Чесно кажучи, поселився я ще 28 числа минулого місяця, але перші дні в університеті просто збивають тебе з ніг. Нічого і нікого не знаєш, блукаєш собі, як по лісу, і тільки того й чекаєш, що хтось зараз підійде і скаже: «Друже, нумо я тобі допоможу!»

0uorLDdW12o

І все ж, щодо поселення. Взагалі, я не поселився, я почав жити у кімнаті одного з гуртожитків. Щоб ця процедура звершилася офіційно, треба трохи попрацювати. Перед тим, як обрати собі ліжко і тумбочку, треба зайти до найголовнішої тут людини – коменданта. Так от, відвідавши це місце, я отримав роз’яснення щодо загальних принципів життя в гуртожитку і папірець, який треба заповнити упродовж 10-ти днів. Цей папірець – це місце для підпису лікаря, бухгалтера і паспортиста.

По-перше, це паспортист. Дівчатам легше, хлопцям – складніше. Чому? Тому що дівчата, незрозуміло через що, у нашій державі на обліку в військоматі не стоять. Але не суть. Окрім військомату є ще просто приписка за місцем навчання – це вже для всіх однаково. Так от, мені треба поїхати додому (18 годин туди), виписатися і знятися з обліку, приїхати назад (18 годин сюди), встати на облік тут і тут же приписатися. Чесно кажучи, все було б набагато простіше, якби я знав, де тут житиму, бо для виписки треба вказувати адресу свого майбутнього місця проживання. А так як я її не знав, то літом цю процедуру не пройшов. Але не суть, їхати доведеться.

По-друге, йде лікар. Справді кажучи, нам, першокурсникам цього року, дуже пощастило. Тепер все, що від нас вимагають – це довідка від дерматолога і флюорографія з позначкою «Легені та серце без патологічних змін», чи щось схоже. Це все я знав, і дякуючи своїй кмітливості зробив ще будучи вдома. Тому з цим проблем у мене немає.

І по-третє – це бухгалтерія. Це останній етап офіційного заселення. У всякому випадку, я на це сподіваюся. Все, що мені потрібно – це оплатити місце проживання. Щодо цін – «таємницю» не розкриватиму, та ви їх можете знайти на сайті академії або у офіційній спільноті.

Я не знаю, яким чином я поїду додому, бо їхати мені цілі вихідні (якщо туди і назад), а всі ці процедури робляться у робочі дні. То певно доведеться щось пропустити вже на першому тижні навчання, але як мені сказали – все це можна влаштувати безпроблемно.