Напевно в ОА,  як і в будь- якому іншому університеті перші тижні навчання складні. Перехід від учня до студента- це важливий і нелегкий процес,  адже в університетах зовсім інші правила. Та в ОА ми з цим справляємось не самі,  оскільки у кожного факультета є свої студкуратори,  які все розкажуть і покажуть,  викладачі,  що першу пару виділяють на знайомство не лише з їхнім предметом, а й з студентським життям,  ректор,  який готовий допомогти кожному.

А чим ж відрізняється університет від школи?

По- перше, учні з легкістю можуть прогуляти урок: то голова болить,  то живіт,  іноді температура 37.2 або просто не захотів. А студент повинен прийти на пару обов’язково і не важливо, які в тебе проблеми. Якщо вже  дійсно щось серйозне,  то ти повинен відпрацювати пропущені заняття. Так один із викладачів оголосив важливе правило: “Якщо я сказав,  що пара буде,  то незважаючи на розклад,  дощ,  сніг,  град – пара буде.”

По- друге, учителі – навчають чогось,  а викладачі- дають  інформацію, яку студент повинен конспектувати. Вони не будуть диктувати кожне слово,  як в школі,  тому в перші ж тижні треба навчитись скорочувати,  щоб встигати

Найголовніше те,  що студенти повинні навчатися самостійно.

По-третє, учень працює, бо його змушують працювати: батьки, вчителі, знайомі,  студент ж навпаки.

Він сам обирає чи вчитись йому, чи ні, оскільки за ним ніхто бігати не буде. В цьому і заключається різниця між “учнем” і “студентом”.

Якщо за перші тижні засвоїти всі правила ОА та подружитись з колективом,  то далі навчання в ній стане легшим.

Успіху!