання зможете працювати у сферах освіти, науки, журналістики, видавничої справи, зв’язків із громадськістю тощо;
  • родзинка ОПП «Українська мова та література» – це спілкувальний компонент, адже вміння цікаво, змістовно та грамотно презентувати себе та власні напрацювання – невід’ємна риса професіонала ХХІ сторіччя!

Можливості працевлаштування:

Редактор

Копірайтер та рерайтер

Менеджер із комунікацій


  • контент-менеджер, менеджер соціальних медіа;
  • прессекретар;
  • коректор, фахівець у видавництвах;
  • журналіст, кореспондент, ведучий програм;
  • учитель української мови, української та світової літератури;
  • науковець та викладач.

За освітньо-професійною програмою “Українська мова, література, комунікація” Ви зможете отримати:

  • ступінь бакалавра філології;
  • ступінь доктора філософії з філології;

Інформаційний пакет ЄКТС:


Схожі освітньо-професійні програми: літературна творчість художній переклад; англійська та друга іноземна (німецька/французька) мови. Література. Переклад;; журналістика; культурологія; інформаційна, бібліотечна та архівна справа.



Рабчук Ірина Юріївна
викладач кафедри української мови та літератури НаУ ОА
email: iryna.rabchuk@oa.edu.ua
тел.: +380 (68) 118 34 63

Пиліпака Альона
студентка 4 курсу освітньо-професійної програми «Українська мова та література»
email: alona.pylipaka@oa.edu.ua
тел.: +380 (98) 356 63 89


Відгуки випускників

Острозька академія дала мені не лише ґрунтовні знання, але й орієнтири для самореалізації і самостановлення. Вважаю, що в ОА дуже велику увагу звертають на формування особистості як такої.Це дуже важливо в сучасному світі. Ще я навчилася бути комунікабельною, цілеспрямованою, наполеглевого. Без цього жодні знання не допоможуть у професійному становленні.

Опанасюк Наталія учителька спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови “Інтелект” (м.Київ) | Рік випуску – 2019

Найкраща інвестиція у власне майбутнє – гідний рівень освіти. Вдалий вибір університету визначає професійний напрям, у якому рухатиметься людина. Вважаю, що мені з Університетом пощастило, адже тут зустріла Викладачів, які не лише ділилися власним досвідом, знаннями, а й стимулювали мислити, постійно шукати нову інформацію, переборювати власні страхи, рухатися вперед, як би складно не було.

Вікторія Назарук кандидат філологічних наук, викладач кафедри журналістики НаУОА, керівник Міжшкільної секції «Журналістика» Малої академії наук учнівської молоді м. Рівного | Рік випуску – 2009

Навчання на гуманітарному факультеті дало мені якісні знання, вміння шукати швидкі рішення та викладатися максимально в улюбленій справі. І найголовніше – розуміння, що вчитися треба завжди.

Дарина Киричок копірайтерка, авторка спецпроєктів | Рік випуску - 2015

Чого навчила мене Академія? Розуміння поняття «еліта». І як би з посмішкою всі ми не згадували це улюблене наше слово, сенс його по-справжньому багато хто (і я теж) зрозуміли тоді, коли якраз «вийшли у світ» з Академії. Ми – той, окремий вид людей, яких навчили мати цінності. Ті, хто знає, що не гаманцем батьків єдиним можна досягати цілей. ОА – це таке середовище, потрапивши в яке, ти не можеш не рости, навіть якщо сам не бажаєш. Навіть якщо ти станеш найвільнішим із «слухачів», ОА залишиться у твоїй голові. Бо ОА – це не предмети і пари, це світогляд.

Шепель Марія, керівник відділу роботи з корпоративними клієнтами, компанія «Е-Тендер» | Рік випуску – 2015

Я настільки люблю свою альма-матір, що тут я й здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Англійська мова та література» Звісно, від часу мого випуску в університеті відбулося безліч змін, але впевнена, дещо таки залишилося незмінним: відмінні знання, високий професіоналізм викладачів, збереження університетських традицій і культурних цінностей, найкращі можливості для гармонійного особистісного розвитку. Ось уже шість років я працюю за спеціальністю: займаюся редагуванням й корегуванням текстів у різних сферах – від художніх до наукових, від піар-текстів до текстів про нафту й газ. Я з трепетом бережу всі здобуті знання в академії, але водночас і не забуваю про саморозвиток, адже куди ж без нього Попри те, що маленьке місто Острог не подарує вам безліч розваг, «Острозька академія» 100%-во забезпечить вам яскраве студентське життя, головне – будьте його частиною, проживайте свої студентські роки з максимальною віддачею. Єдина моя маленька порада всім студент(к)ам – намагайтеся вже від 3-го курсу починати десь підпрацьовувати, що дуже знадобиться в майбутньому після закінчення університету, обов’язково беріть участь в обмінних програмах. А знаєте: якби в мене була можливість знову обрати університет для навчання, я б без жодних вагань вступала б до «Острозької академії»!

Марина Карповець технічний письменник, «Нова пошта» | Рік випуску - 2012