Привіт, мої любі! 👋

Осінь добігає кінця. Студенти кутаються у найтепліше та шукають прихистку у теплих кав’ярнях академії 🍂 Третій місяць навчання розставляє усі крапки над «і» та вчить never give up.

Листопад – це місяць постійних практичних, яких може бути 6 на тиждень (чи навіть більше!). На повну відчуваються дедлайни, які намагаєшся виконати якнайшвидше. Прокидаєшся, заварюєш запашну кавусю у своєму улюбленому горнятку, без поспіху збираєшся на першу пару, проводиш у стінах академії більше, ніж 6 годин, виснажена, проте задоволена успіхами, повертаєшся додому, однак.. Перехід на зимовий час трохи вибиває тебе зі звичної колії рутини.

Тиждень, який щойно минув, був настільки насиченим, що годі й згадувати! ‚Візитівка‘, остання пара з латинської та перший спікінг з англійської визначили тематику тижня.

‚Візитівка‘. Одне слово і безліч емоцій. Конкурс, у якому немає переможених. Команди, що приймали участь, – надзвичайно сильні! Неймовірна кількість вдалих жартів, які змушували сміятись увесь зал.

Цьогорічну ‚Візитівку‘ виграв мій факультет. Те, як вони щодня збирались у КМЦ та готували жарти, варте поваги та нагороди у вигляді кубку. Пишаюсь своїм РГМ, бо цей конкурс ще раз підтвердив, що наша family найпотужніша, найорганізованіша та найдружніша! RGL, I’m hugely proud of you all! 😉

Латинська або Lingua latina. Коли зачинились двері 15 аудиторії, 24 людини відчули невимовне excitement. Остання пара з латинської. Оцінки за фінальний модуль. У кого буде максимум? Чи будуть ‚незарахи‘ взагалі? 😳

Затамовуючи подих, ми перейшли до обговорення модульних робіт. Цікаво і водночас тривожно, коли тебе викликають на розмову тет-а-тет, аби вирахувати загальний бал. Особисто мене найбільше приваблює система оцінювання – кожна оцінка, яку ти отримав, має підґрунтя. Отже, коли я побачила свій бал, щастю не було меж – я знала, що усі оцінки, які були на моєму ‚особистому рахунку‘😄, виправдали очікування. Моя підгрупа закрила цей предмет без ‚незарахів‘, адже ми були відданими студентами та студентками найоптимістичнішої викладачки Острозької академії. Тепер, коли бачу слова Gaudeamus igitur чи Pater noster, мимоволі налаштовуюсь на ностальгічну нотку – згадуються перші, найцікавіші, тижні навчання, коли виходиш до дошки і забуваєш усі закінчення першої відміни іменників, яка, до слова, є найлегшою (або ж це мені так здається після «нн-ої» кількості годин вивчення закінчень п’яти(!) відмін іменників, прикметників, прислівників, пасивного та активного стану etc. 😄). Я однозачно сумую.

Mid-term speaking. Відтепер, завдяки Острозькій академії, я знаю, що таке спікінг та як не отримати shivers down your spine під час усної відповіді. 12 тем, з яких складався основний список speaking, повинні мати 20+ units of active vocabulary.

Проведу вам експрес-підготовку до спікінгу з англійської та покажу, які слова можна використовувати замість ‚cool’, ‘beautiful’ під час розповіді про власну особистість.

Усі твори в англійській мові повинні мати відповідну структуру – introduction (вступ), body (основна частина) and conclusion (висновок). Однак про це згодом.

Які ж слова з active vocabulary використати? Записуйте 📝

He/she is always trying to find a silver lining in each cloud – частина прислів‘я, яка вживається під час опису людини, що прагне бути оптимістично налаштованою навіть тоді, коли життя gives you a lemon (because you can make a lemonade! 🍋)

A people person – людина, яка не уявляє свого життя без спілкування з іншими. Synonym – enormously sociable.

Self-contained person – самодостатня людина, who doesn’t depend on others. Simple synonyms with almost the same meanings: self-assured and self-confident. Opposite – self-conscious (extremely shy ☺)

Down-to-earth – використовується при описі людини, яка надто реалістична та надпрактична. Synonyms: wise and sensible.

Courageous person – сміливець, що не боїться труднощів та випробувань. До того ж, he/she is the type of person to run into a burning building. Synonyms with the same meanings: brave or fearless.

Цікаво? Тоді залишайтесь зі мною, адже у наступному блозі розповім вам, як найповніше описати gamut of your feelings та як нарешті навчитись писати essays до 1 грудня😱 (ох, що ж буде 1 грудня! 🔥)

До зустрічі! Ще почуємось😉

P.S. You can find me at:

Instagram: @lavoytko

Facebook: Lada Voitko