Тиждень карантину вже у минулому і  чомусь мені здається, що іще за два тижні я сама з собою посперечаюся.

Одне екстравертне «я» не може погодитися з тим, що моє людське оточення зараз складається лише з сім’ї і зрідка найближчих друзів. Хочу вже до своєї К-11, до UPG, хочу в Острог. Або хоча б із дому вийти. (Тепер розумію, яка це розкіш – воля і живе спілкування!)

У той же момент розумію, як мені подобається цей стан ізольованості. Коли на тебе не тиснуть кожного дня тисячі людських очей, безперервне гудіння машин, обговорення криміналів на зупинці з самого ранку… Коли я можу просто весь день ходити в домашньому халаті, пекти улюблені пряники, малювати аквареллю з сестрою (при цьому навіть забути про лекції з теорії мистецтва:).

Може, це і надто нахабно, але глобальне потрясіння маленькою «коронкою» – час, здається, мого найбільш спокійного стану за останні кілька років. Багато вже чого переосмислила, перечистила, перебрала… І в кімнаті, і в голові…

Ще більше люблю Бога і тішусь, що він мене чує, а Його любов – вічна.

Ще більше почала цінувати життя. Справжнє.

Віртуальне втомлює. Страшенно. Але без нього ніяк. Карантин подарував час побути наодинці з собою і водночас ледь не все живе спілкування замінив на віртуальне. Дистанційне навчання, дистанційні зустрічі, обговорення проектів, просто веселі годинні розмови про життя з друзями… Яке все штучне! Звісно, продумане, організоване і щастя, що воно є, але живу взаємодію між людьми не замінити нічим.

Проте, так буде не завжди. А поки у мене є час, хочу використати його по максимуму корисно.

Вже зробила велику частину давно запланованих справ, які постійно перекреслювались словами «нема коли». Оце іще згадала, що пройшла вже велика частина 2 семестру мого 1 курсу, а я так і не розповіла про дисципліни, які вивчаємо.


Настав час виправлятися 🙂

Культура античності

Мабуть, улюблений мій курс, після вивчення якого, я вже не буду сприймати культуру, як раніше. Надзвичайно цікаво і, що головне, не просто суха інформація, а постійний аналіз, співставлення з сучасним світом. Викладає декан і нам завжди хочеться, щоб пар з ним було більше, бо стільки цікавого і потрібного, як він знає в 17 лекцій не поміщається. Практичні проводяться з іншим викладачем, а це теж чудово, бо завжди буде нова інформація і дискусії.

Культура Київської Русі

Не можемо ж ми вивчати античність, про своє-рідне забувати. Тут все – від воєнної історії до того, що русичі їли і якими ложками. Сумніваєтеся, що це може бути цікаво? Хоча, признаюсь, лекції інколи можуть бути нудними, якщо історія вам не до душі 🙂

Українська народна творчість

Викладає Жанна Олександрівна Янковська, як і попередньо згаданий курс. Зважаючи на кількість і якість її наукових напрацювань, насиченість лекцій і практичних, можна бути впевненим, що цей курс буде мегакорисним і важливим для культуроога.

Релігієзнавство

Курс, який я радила б не лише культурологам, адже релігія – невід’ємна частина нашого життя і має, на мою думку, найбільший вплив на культуру. Це і пізнавально, і важливо, і, особисто мене, ще раз переконує, що мій Бог – живий!

Основи гендеру

Тут без слів. Надзвичайно важливий, цікавий і мегадискусійний курс, який може перевернути погляд на людей, що поряд з вами. Після нього я, мабуть, здригатимусь, навіть якщо почує десь сово «фемінізм» чи «гендер». Але ми мусимо про це говорити. Бо це формує суспільство, частиною якого є ми. Окрім просто лекцій і практичних, кожен студент робить індивідуальне дослідження з поставленої особисто теми. Я вже розпочала і зовсім скоро буду вже, як мінінауковець, говорити про гендерне виховання дітей в школі. До речі, з цього курсу і з релігієзнавства приходиться виконувати чи не найбільше завдань. І це – супер!

Англійська мова

У нас тепер інша викладачка. Що вам іще сказати про англійську? Ви самі знаєте, як це важливо.

Фізична культура

Вона ніби є, але в мене звільнення, тож не питайте, чому у мене немає фото зі спортзалу:)

Основи педагогіки і психології

Це унікальний курс! Викладає ректор. Всі лекції дистанційно. Дивне відчуття, було поки що лиш кілька занять, але вони – шикарні. А особливо шикарне кожне «я вас люблю» в кінці заняття від Ігоря Демидовича.

І знаєте що… я теж вас ЛЮБЛЮ!

До наступних моїх откровень! І до ваших листів мені в інстаграм @natalkaboiko.art 🙂