Українська мова та література

Спеціальності

Гуманітарний факультет

Бакалавр
Магістр
Розрахувати конкурсний бал
Причини обрати освітньо-професійну програму "Українська мова та література"
Можливості працевлаштування
За освітньо-професійною програмою "Українська мова і література" Ви зможете отримати:


Галузь знань: 03 Гуманітарні науки

Код спеціальності – 035 Філологія
Код спеціалізації – 035.01 Філологія: українська мова і література
Освітньо-професійна програма: Українська мова та література

Бакалавр

Денна форма (1 курс):

Ліцензований обсяг – 50 місць
Максимальна кількість державних місць у 2021 – 25 місць
Вартість навчання за рік у 2021 р (за прогресивною шкалою). – 18 800 грн
Вартість навчання за рік у 2021 р (за пропорційною шкалою ). – 23 500 грн
Вартість навчання за весь період у 2021 р. (загальна вартість освітньої програми) - 94 000 грн

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти:

Українська мова і література
Іноземна мова
Історія України або математика, або біологія, або географія, або фізика, або хімія

Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2021 р.174,824

Середній прохідний бал для вступу на платну форму навчання у 2021 р.156,354

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100


Розрахувати конкурсний бал >>
Магістр

Денна форма (1 курс):

Ліцензований обсяг – 20 місць
Кількість державних місць у 2021 році – 10 місць
Вартість навчання за весь період у 2021 р. – 34 600 грн

Заочна форма

Ліцензований обсяг – 10 місць
Державне замовлення: немає
Вартість навчання за весь період у 2021 р.– 24 300 грн

Конкурсний бал обчислюється за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1×П1 + К2×П2 + П3, де П1 – оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови у випадках, передбачених Умовами прийому (за шкалою від 100 до 200 балів), П2 - оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів), П3 - оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній ступінь (освітньокваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ). Оцінка П3 визначається за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники і обчислюється за формулою П3 = (СБ–60)×0,25+ДБ×0,5, де СБ – середній бал, ДБ – додаткові бали науково-дослідної та фахової творчої роботи (максимальна сумарна кількість додаткових балів не може перевищувати 20). К1, К2 - невід'ємні вагові коефіцієнти, встановлюються НаУОА на рівні не менше ніж 0,25 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1 (додаток 2 до Правил прийому 2021);


Причини обрати освітньо-професійну програму “Українська мова та література”:
 1. Ви зможете ефективно спілкуватися українською в будь-яких комунікативних ситуаціях.
 2. Оволодієте прийомами аналізу й інтерпретації текстів української і світової літератури та систематизуєте знання про літературний процес та його сучасні тенденції.
 3. Отримаєте навички редагування та створення унікальних різножанрових і різностильових текстів

Можливості працевлаштування:

Філолог
(лінгвіст, літературознавець)

Контент-менеджер

Редактор • учитель, викладач, репетитор з української мови і літератури;
 • журналіст, коректор;
 • PR-менеджер, маркетолог;
 • фахівець у видавництвах;
 • науковець у галузі філологічної науково-дослідної діяльності;
 • копірайтер, рерайтер;
 • фахівець у царині мови, мовних відносин, мовної політики та мовної освіти в Україні.

За освітньо-професійною програмою “Українська мова та література” Ви зможете отримати:

 • ступінь бакалавра філології;
 • ступінь магістра філології;
 • ступінь доктора філософії з філології ;

Інформаційний пакет ЄКТС


Схожі освітньо-професійні програми: літературна творчість художній переклад; англійська та друга іноземна (німецька/французька) мови. Література. Переклад;; журналістика; культурологія; інформаційна, бібліотечна та архівна справа.


Рабчук Ірина Юріївна
викладач кафедри української мови та літератури НаУ ОА
+380 (068) 118-34-63
iryna.rabchuk@oa.edu.ua

Зінчук Юлія
студентка 4 курсу освітньо-професійної програми “Українська мова та література”


Відгуки випускників

Острозька академія дала мені не лише ґрунтовні знання, але й орієнтири для самореалізації і самостановлення. Вважаю, що в ОА дуже велику увагу звертають на формування особистості як такої.Це дуже важливо в сучасному світі. Ще я навчилася бути комунікабельною, цілеспрямованою, наполеглевого. Без цього жодні знання не допоможуть у професійному становленні.

Опанасюк Наталія учителька спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови “Інтелект” (м.Київ) | Рік випуску – 2019

Найкраща інвестиція у власне майбутнє – гідний рівень освіти. Вдалий вибір університету визначає професійний напрям, у якому рухатиметься людина. Вважаю, що мені з Університетом пощастило, адже тут зустріла Викладачів, які не лише ділилися власним досвідом, знаннями, а й стимулювали мислити, постійно шукати нову інформацію, переборювати власні страхи, рухатися вперед, як би складно не було.

Вікторія Назарук кандидат філологічних наук, викладач кафедри журналістики НаУОА, керівник Міжшкільної секції «Журналістика» Малої академії наук учнівської молоді м. Рівного | Рік випуску – 2009

Навчання на гуманітарному факультеті дало мені якісні знання, вміння шукати швидкі рішення та викладатися максимально в улюбленій справі. І найголовніше – розуміння, що вчитися треба завжди.

Дарина Киричок копірайтерка, авторка спецпроєктів | Рік випуску - 2015

Чого навчила мене Академія? Розуміння поняття «еліта». І як би з посмішкою всі ми не згадували це улюблене наше слово, сенс його по-справжньому багато хто (і я теж) зрозуміли тоді, коли якраз «вийшли у світ» з Академії. Ми – той, окремий вид людей, яких навчили мати цінності. Ті, хто знає, що не гаманцем батьків єдиним можна досягати цілей. ОА – це таке середовище, потрапивши в яке, ти не можеш не рости, навіть якщо сам не бажаєш. Навіть якщо ти станеш найвільнішим із «слухачів», ОА залишиться у твоїй голові. Бо ОА – це не предмети і пари, це світогляд.

Шепель Марія, керівник відділу роботи з корпоративними клієнтами, компанія «Е-Тендер» | Рік випуску – 2015

Я настільки люблю свою альма-матір, що тут я й здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Англійська мова та література» Звісно, від часу мого випуску в університеті відбулося безліч змін, але впевнена, дещо таки залишилося незмінним: відмінні знання, високий професіоналізм викладачів, збереження університетських традицій і культурних цінностей, найкращі можливості для гармонійного особистісного розвитку. Ось уже шість років я працюю за спеціальністю: займаюся редагуванням й корегуванням текстів у різних сферах – від художніх до наукових, від піар-текстів до текстів про нафту й газ. Я з трепетом бережу всі здобуті знання в академії, але водночас і не забуваю про саморозвиток, адже куди ж без нього Попри те, що маленьке місто Острог не подарує вам безліч розваг, «Острозька академія» 100%-во забезпечить вам яскраве студентське життя, головне – будьте його частиною, проживайте свої студентські роки з максимальною віддачею. Єдина моя маленька порада всім студент(к)ам – намагайтеся вже від 3-го курсу починати десь підпрацьовувати, що дуже знадобиться в майбутньому після закінчення університету, обов’язково беріть участь в обмінних програмах. А знаєте: якби в мене була можливість знову обрати університет для навчання, я б без жодних вагань вступала б до «Острозької академії»!

Марина Карповець технічний письменник, «Нова пошта» | Рік випуску - 2012