Дивилися Савіка Шустера, коли він запрошував до себе на програму будь-кого з парламенту і ще Олега Ляшка? Навіть якщо не дивилися, то все ж думаю, що ви розумієте, що там відбувалося. Так от, на привеликий жаль, у нас нічого такого не було. Як здогадка, то воно через те, що Ляшка не було. Але суть зовсім не в цьому.

Цими вихідними я пройшов дводенну дебатну школу, а як підтвердження того – отримав самий справжній сертифікат! І це все з головою перекриває присутність лідера РПЛ.

Bezymiannyi (1)

Якщо починати з самого початку, то можу сказати, що реєстрація на захід почалася за декілька тижнів до його початку. Вільних 45 місць. І хоч я надіслав свою заявку під самий кінець терміну реєстрації, мені все ж пощастило – зі мною зв’язалися і пояснили всі засади проходження школи. Там все просто: зарання зробити членський внесок і потім тільки не забути прийти. Я виконав як перший, так і другий крок, тому то у мене зараз і є сертифікат учасника Осінньої дебатної школи!

Насамперед, нам провели так званий лікбез з основних понять дебатів у тому форматі, що для нас були підготовлені. Це зайняло цілий день. Справді кажучи, було не так сумно, як очікувалося, бо був також і радісний момент – кава-брейк – смачні канапки, печиво і чай з кавою. Все ж, перший день був суто теоретичний.

В неділю ж у нас були вже справжні дебати. Тут то і довелося згадати все те, що нам розповідали за день до цього. Ми поділилися на команди по дві людини, а потім нас вже розподілили по аудиторіях, де ми по чотири команди і грали. Чесно кажучи, це було жахливо, як я тоді це розумів, але вже зараз бачу, що це реально нереальний досвід і розвиток, навіть лише тих чотири гри. І так, ще раз був кава-брейк.

Нажаль, із чотирьох ігор кращого місця за третє із чотирьох мені й моїй супутниці зайняти не вдалося, і це печально, чесно кажучи. Але я все ж задоволений, що ці вихідні у мене пройшли саме так, а не інакше.