ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА І СТРАХУВАННЯ

Економічний факультет

Код спеціальності – 072 Фінанси, банківська справа та страхування
Освітньо-професійня-програма: фінанси, банківська справа та страхування

Денна форма (1 курс):
Ліцензований обсяг – 40 місць
Максимальна кількість державних місць – 31 місць

Вартість навчання за контрактом – 8450 грн/семестр

Заочна форма (1 курс):
Ліцензований обсяг – 30 місць
Державне замовлення: немає
Вартість навчання за контрактом – 5915 грн/семестр

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти для бюджетних конкурсних пропозицій:

 • Українська мова та література
 • Математика
 • Географія або іноземна мова

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти  для окремих спеціальностей для небюджетних конкурсних пропозицій і в заяві вступника зазначено: «претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб»:

 • Українська мова та література
 • Історія України
 • Іноземна мова або географія

або

 • Українська мова та література
 • Іноземна мова
 • Географія або біологія

Мінімальний прохідний бал на державну форму навчання у 2018р.173,6

Розрахувати конкурсний бал>>

Причини обрати спеціальність «Фінанси, банківська справа і страхування» в НаУОА:

 • отримаєте якісні освітні послуги в галузі фінансів, організації банківської та страхової справи та інших складових фінансового ринку;
 • досконало вивчите англійську мову за адаптованими до вимог обраної спеціальності програмами, що створить для Вас неабиякі конкурентні переваги на ринку праці;
 • навчитеся працювати в команді та розв’язувати складні задачі в умовах неповної інформації та суперечливих вимог;
 • опануєте мистецтво самопрезентації та ефективної комунікації з оточенням;
 • поринете у неймовірно цікаве студентське життя.

За спеціальністю «Фінанси, банківська справа і страхування» Ви зможеш отримати:

 • ступінь бакалавра фінансів, банківської справи та страхування (“Фінанси, банківська справа та страхування” або “Міжнародні фінанси” або”Державні та корпоративні фінанси”)
 • ступінь магістра фінансів, банківської справи та страхування
 • ступінь доктора філософії з менеджменту або  прикладної математики.

Можливості працевлаштування:

Фахівець у галузі фінансів, банківської справи та страхування може обіймати посади фінансових менеджерів та економістів-аналітиків на підприємствах і бюджетних установах, у страхових компаніях, у комерційних банках та інших фінансових установах; працювати інвестиційним аналітиком, економістом із ціноутворення, економічним радником та консультантом; системним аналітиком, кредитним аналітиком, незалежним аудитором.

Додаткові можливості:

 • паралельне навчання на іншому факультеті НаУОА з метою здобуття другої вищої освіти;
 • участь у міжнародних студентських обмінних програмах соціального та пізнавального характеру;
 • вивчення, окрім англійської, інших іноземних мов за сертифікатними програмами НаУОА;
 • здійснення наукових досліджень та участь у студентських конференціях, конкурсах та брейн-рингах з питань розвитку національної та світової економіки;
 • навчання у Школі молодіжного підприємництва НаУОА щодо започаткування власної справи;
 • поєднання працевлаштування та навчання за індивідуальним графіком після закінчення 3 курсу;
 • заняття улюбленим видом спорту: футболом, тенісом, баскетболом, шейпінгом, волейболом, степ-аеробікою тощо;
 • вдосконалення лідерських здібностей у студентських органах самоврядування та багато іншого.

Перелік обов’язкових для вивчення навчальних дисциплін:

цикл загальної підготовки: Англійська мова, Історія УкраїниФілософіяУкраїнська мова (за професійним спрямуванням), Національна безпека України, Основи психології та педагогікиІсторія української культури та Острозької академії;
цикл професійної підготовки: Англійська мова за професійним спрямуванням, ПолітекономіяМікроекономікаМакроекономікаІсторія економічних вчень, Вища математикаОснови інформатики та обчислювальної технікиСтатистика, Економіка підприємстваМенеджментМаркетингГроші і кредитФінансиБухгалтерський облік (загальна теорія)Банківська система Бюджетна системаПодаткова системаФінанси підприємствСтрахуванняЕкономіка праці та соціально-трудові відносиниПодаткова системаІнвестування, Економічна діагностика підприємства, Аудит, Логістика, Основи проектного менеджменту, Оцінка фінансових ринків, курсова.

Відгуки випускників

Я щиро вдячний долі за те, що свого часу вона поєднала мене з «Острозькою академією». П’ять років стаціонару на економічному факультеті дали мені необхідну базу для дорослого життя та подальшої кар`єри. Але «Острозька академія» дає не лише знання. Цей заклад виховує Людину, всебічно розвиненого громадянина. Мені доводилось бувати в багатьох ЗВО України, проте ні з чим не зрівняну внутрішню ауру, особливий дух, багатовікову велич я відчував лише в нашій академії. Якби час повернувся, і зараз я знову постав перед питанням, де продовжити навчання, мій вибір був би однозначним та таким, як і 15 років тому: тільки «Острозька академія!

Сергій Кондрачук
Голова Здолбунівської районної державної адміністрації
Рік випуску – 2008


Острозька Академія навчила добувати інформацію з будь-яких джерел, самостійності у прийнятті рішень, привила любов до власної історії країни.

Скуратовська Ольга
начальник планово-економічного відділу, ТзОВ “Українські торгівельні мережі”
Рік випуску – 2000


Навчанням в Академії – це найкращі роки. Спогали про дні проведені в ОА – це лише позитивні емоції сповнені тепла.

Оксана Тимошицька
працює у ПАТ Укрсоцбанк Unicredit
Рік випуску – 2009


Вже, чи лише, 6 років пройшло після випуску з Острозької академії, і я з упевненістю можу сказати, що ні на мить не шкодую про свій вибір як університету, так і факультету. Особисто для мене, навчання в ОА – це величезний досвід, початковий професійний і, що важливіше, життєвий, це школа розвитку мене як особистості. Пам’ятаю, скільки було недоспаних ночей і переживань перед парами та сесіями, але саме такі моменти й підготували мене до подальшого розвитку кар’єри. Навчання в академії дало мені величезний поштовх не сидіти на місці, не чекати поки щось зміниться, а навпаки, стимул постійно розвиватися і випробовувати себе. Дякую, моя рідна ОА!

Ірина Павлюковець
консультант, група з надання послуг у сфері ведення обліку, складання бухгалтерської та податкової звітностей, податково-юридичний департамент, ПрАТ «Делойт енд Туш ЮСК»
Рік випуску – 2009


Економічна освіта дає можливість працевлаштуватись практично у будь-якій сфері діяльності, залежно від ваших вподобань: чи то на виробничому, сільськогосподарському підприємстві, у банківській системі, у сфері страхування чи в університеті. Ви обираєте те, що вам цікаво. При цьому можете займатись бухгалтерією, інвестиціями, закупівлями, вчителювати або ж започаткувати власну справу. Знання економіки полегшують також управління власними фінансами та фінансами вашої сім’ї. Острозька академія ж, окрім необхідних знань, вчить своїх студентів зберігати в професійній діяльності принципи людяності, чесності, етики та здорового патріотизму. А це саме те, що так необхідно нашому суспільству зараз.

Богдана Гаврилюк
спеціаліст з корпоративної та управлінської звітності в ПАТ «Citybank»
Рік випуску – 2009


Предмети, які викладаються на спеціальності «фінанси і кредит» в Острозькій академії, надають фундаментальні знання з багатьох галузей і виходять далеко за межі середньостатистичної програми вузу. Саме такі ґрунтовні знання дозволяють випускникам швидко знайти престижну роботу у великих компаніях в різних галузях економіки, допомагають досягти успіху як в Україні, так і за кордоном, та не поступаються знанням, здобутим у престижних вузах США.

Іван Стецюк
викладач фінансів у Fox School of Business, Temple University США
Рік випуску – 2004


Відсоток працевлаштованих студентів ОА один з найвищих в Україні, ось це головний критерій якості освіти!

Віталій Ундір
Голова Острозької районної державної адміністрації
Рік випуску – 2004


ВІДГУК ВИПУСКНИКА 2

Юлія Шерон
enior Environmental Manager at Indiana Department of Environmental Management, спеціаліст з фінансів)
Рік випуску – 2010


Для мене Острозька Академія – це рідна Альма Матер, яка відчинила для мене двері в майбутнє. Тут я вивчив англійську завдяки висиокваліфікаованим викладачам та завдяки участі у обмінній канадській програмі. Знання мови мені дали можливість поїхати по обміну на навчання в Німеччині, а пізніше отримати роботу в американській аудиторській компанії Ернсь & Янг, де вся методологія, документація і переписка ведеться на англіській мові. Я жалію лише, що не відвідував факультатив по німецькій, яка мені зараз також дуже б знадобилася, хоча в ОА така можливість була. Я вважаю, що людина повинна все життя вчитися і розвиватися. В Острозькій Академія я навчився швидко опановувати нові для мене дисципліни і знання і цей навик здобутий в Острозькій Академії використовую і в подальшому житті та кар*єрі.

Шафранський Олександр Андрійович
асистент в відділі аудиту, фірма Ерст енд Янг (Ernst&Young), Краків, Польща
Рік випуску – 2012