І знову привіт! Чесно кажучи, після довгих канікул дуже важко знову «вливатися» у звичний РГМ-івський ритм: пари – фонка – фітнес/теніс/волейбол .. – домашка. А іноді навіть сон. Але відпочивши, ми знову продовжуємо «гризти граніт науки».
Звичайно, і протягом канікул ми не забували про улюблену англійську. Окрім усіх вправ із юніта та wordlist (а майбутні першокурсники вже зовсім скоро відчують на собі, як це – писати 150 дефініцій за ніч), нам задали прочитати декілька різдвяних оповідань Чарльза Діккенса, які зачаровують своєю казковою атмосферою, інтригуючих розповідей Артура Конона Дойля, подивитися два фільма (так-так, це саме той випадок коли під час навчання можеш дозволити собі подивитися фільм без докорів сумління), скласти та вивчити «топіки» та виконати лабораторну. Ні, це не має нічого спільного з хімією чи фізикою – ми мали обрати подкаст, записати текст на слух (довжиною в 3 хвилини), затранскрибувати його за записати свій. Дуже цікаве завдання, ніколи не робили подібного у школі. А на практичну фонетику, як і завжди, нам задали вивчити чанти та затранскрибувати тексти. Загалом, сумувати було ніколи.
Цього семестру заміcть латинської мови, лінгвістики, інформатики та української мови у нас з’явилися нові предмети. Це друга іноземна мова (німецька/французька (її обирають на початку першого семестру, зазвичай більшість студентів має бажання вивчати саме німецьку, тому до уваги береться рейтинговий список), історія України, історія української культури та Острозької академії та лінгвокраїнознавство.
Моя друга іноземна мова – німецька. Я її вже вивчала у школі та вона завжди мені подобалася. У моїй підгрупі половина студентів вивчає цю мову «з нуля» і я дуже рада, що вони справді полюбили німецьку та з великим ентузіазмом та натхненням готуються до пар. На жаль, німецька у нас усього один раз на тиждень, цього мало. Уже чекаю на другий курс 🙂
З історії України та історії ОА у нас зараз тільки лекції. Скажу одразу – тим, хто складав історію України на ЗНО, буде набагато легше – матеріал фактично повторюється. І щодо лінгвокраїнознавства, лекції мають початися пізніше. Але кажуть, що предмет дуже цікавий та пізнавальний.
Минулого тижня у нас був тиждень факультету. Було неймовірно круто! Більше напишу у наступний постах, тому  – stay tuned!