Політологія

Освітні програми

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин та національної безпеки


Код спеціальності: 052 Політологія
Освітньо-професійна програма: Політологія

Програма оновлена за рекомендаціями проєкту ERASMUS+ «Академічна протидія гібридним загрозам–WARN»


Бакалавр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 25 місць
Максимальний обсяг державного замовлення у 2024 році - 5 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 25 500 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 102 000 грн.

Заочна форма

Ліцензований обсяг – 15 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 18 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 72 000 грн.

Мінімальний бал зарахованих на державну форму навчання у 2023 р.131,10

Мінімальний бал зарахованих на платну форму навчання у 2023 р.133,80

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000.

Мінімальна кількість балів для допуску до участі у конкурсі виключно на платну форму навчання – 100.


Розрахувати конкурсний бал >>

Магістр

Денна форма:

Ліцензований обсяг – 9 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 27 000 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 40 500 грн.

Заочна форма

Ліцензований обсяг – 5 місць
Вартість навчання за рік у 2023 р. – 21 500 грн.
Вартість навчання за весь період (для абітурієнтів 2023 р. вступу) – 32 250 грн.


Хто такий політолог?

Це фахівець у сфері вивчення політичної боротьби (politics) та публічної політики (policy), який шукає практичні та теоретичні рішення політичних проблем. Діяльність політолога орієнтована на розв’язання нагальних у суспільстві проблем через вироблення варіантів політик на підставі здійсненого аналізу (збору та аналізі даних). Політологія може стати трампліном для кар’єри в політиці, медіа, бізнесі чи освіті, а навички дослідження, комунікації та аналізу даних, отримані під час навчання, також мають широке застосування як у приватному, так і в державному секторах.

Причини обрати освітньо-професійну програму “Політологія”:

 • Викладання націлене на дослідження (research based teaching), а не “суху теорію”;
 • Емпірично орієнтована програма з наголосом на використання кількісних методів у політичних дослідженнях;
 • Програма сфокусована на вивченні методології політичної науки та її застосування в регіональних дослідженнях на прикладі країн Центрально-Східної Європи (area studies);
 • Перевагою є викладання обов’язкового курсу з аналізу даних (програмування мовою R, вивчення SPSS та побудова інтерактивних візуалізацій у Power BI) та читання курсів іноземною мовою; 
 • Здобувачі мають можливість проходити стажування в університетах партнерах за програмою Erasmus+ та впродовж одного семестру навчатися в Інституті Східних Студій Варшавського університету за спільною освітньої програмою;
 • Допомогти органам влади формувати якісну політику (policy) в інтересах суспільного блага.

Бази практик:

Міністерства, Верховна Рада України, обласні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, провідні аналітичні центри, політичні партії, громадські організації, засоби масової комунікації.


Можливості працевлаштування:

Політичний аналітик

Помічник керівника

Політичний журналіст


 • політичний консультант;
 • політолог у наукових установах, центрах, дослідницьких групах;
 • референт-політик ОДА;
 • фахівець із гуманітарних та соціально-політичних питань в органах державної влади, органах місцевого самоврядування;
 • експерт із питань діяльності політичних партій, громадських організацій і рухів, асоціацій, міжнародних фондів гуманітарного та соціально-політичного напрямку;
 • керівник громадської організації (штабу політичної партії, громадського об’єднання, аналітичного центр, прес-служби);
 • радник керівника;
 • політичний оглядач;
 • політтехнолог;
 • редактор суспільно-політичних видань;
 • учитель соціально-гуманітарних дисциплін.

За освітньо-професійною програмою “Політологія” Ви зможете отримати:

 • ступінь бакалавра політології;
 • ступінь магістра політології та ступінь магістра Варшавського університету (Республіка Польща) за спільною польсько-українською магістерською програмою;
 • ступінь доктора філософії з політології.


Інформаційний пакет ЄКТС


Схожі освітньо-професійні програми: Міжнародні відносини; Національна безпека.Лебедюк Віталій Миколайович
кандидат наук з державного управління, доцент
email: vitalii.lebediuk@oa.edu.ua

Лаврінець Анна
студентка 3 курсу освітньої програми "Політологія"
email: anna.lavrinets@oa.edu.ua


Відгуки випускників

Навчання в університеті “Острозька академія” надало мені можливість познайомитись із багатьма прекрасними людьми: моїми одногрупниками, студентами інших спеціальностей та факультетів, викладачами; отримати якісні професійні знання з політології, а також зрозуміти моє професійне призначення і те, чим я прагну займатись у майбутньому. Завдяки моїм друзям та знайомим я отримала чудові спогади, які час від часу повертають мене у студентське життя. Дякую усім, а особливо викладачам спеціальності “Політологія”, за постійну підтримку та допомогу у процесі навчання.

Безуса-Глушич Єлизавета, Embassy of Pakistan in Ireland / Посольство Пакистану в Ірландії | Рік випуску – 2022

Політологія в Острозькій академії – це хороший старт для кар’єри та особистісного розвитку. Здобуті знання та навички є більш ніж достатніми для того, щоб побудувати свій професійний шлях у цьому напрямку. Для мене вони стали хорошим фундаментом у проходженні необхідних конкурсів та подальшій роботі в державному секторі. Розуміння процесів прийняття рішень, законодавства, аналізу даних та навички у підготовці аналітичних документів, які я отримала, навчаючись на цій програмі, допомогли мені показати гарний рівень підготовки та успішно пройти всі співбесіди.
З упевненістю можу рекомендувати цю програму для амбітних абітурієнтів, які прагнуть досягти успіхів та реалізувати себе. Після навчання ви станете конкурентоспроможними фахівцями, які затребувані на ринку праці та отримують високі оцінки від працедавців.

Марія Орищина, експерт з питань стратегічних комунікацій Міністерства розвитку громад та територій України | Рік випуску – 2018

Вступивши на «Політологію» в НаУОА, я не міг навіть уявити наскільки цікавим і пізнавальним може бути тут навчання. Захоплюючі дискусії в аудиторіях та поза ними, веселий і дружній студентський колектив, професійні викладачі і маса можливостей – все це супроводжувало мене протягом п’яти років навчання. Завдяки участі у міжнародних, освітніх і волонтерських програмах я зміг відвідати Канаду, Польщу, Німеччину, Сербію і Туреччину. Час минув немов мить, однак знання та навики, отримані в стінах Острозької академії, відкрили для мене ще більше можливостей. Після закінчення магістратури я продовжив навчання в університеті Масарика у м. Брно (Чехія), де здобув ще один ступінь магістра з європейської політики. З того часу працюю у міжнародній компанії у Брно.
Політологія в НаУОА – це універсальна спеціальність, яка дозволяє кожному отримати ті знання і вміння, які можна реалізувати практично в усіх сферах життя. Здатність критично мислити, чітко формулювати свої думки, розуміти суть подій, що відбуваються в Україні та світі – це лише невеликий перелік навиків, які можна розвинути під час навчання.
Якщо ви хочете сформувати себе самодостатньою особистістю, мати можливість продовжувати своє навчання за кордоном або будувати кар’єру в Україні – спеціальність «Політологія» в НаУОА відкриє вам двері у новий і сміливий світ!

Руслан Мацієвський, cтарший консультант у компанії Lufthansa InTouch, Чеська республіка | Рік випуску – 2014

У 2014 році разом із своїми друзями-одногрупникам я стояв на подвір’ї академії, слухав вітальні слова ректора і розглядав свій диплом. Так починалось інше життя — життя поза стінами Острозької академії. Я вдячний „Острозькій академії“, людям в яких і з якими навчався, за багато речей, але найголовніше: академія не дала мені набір готових відповідей, проте навчила ставити правильні і чесні запитання: собі і світу. Це велика цінність

Юрій Микитюк, менеджер адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, м.Київ | Рік випуску – 2014

Політологія – це динамічна спеціальність. Тут, поряд з «класичними» дисциплінами вивчають світ таким, як він є сьогодні: вибори, війни, політичні конфлікти – все це існує поряд з студентом, поки він вчиться. Тут все в дії і така особливість цієї спеціальності дає «на виході» не тільки диплом, але й накручену всередині пружину, яка поступово випрямляється і змушує до дій. А дії – це обов’язково успіх. І успіх цей можна досягнути в будь якій сфері, бо на політології не просто «дають» часто не потрібний фактаж, а вчать мислити. Разом з іншими якостями це допомагає впевнено іти до своєї мети. В мене вона ще далеко попереду, але завдяки політології я відчуваю, що наближаюсь до неї.

Іван Сопіга, Директорат публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України | Рік випуску – 2012

Навчання на політології в Острозькій академії – це вікно безмежних можливостей, які відкриває людині вища освіта, яка впорядковує і збагачує не тільки знання, а й думки людини.

Володимир Карповец, фахівець відділу контекстної реклами компанії Google (Польща) | Рік випуску – 2012

Навчання на політології розширило горизонти мого світосприйняття та дало необхідну базу для професійної самореалізації. Особисто мені це навчання було і цікавим, і корисним водночас. Зараз працюю за спеціальністю - державним службовцем.

Вадим Табакера, заступник директора - начальник управління регіонального розвитку департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації | Рік випуску – 2010

Поєднання теорії та практики себе повністю виправдала, закінчуючи ОА, я вже мав стаж і досвід роботи за спеціальністю. Мені були відкриті всі двері.

Анатолій Октисюк, політичний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (м.Київ) | Рік випуску – 2010

Немає ціннішого вміння, як здатність читати між рядків, чути несказане і здогадуватись, що буде завтра. Політологія цьому і навчає.

Іван Валюшко, старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень (м. Київ) | Рік випуску – 2008

Політологія - це про сучасні професійні компетенції та можливість особистісної реалізації. Пам'ятаю, ще в школі твердо вирішила, що стану студенткою Національного університету "Острозька академія" спеціальності "Політологія", яку тільки було відкрито. І попри всі застереження жодного разу не пожалкувала. Політологія вчить аналізувати, розуміти процеси значно глибше, шукати причини і прогнозувати наслідки. Резюмуючи, можу стверджувати, що політологія - це про успішних та професійно реалізованих випускників.

Марина Пашковська, заступниця директора департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації | Рік випуску – 2007

Я ще у школі досить активно цікавився політикою і багато читав про це літератури. Мені викладачі ще тоді казали, що якщо з тебе не вийде гарний філолог, то політолог точно вийде непоганий. Так мене доля і привела в ОА на спеціальність, яка справді стала улюбленою і органічною: під час навчання мені дуже легко все давалося.

Павло Булгак, радник Міністра молоді та спорту України Ігора Жданова, експерт аналітичного центру «Відкрита політика» (м.Київ) | Рік випуску – 2006

Політологія – це одна з найбільш динамічних наук, яка розвивається відповідно до поступу суспільства, і має безліч граней, спеціалізацій і тем. Бути політологом – це тримати руку на пульсі світової політики, бути трішки істориком, юристом і економістом, і, на додачу, займатися постійним саморозвитком.

Галина Кохан, кандидат політичних наук, політичний радник Посольства Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії | Рік випуску – 2005