Привіт- привіт! Як ся маєте? Сподіваюсь, everything is good. 🤞

У нас нарешті розпочалося навчання. Запитаєте чому нарешті? Дома, звісно, добре, але академія – це ніби інше життя, сповнене безліччю крутих моментів. Я скучила за викладачами, за одногрупниками, за парами, за сандвічами та смачнющимии стравами в vip – спудеї.

Скажу чесно, спочатку було дуже важко звикнути прокидатися на першу пару, сидіти 80 хвилин, а потім ще й готуватись до наступних занять. Єдине, що тішить, що зараз лише начитка лекцій і немає практичних, не враховуючи англійську мову, а то з самого початку це було б so hard 🤯

З другого семестру нас чекали нові предмети, нові викладачі та й нові враження. А нас, філологів, ще й нова мова – страрослов – це ще та китайська грамота, та потроху ми почали її освоювати. Розкажу про це трішки згодом, адже поки було лише дві ознайомчі лекції.

Також хотіла б вам розповісти про захід до якого наша група готувалась доволі довго – Міжнародний день рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.


Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. 

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

В академії до цього дня студентами першого курсу, тобто нами, було підготовлено різнокольорові конвертики з колоритними українськими словами, які ми роздавали на великій перерві. Також студенти 2 курсу провели міні – захід, у якому брали участь і викладачі, і інші студенти.

На останок хотіла б додати, що 21 березня у стінах нашої альма – матер проходитиме День відкрити дверей. Попередня реєстрація учасників є обов’язковою та триває до 23:59 20 березня 2019 року. Детальну інформацію можете прочитати на сайті Острозької Академії.

Зареєструватися ви можете натиснувши тут:
https://goo.gl/forms/p53KsZcKKxjdTYh03

Гарного Вам дня! Ще почуємось! 👋