Привіт усім моїм вірним читачам! How’re the things? Hope you’re doing fine 😇

Тиждень, який щойно минув, був надзвичайно потужним! З радістю та невимовним захопленням хочу розповісти про нього якомога детальніше, адже минулий блог Вам сподобався, судячи з Вашого фідбеку 😉

Почався тиждень з пар практичної фонетики. I’ve got a confession to make – I’m obsessed with phonetics ❣ Перш за все, причиною такої любові до цього предмету є, звичайно ж, викладач, який намагається навчити студентів не лише правильної вимови, а й правильного стилю життя. Усі чанти (e.g. «Pennies, Nickels, Dimes and Quarters»), усі діалоги (e.g. «I’m going to meet Ann, grandfather») та усі скоромовки типу «Betty tter bought some butter» роблять величезний внесок у розвиток студентів.

Спасибі академії за таких викладачів, які і Вас, любі абітурієнти, навчать любити свій предмет так, як навчили нас.

Маю бажання відкрити Вам завісу невідомості – що ж це за «чанти»? Чант (з англ. «Chant») – це вірш-співанка, слова якого покладені на музику. Відповідно, Ви слухаєте чант під витончену джазову музику та розповідаєте на парі. Почасти разом із чантами Вам доведеться вчити скоромовки («Tongue twisters»), тому хочу познайомити вас трохи ближче.

До Вашої уваги легендарна «Betty Batter». Спробуйте прочитати у звичайному темпі декілька разів, перевірте правильність Вашої вимови та починайте пришвидшувати темп. У Вас усе вийде! Транскрипцію слів викладу у наступному блозі, аби Ви перевірили себе:

Betty Batter bought some butter,

And she said: ‘My butter’s bitter,

If I put it in my butter,

It will make my butter bitter.

If I buy some better butter,

It will make my batter better.’

So she bought some better butter

And it made her batter better.

Прочитали? Розумники! Однак, вимову я все ж перевірю наступного разу (у Вас є additional шанс навчитись правильно читати 😉!)

Пари з англійської спеціалізації – це неординарна буденність. Іноді пара може пройти у вигляді високоінтелектуальної дискусії, наступного разу – у вигляді гри в «TicTacToe» (пам’ятаєте, що це означає?) Насправді, ми вчимо все і трохи більше – за одну пару словниковий запас слів може збільшитись від 10-20 до 100+(!) слів. «Якщо це так, тоді чому РГМ ніколи не виглядає засмученим? Адже ці студенти так багато працюють!» – запитання не з легких, однак відповідь є – у нас не вистачає часу на те, аби сумувати 😄 Насправді, усе не так погано та важко, як описують. Головнестабільне бажання дізнаватись щось нове та вчитись, адже з попередніх блогів Ви знаєте, наскільки це важливо.

Два рази на тиждень ми маємо можливість зустрітись з Лу – француженкою, яка навчає нас німецької. Упродовж години ми розбираємо новий вокабуляр, вчимо звичні для німців слова та, що є найголовнішим, спілкуємось виключно німецькою. Коли ти потрапляєш у середовище, де зобов’язаний розмовляти лише німецькою, розумієш, наскільки важливою є фраза: «How many languages you know, how many times you are a person». Приємним фактором такого експіріенсу є, звичайно ж, те, що починаєш на рівні підсвідомості розуміти усе, що каже Лу, навіть без досконалого знання мови. На фото можете побачити те, чим ми займаємось на парах – минулого разу, наприклад, ми описували у що вдягнена людина за допомоги кольорів та назв речей на німецькій. Чи цікаво це? Однозачно! 😉

Все ж, найвизначнішою подією цього тижня став performance нашої beloved #людальшка. Тижні підготовки дали свої плоди – виступ був вартий винагороди. Надзвичайно чуттєвий танець, відео, яке варте «Оскару», та розповідь про жінку, чия пам’ять вшановується в Острозі з давніх-давен – княжну Гальшку Острозьку. На деякий час Острозька академія відродила історію та традиції тих часів, коли в Острозі не було стільникової мережі чи сучасних гаджетів. Весь КМЦ поринув в історію разом з учасницями. Історія кожної вражала, адже конкурсантки – справді сильні духом дівчата, адже мали на меті розповісти не лише про себе, а й про Гальшку, про її стиль життя, жіночу мудрість та заповіт, складений перед смертю.

Цікавий факт: «Волинські Афіни», себто Острозька академія, були побудовані саме завдяки меценатству Гальшки Острозької. Коридорами цього закладу простували свого часу визначні діячі історії!

Наша РГМівська «Міс Артистичність» та «Міс Глядацьких Симпатій» зробила цей вечір незабутнім. Прапор нашого факультету, який спонукав усю залу вигукувати «еРГе-еМ!», вкотре показав згуртованість нашої сім’ї. Сім’ї, де люблять та поважають усіх незалежно від перемоги на конкурсі, адже справжніх переможців видно по життю.

Блог сьогодні вийшов на диво інформативним. Сподіваюсь, Вам було цікаво та Ви знайшли тут щось нове для себе. Не забувайте повторювати собі щодня, що Ви – особливі, унікальні та неповторні. У кожному з вас є краса, однак не кожен може її побачити. Як я вже писала раніше, love yourself, esteem yourself, be yourself.

До скорої зустрічі! І, наше, ще почуємось! 😉

With kind regards,

Lada xx

P.S. You can find me at:

Instagram@lavoytko

FacebookLada Voitko