Усім привіт! Насправді час в Острозі пролітає непомітно, і на календарі вже кінець березня 😲 Як приємно почуватися в обіймах весни, відчувати її настрій! Весна нагадує великий понеділок: час змінити те, до чого руки не доходили вже давно. Календарний привід покращити своє життя ніби спонукає піти нарешті до тренажерної зали, перейти на здорове харчування і почати вивчати іноземну мову.

Саме про вивчення іноземних мов я хотіла б розповісти сьогодні. У сучасному світі володіти іноземними мовами – не просто додатковий бонус, а життєва необхідність.  На першому місці за популярністю, звичайно, непорушно стоїть англійська мова – офіційна мова міжнародного бізнесу, інтернету, науки і мистецтв. 80% ділового мовного простору займає саме вона. Кожен з нас все частіше стикається з нею у повсякденному житті. Рейтинг популярності інших іноземних мов досить неоднозначний. Стрімко набирає обертів актуальність японської та китайської мов. Причому, більшість тих, хто вивчає їх каже, що мова їм потрібна саме для роботи.

Сідай зручно та запам’ятовуй! Мої поради точно стануть у нагоді під час вивчення нової іноземної мови:

1. Говори мовою вголос з першого ж дня. Не бійся говорити та робити помилки, адже найголовніше те, що ти звикаєш говорити цією мовою.

2. Спочатку вчи розмовні фрази.  Новачкам слід вчити найпростіші фрази на кшталт «Як справи?», «Котра година», які дають можливість використати вивчений матеріал на практиці.

3. Спілкуйся з носіями мови. Одним з кращих інструментів для вивчення мови в наші дні є Інтернет. Ти можеш спілкуватися з людиною зі США або будь-якої іншої країни світу та вдосконалювати свою розмовну мову безкоштовно. Для цього можеш використовувати програму «Tandem» або сайт italki.com

4. Користуйся безкоштовними інструментами для вивчення мови онлайн. Мої улюблені сервіси – Duolingo та Italki. На цих сайтах можеш не лише тренувати нові слова та фрази для запам’ятовування, а й знайти носія мови для індивідуальних занять.

5. Спробуй поринути у мову з головою. Грай ігри, слухай музику, читай книги, дивись фільми , але (!) роби це іноземною мовою. Можу порадити телеграм-канали, наприклад, «Англійська по слову», «Англійська на прокачку». Також читайте іноземних блогерів, адже вони пишуть про те, що цікавить саме вас. Можете слідкувати і за українськими блогами, зокрема @aniavelychko_english та @english.maria.batkhan – вони дуже круті та щирі, тому вчитися з ними легко і просто!  Час у інтернеті можна проводити з користю!

Не прагніть до досконалості!

Люди часто настільки прагнуть говорити ідеально, що коли у них це не виходить (а у новачків ніколи не виходить, до речі), вони засмучуються і взагалі кидають заняття. Кращий спосіб справитися з проблемою – сміятися над власними помилками і не намагатися бути досконалим. Важливо поєднати мотвацію, регулярність та інтенсивність занять. І головне: не бійтеся помилок – вони є невід’ємною частиною успіху!

Сподіваюсь, ці невеличкі поради допоможуть вам оволодіти іноземними мовами досконало!

Гарного Вам дня! Ще почуємось! 👋