Що вивчають першокурсники-фінансисти

Зоряна Поперецька

Base Install » Абітурієнт НаУОА » Що вивчають першокурсники-фінансисти

Зловила себе на думці, що майже всі мої колеги-блогери писали про предмети, які вони вивчають на своїй спеціальності, а я ще досі цього не зробила. Тому виправляю цю ситуацію і все ж таки розповім, що вивчають першокурсники-фінансисти у другому семестрі. Про перший писати не буду, оскільки ми вчили практично все, що було в школі тільки на новому рівні (винятком може бути лише політична економія та вища математика). А от в другому додалось багато цікавих та профільних предметів. ВИЩА МАТЕМАТИКА. Нічого сташного в цих словах немає як виявилось. Це та сама маематика зі шкільного курсу, але ми вивчаємо більш глибше, деякі теми є новими для нас. Але якщо ти хоч трішки вчився в школі цей предмет не буде складним. Вища математика була в нас і в першому семестрі, а в цьому ми продовжуємо її вивчати. СТАТИСТИКА. Складні формули з незрозумілими буквами, таблиці, задачі рорахунки – це все про статистику. Спочатку лякає, але розібравшись з теорією задачі роз’язати можна. Найкращим другом на практичних стане калькулятор, адже рахуємо ми багато та швидко. МІКРОЕКОНОМІКА. Для мене це була зовсім нова наука, але як виявилось вона є цікавою. Мікроекономіка – це наука, яка вивчає окремі економічні одиниці, наприклад, підпрємства, ринки, механізм їх функціонування. Графіки – це те без чого не можна тут обійтись, в кожній темі їх є багато, адже вони відображають все. І вивчення теорії, і розв’язування задач без них практично не можливо. МАТЕМАТИЧНА ЛОГІКА. В школі у мене також була логіка, але з цією вони дуже і дуже відрізняютююься. Наука про мислення, але є і багато нових термінів, слів та навіть формул. АНГЛІЙСЬКА МОВА. Без англійської сьогодні нікуди і в нас вона також є. Викладють тут набагато краще ніж в моїй школі і мій рівень вже значно виріс. На парах завжди цікаво, адже крім виконання вправ ми читаємо книги, дивимось та обговорємо фільми і навіть співаємо англійською. ФІЛОСОФІЯ. Напевно всі чули про цю науку. Чесно скажу вона мені не дуже подобається. Я як економіст люблю конкретику, а в філософії цього мало. І дуже великий обсяг інформації, який треба готувати на кожну практичну. ОСНОВИ ПЕДАГОГІКИ ТА ПСИХОЛОГІЇ. Цей курс читають декілька викладачів. У нас поки лекції, практичних ще не було, тому багато я не розкажу. Але навіть на лекціях нам пропонували деякі психологічні тести.І слухаючи матеріал я багато дізнавалсь нового та посійно аналзувала себе як особистість.