Привіт, мої любі читачі! Як ваше життя? Сподіваюсь така мінлива і непередбачувана весняна погода не впливає на ваш настрій і ви, незважаючи на сніг наприкінці березня, так само радієте кожному сюрпризу природи.

Сьогодні розповім вам про свій крутий і неймовірний новий досвід і про те, як я вкотре переконалась, що юристом бути круто!

Отож, як ви знаєте, я є членом Ліги студентів Асоціації Правників України уже з листопада 2018. Вперше учасником заходу, організованого Острозьким осередком Ліги студентів АПУ, я стала ще у перший місяць навчання. Це був Всеукраїнський юридичний форум в Острозі 29-30 вересня. Вже тоді, будучи, як то кажуть, молодою і «зеленою» студенткою я відчула увесь кайф таких подій. І навіть коли говорили про податкове право і я розуміла з того тільки назву галузі, все одно ти отримуєш неймовірне задоволення від того, що маєш можливість слухати розумних і досвідчених юристів.

З вересня минуло вже багато часу і моє членство в Лізі студентів АПУ не давало про себе знати ніяким чином. Аж ось нарешті у сповіщеннях я побачила пост про Школу майбутнього парламентаря. Насправді тоді я не зовсім уявляла що саме має там відбуватись, але вирішила спробувати. Тим більше я до того ніколи не була у столиці. На диво, студентів першого курсу неймовірно зацікавила ця подія і вийшло так, що до Києва прибуло більше 20-ти представників Острозької академії. Цим ми уже шокували усіх.

Скажу по правді, Київ з першого погляду не справив враження. Туманна, холодна погода, навкруги височенні будівлі і все ніби тисне на тебе. Одразу відчуваєш себе такою мурашкою у цьому величезному світі. Проте, ми все ж вдосталь погуляли ще до початку заходу, побачили будівлю Верховної Ради, і Кабінету Міністрів і дуже красивий ляльковий театр. Більш атмосферним Київ видався другого дня. Було надзвичайно тепло і сонячно, Хрещатик перекритий, величезна кількість людей, вуличні музиканти і танцівники. Вдалось прогулятись по пішохідному мосту, по Контрактовій площі та відвідати Pinchuk Art Centre. Ну але досить про столицю, краще розповім вам про саму Школу.

Місце проведення – Клуб Кабінету Міністрів уже дозволило відчути рівень події. Величезна зала де проводяться засідання на вищому рівні зібрала студентів і юристів з усіх куточків України. Вже у перший день надзвичайно круті спікери розповідали про державну службу, можливості стажування, реформи (зокрема медична, про яку розповідав заступник міністра охорони здоров’я) і ще багато всього. Вже першого дня ми познайомились із новими людьми і отримали круті подарунки від українського бренду «Ukraine NOW».

Ночівля у хостелі, яка теж була для мене вперше, насправді дуже сподобалась. Хостел був чудовий і більше того ми ще змогла познайомитися із двома учасниками Школи.

Другий день був трохи легшим, але, тим не менш, неймовірно цікавим. Говорили про реформування юридичної освіти і власне роль студентів у ньому. І тут я зрозуміла найголовніше: Острозька академія і справді заклад високого рівня. Адже ми послухали студентів із інших навчальних закладів і про проблеми з якими вони стикаються, до прикладу, відсутність співпраці з адміністрацією, нерозуміння з боку ректорату чи зловживання Кодексом Честі. І насправді відчуваєш гордість, коли встає студент академії і розказує про те, як у нас все навпаки дуже чудово. Кодекс Академічної Доброчесності, який вдало продуманий, співпраця з адміністрацією і підтримка будь-якої ініціативи з боку студентів. Тож, тепер можу запевнити: Острозька академія і справді заклад високого рівня!

Отож, із такими крутими емоціями, натхненні і щасливі ми поверталися до рідного острога, де на нас уже чекала практика. Ну і звичайно, як не згадати про нашу «екстремальну» гру в «Мафію» в плацкартному вагоні потяга, коли поряд спить бабуся. П’ятеро людей поміщаються на одне місце і спати не хочеться навіть після такого на диво важкого дня.

Ну а на цьому все! У наступних блогах читайте про другу Школу і про практику на першому курсі юридичного. А поки, ось декілька фото із Києва!