Hallo! Wie geht’s? Мова студентів РГМ все більше і більше нагадує симбіоз української, англійської та німецької/французької, тому звикайте 🙂

Пам’ятаю себе рік тому – тотальна паніка, підготовка до ЗНО до другої ночі та очікування результатів. Ось останнє – найгірше. Але it was worth it! Як то кажуть, не такий страшний вовк як його малюють.

Хочу дати вам декілька порад, а точніше – висновків з власного досвіду, які мають вам допомогти:

1) НЕ хвилюватися. Ніколи. За жодних умов і обставин. Готова повторювати це усюди і усім. Чому? Це основна причина, через яку ЗНО можна написати гірше, ніж хотілося б. Треба зібратися, сконцентруватися та просто показати свої знання. Та не бійтеся “злих та суворих” перевіряючих – вони не кусаються 🙂

2) І все ж я не раджу порушувати правила – приносити телефони, флешки, шпаргалки (тут узагалі без коментарів). Цього року до списку заборонених речей потрапив ще й годинник, тому просто не ризикуйте. Краще навіть завалити ЗНО, ніж чекати ще один рік.

3) Сон. Так, скажу очевидну річ, але треба елементарно виспатися.

4) Валеріана та інші заспокійливі препарати перед ЗНО вживати не можна. Як казали мені: “Можеш натикати відповіді зі спокійною душею, але який буде результат?”. Справа у тому, що подібні лікарські засоби гальмують мислення, що зовсім не актуально у даній ситуації.

5) Готуйте та перевіряйте документи за декілька днів до ЗНО. Так ви застрахуєте себе від недопуску до іспиту та зайвих нервів. Подібна ситуація сталася з моїм однокласником – він втратив паспорт, за яким, власне, і реєструвався на ЗНО. На жаль, на екзамен його не пустили.

6) Краще приїхати до місця проведення раніше та чекати, ніж у останні хвилини шукати себе у списках та аудиторію. Також, є велика вірогідність, що ви зустрінете друзів, а спілкування та взаємопідтримка завжди допомагають у такі моменти.

7) Keep calm! Це усього-навсього іспит, яких ще буде дуже багато.

Бажаю успіхів усім завтра на ЗНО – we keep our fingers crossed for you – and welcome to RGL family!