Мої думки, поради до ЗНО та інше

Зоряна Поперецька

Base Install » Абітурієнт НаУОА » Мої думки, поради до ЗНО та інше

Привіт! Все ближче до кінця року у мене починає з’являтися втома, немає бажання встати і почати щось робити, хочеться відпочинку, не думаючи про те, що там тебе ще чекають невиконані справи. Через це я все відкладаю на потім і в результаті нічого не встигаю. Буває, в голову приходять чудові ідеї щодо покращення свого життя, але відсутність сил та сильної мотивації не дають мені можливостей їх реалізовувати. Я думаю я така не одна, адже в кожного бувають в житті такі періоди. Тому я вже дуже чекаю закінчення навчального року, щоб добре відпочити та відновити свої сили. Згадала період, коли ще навчалась в 11 класі і це були дуже важкі часи для мене як фізично так і морально. Я прокидалась, коли ще було темно, кожного ранку зустрічала світанок, потім ішла до школи, з якої приходила о 6-7 годині вечора( після уроків ще готувалися до ЗНО з вчителями). Вдома ж мене чекала купа домашнього завдання, підготовка до олімпіади та ЗНО і домашні справи. Часу не вистачало просто поїсти та поспати , не говорячи вже про спілкування з друзями чи перегляд серіалів. Звісно не всі дні були такими, бувало я могла дозволити зробити собі міні-вихідний і ні про що не думати. Проаналізувавши свої помилки, хочу вам дати декілька порад, щоб ви їх не допустили. 1. Не витрачайте багато часу на домашні завдання зі школи. Бал атестата грає мінімальну роль при вступі, а в деяких університетах взагалі не враховується. Краще зосередьте свої сили і час на тих предметах, які вам дійсно цікаві і потрібні. Звісно, я не закликаю вас повністю «забити» на навчання в школі, але якщо є можливість щось не вивчити чи не зробити то краще використайте її. Я ж занадто багато свого часу і уваги приділяла «не потрібним» предметам. 2. Правильно розплануйте свій час. Тут же основні правила такі: звечора розплануйте свій день, виокремте обов’язкові та нетермінові справи, встановлюйте часові межі (наприклад, з 18.00 до 19.00 зробити тест з української, або прочитати твір на літературу). В мене ця проблема існує і досі. 3.Видаліть з телефону не корисні програми, які забирають у вас найбільше часу. Зокрема соціальні мережі, іноді, не помічаючи, ми проводимо там занадто багато часу, який могли б використати для навчання або ж відпочинку. А якщо видаляти улюблену програму дуже не хочеться, то просто встановіть обмеження в часі на день, або ж за одне використання ( така функція є майже в кожному телефоні). Частково я практикувала це, а в соціальних мережах сиділа на перервах у школі, коли добиралась додому і в подібних ситуаціях. 4. Кожного тижня, або кожних два-три тижні робіть собі вихідний від усіх справ. Займіться улюбленою справо, подивіться фільм, проведіть час з рідними та друзями. Це допоможе «перезавантажитись», відновити сили та нерви, запобігти емоційному вигоранню. Постійно бути у русі та працювати не можна. 5. Готуйтеся до ЗНО на уроках. Напевно, в кожного є не дуже суворі вчителі, на уроках яких можна зайнятись власними справами. То чому б не використати цей урок на власну користь. Наприклад, я на біології, історії могла розв’язувати завдання з математики або робити домашні на інші предмети. Це напевно основні поради, які без великих зусиль кожен зможе використати у власній підготовці до ЗНО. Якщо чесно, я сідала писати цей пост на іншу тему. Але якось само-собою виникла ця і мене вже було не зупинити. Ну нічого, думаю зараз вам це актуально як ніколи, ви використаєте і вам допоможуть ці поради. Не хворійте! І до зустрічі у наступному пості.