Hello everyone! Рік промайнув занадто швидко, та я вже не fresher, а second-year student 🙂 Для мене перший курс закінчився ще раніше, адже я складала сесію достроково, а причиною цьому став Erasmus + – молодіжна культурна обмінна програма.

На проект я потрапила випадково – просто заповнювала багато анкет для практики англійської та взагалі не розраховувала отримати грант. В результаті, пройшла на три та обрала один – Metropolis – Urban Learning – Transformers of Cities, який пройшов у місті Вісбаден, Німеччина, 11-19.06.2017 року. І тоді почалося найважче – вмовити батьків, отримати візу та закрити сесію. Це була моя перша подорож закордон, а сам проект здавався батькам підозрілим, тому в хід пішов гугл та знання англійської. Моя порада – якщо ви отримуєте запрошення на цю обмінну програму, перевіряйте, чи є організація на офіційному сайті Erasmus+, це є гарантією вашої безпеки. Візу я отримала без проблем та достатньо швидко, з сесією було складніше, адже я хотіла її закрити не тільки швидко, а ще й добре, але я дуже вдячна викладачам, які завжди допомагали та підтримували.

У проекті брала участь молодь з Польщі, Молдови, Грузії, Франції, Італії, Кіпру та України. Темою було дослідження міста та його розвитку. Ми могли обрати один із п’яти воркшопів – малювання, цирк, театр, паркур та медіа. Я одразу обрала медіа та не пошкодувала – нас навчали фотографувати та користуватися професійною камерою. Ми гуляли чарівними вулицями Вісбадена, Франкфурта та Майнца, спілкувалися та робили гарні кадри. Яскравим спогадом став міжкультурний вечір, коли різні країни презентували національну кухню, пісні, танці та одяг. А ви колись бачили, як молодь з семи країн «відривається» під Сердючку?

Особисто для мене була дужа важлива практика англійської, саме тоді я і зрозуміла, навіщо я вчила всі intonation patterns, було приємно, що мене усі розуміли і не перепитували. До речі, навіть у маленьких німецьких містах десь 90% місцевих знають англійську, люди дуже привітні і не один раз допомагали.

Усім good luck, бажаю правильно розставити пріоритети вступити у ВНЗ своєї мрії) Follow your dreams, do what you love and love what you do!