Студенти всіх навчальних закладів, зазвичай, складають іспити або тести, щоб показати, що вони отримали достатньо знань, аби перейти на наступний рівень. Це є важливою частиною навчальної програми. І ось..Нарештііі! Нерешті ми можемо видихнути з полегшенням! Перший іспит позаду! Бойове хрещення пройдено?! 🥳

Сказати що це важко і страшно, то напевно нічого не сказати! Не знаю як в інших університетах, але в Острозькій Академії дається 3 дні на підготовку до іспиту. В нашому випадку це були субота, неділя та понеділок. Понеділок називається бібліотечним днем, та пар не ставлять взагалі.

До речі, дуже багато залежить від викладача, особливо те, як він вас налаштує! Наша викладачка не дала нам загальний рейтинг групи для того, щоб не псувати нам настрій перед іспитом, та навпаки від цього було ще страшніше, адже ніхто не знав свій бал.  Оскільки в ОА накопичувальна система балів, то за 4 місяці навчання ми могли отримати максимум 60 балів та 40 вже за сам іспит.

В ці 60 балів входить абсолютно все: відвідування, практичні, контрольні, модулі, конспект і словник термінів, який потрібно було вести протягом всього часу.

Так ось, щодо самої підготовки. Викладач за декілька днів до іспиту надсилає вашій старості перелік питань,в нашому випадку їх було 60, що дуже полегшило наше життя. Звісно, я, як хороший студент, почала готуватись відразу,потім зрозуміла, що часу вдосталь і сіла дивитися серіал 🤷‍♀️ Я вам говорила, не беріть приклад з мене! Ну як ви вже зрозуміли, вся підготовка до іспиту автоматично лишилась на останній вечір.

Та менше з тим, перед самим іспитом нам сказали рейтинг, аби приблизно знати на що розраховувати. Мій був 46/60. Знаю, не дуже, та я виправлюсь! Обіцяю! Тягнемо білет..додаткові питання і час пішов! Ми писали близько 3 годин, та скажу відверто, не такий страшний вовк, як його малюють! Викладач лояльно ставився до кожного, але списати було неможливо, це дуже контролюють! Звісно, у всіх є такі, що можуть і вміють це зробити, але повірте, вони дуже ризикують. Краще трішки прикласти зусиль і підготуватися, аніж втратити 40 балів і перескладати весь предмет.

Скажу чесно, цього іспиту я боялась найбільше, адже не знала ні своїх балів, ні чого мені очікувати. Справді думала навіть про незарах, та все обійшлося! Все позаду! А вам скажу лише одне, вірте в свої сили і все буде добре! ✊

Кожен по різному складає свій перший іспит, хтось тріумфально, а хтось не дуже, проте початок покладений, перший запис у заліковці зроблений, а це головне. ✔️

FB: Alina Martinovska

Insta: maartinovska