Для студентів Острозької академії є 9 гуртожитків, один з яких («Академічний дім») є гуртожитком підвищеного комфорту (зі зручностями в кожній окремій кімнаті). Другий, третій, шостий гуртожитки об’єднані у нижнє студмістечко, восьмий, дев’ятий, десятий – у верхнє студмістечко, четвертий, сьомий гуртожитки та «Академічний дім» знаходяться окремо.

Упродовж 2013-2015 років гуртожитки Острозької академії здобувають перемоги в Обласному конкурсі-огляді на кращий студентський гуртожиток, що проводиться відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації

Гуртожитки не закріплено за певними факультетами (інститутом). Однак, кожен факультет (інститут) має визначену квоту місць для поселення студентів у той чи інший гуртожиток.

Для поселення в гуртожиток першокурсникам необхідно під час подання оригіналів написати заяву на поселення та надати копії документів, які можуть надавати право на першочергове поселення.

Розміщення студентів у гуртожитках та виселення з них, умови проживання, права і обов’язки, визначено Положенням про студентські гуртожитки НаУОА, іншими локальними нормативними актами університету, договором на проживання в гуртожитку та чинним законодавством.

Розподіл місць проживання у гуртожитках між структурними підрозділами НаУОА (факультетами, інститутами) здійснюється рішенням ректора НаУОА із додержанням санітарних норм за погодженням з органами студентського самоврядування.

Списки студентів на проживання в гуртожитках (відповідно до поданої заяви) готуються керівництвом структурних підрозділів (факультетів, інститутів) і затверджуються ректором НаУОА за погодженням з органами студентського самоврядування.

На підставі рішення про надання місць у гуртожитку ректор НаУОА чи за його дорученням проректор або комендант гуртожитку (студентського містечка) укладає договір із студентом на проживання в гуртожитку і видає йому ордер (направлення), який є єдиною підставою для поселення і проживання у вказаному житловому місці. В ордері (направленні) зазначається адреса гуртожитку і номер кімнати.

Студент, який поселяється до гуртожитку, зобов’язаний особисто пред’явити паспорт і здати завідувачу гуртожитку (коменданту) ордер (направлення) на право зайняти місце в гуртожитку з попередньою оплатою за проживання в порядку та розмірах обумовлених договором на поселення в студентський гуртожиток, але не менше ніж за місяць уперед.

Студенту, який поселяється до гуртожитку, указується його житлове місце, надається необхідний інвентар, а у разі необхідності комплект білизни та перепустка на право входу до гуртожитку. Студент повинен бути ознайомлений під підпис з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку та правилами техніки безпеки.

Документи на реєстрацію студентів, які поселяються до гуртожитку, подаються адміністрацією гуртожитку (студентського містечка) у встановленому порядку до державних органів, уповноважених здійснювати реєстрацію місця проживання фізичних осіб.

Положення про студентські гуртожитки Національного університету«Острозька академія»

Студентські кімнати

Кімнати відпочинку

Пральня

Кухня

Санвузли

Зовнішній вигляд, хол гуртожитку