Журналістика – це творча професія. Якщо ви журналіст, то навряд чи будете сидіти на одному місці або ж займатися монотонною роботою. Навіть якщо ви тільки майбутній журналіст, то цікаве навчання вам забезпечено.

В Острозі відбувся медіа форум на тему написання якісного тексту. Першим спікером був редактор на 5 каналі Олексій Шевченко. Наступним спікером була викладач кафедри журналістики Зоряна Годунок. І насамкінець бесіда в форматі Skype з журналістом Kyiv Post Дариною Шевченко.

Це хороша можливість отримати нові знання від майстрів своєї справи, застосувати їх на практиці (адже був і практичний блок) та подискутувати на актуальні теми. Форум тривав майже цілий день, але воно того варте. Взагалі неформальні зустрічі з журналістами, які діляться своїм досвідом – це дуже круто. Ти маєш можливість дізнатися про всі аспекти своєї діяльності не з книг чи лекцій, а з перших вуст. Багато такої інформації, про яку не пишуть в підручниках. Наприклад, які слід обрати теми для стажування на телеканалі.

Тому якщо вас цікавить журналістика, ви плануєте вступати на цю спеціальність – ось декілька порад, які допоможуть вам вдало написати творчий конкурс:
1. Перш за все, текст має бути цікавим.
2. А для того, щоб написати справді цікавий текст, потрібно практикуватись (тому не соромтесь приносити свої матеріали у редакції місцевих видань).
3. Обирайте заголовок з активними дієсловами, а не пасивними.
4. Використовуйте декілька джерел інформації.
5. Для того, щоб написати ім’я людини потрібно спочатку зазначити її соціальну роль (сантехнік, лікар, президент), а тоді ім’я та прізвище(і саме в такому порядку!).
6. Щоб передати пряму мову, можна змінювати порядок слів для правильної граматичної структури, але за умови, що зміст лишається незмінним.
І наостанок фото з лабораторії журналістської майстерності j.lab, де всі майбудні журналісти будуть бувати дуууже часто.
.