Привіт усім, давненько я сюди не заглядала, тому  привіт за грудень, привіт за січень (прекрасний час канікул і нічогонеробіння, ну майже) і привіт за лютий.

Чому це саме сьогодні в мені проклюнулася совість і я знову почала щось писати? Ха! Не знаєте? Так сьогодні ж Міжнародний день рідної мови! І я, як справжній, вірний своєму покликанню студент-філолог, не могла не згадати про це.

https://www.youtube.com/watch?v=BaRoDIj7KC8&feature=player_embedded

Тому сьогодні в академії проходять різні заходи  для популяризації рідної для нас української мови, зокрема читання поезії,вікторини, і фото-конкурс.

Щодо мене, то навчання в Острозькій академії глобально поліпшило мої знання в цій сфері. І це мене дуже радує, адже  володіння мовою дуже важливе у будь-якій професії. А вам, мої любі абітурієнчики, зараз як ніколи потрібно старатися у вивчені української, бо скоро ЗНО (трішки зловтіхи, я вже своє відбула).

Ах, ледь не забула, щоб ви там не розслаблялися, я дещо підготувала, дивіться і дивуйтеся, а ще краще запам’ятовуйте:

лАте, кропивА, фОльга, фОрзац, йогУрт, черговИй, фаховИй, чорнОслив, вИгода(зручність), вигодА, вИпадок, індУстрія, КотрИй, засУха, нАчинка, дОнька, дочкА, вУгільний, отАман, ненАвисть, довІдник,чарівнА, бОвтати, одноразОвий, обрУч, крОїти, пОдруга, прИятель, аджЕ, черствИй, перЕпис, спИна, Олень, кИдати, кУрятина, лОкшина, мАркетинг, фартУх, рИнковий, вантажІвка, вІрші, епілОг, одинАдцять, КолОс (мідна статуя бога Геліоса), асиметрІя, визвОльний, зАстібка, крОїти.

 

Я навіть і не здогадувалася скільки помилок ми робимо у щоденному мовлені, не лише у наголосах, тому навчання на філології відкрило для мене багато цікавого, я щиро вірю, що серед тих абітурієнтиків, які це зараз читають є і ті, що прагнуть ступити на ту ж тернисту стежину, що і я.