Страх – це найбільша дурниця в стінах Острозької академії. Моє завдання переконати Тебе у цьому, як дійсний спудей факультету романо-германських мов.

Почнемо з того, що справжня атмосфера університету стріне першокурсника ще задовго до офіційної частини. Кожен куратор та старшокурсник вважає своїм обов’язком забезпечити новачка відчуттям родинного затишку. Це проявляється від активності головної сторінки Інстаграм до створення нової бесіди в Телеграм.

Так, труси і зубна паста – необхідні речі при переїзді, однак я рекомендую відразу вписати у список першочергових речей, такі пункти як: “Відкритість” і “Щирість”. Все просто. В Острозькій академії є кому прийняти Справжнього Тебе. Тут панує толерантність та колективність. Вона проявляється у злагодженій роботі між студентами та робітниками. Я це зрозуміла у момент, коли брала з аудиторії святкову мантію посвяти, коли сиділа на тімбілдінгу (захід в РГМ для знайомства в менш офіційній обстановці) та мостилась серед натовпу на співанці (вільний захід факультетів для сувмісного співу пісень в неофіційній обстановці).

Життя в гуртожитку потребує уваги. Адаптаційний період збиває алгоритм домашнього проживання. Необхідно буде побігати між кухнею, душем, туалетом та кімнатою. Та певно то не так страшно, як знайомство із сусідами. Мені дісталось місце в гуртожитку №10 (один з кращих, але віддалений від навчальних корпусів) для 5 людей. “Дедовщіна”, – подумала я, щойно повідомили про місцевих старшокурсників. А вот і ні! Толерантність та колективність із другого пункту панує і за межами навчальних корпусів. Річ у ставленні людей, у їх прагненні стати справжньою інтелігенцією нації. “Питай навіть очевидне. Ми все розуміємо, самі такі були”.

Лекції – паралельний світ. Викладачі не “вчителі”, однокурсники вже “колеги та коліжанки”, а відсидітись без діла не зможеш. На першому курсі, ти неначе губка. Пиши, пиши, пиши. (Особливо на мовознавстві (РГМ)) Встигати примати і обробляти інформацію – головна функція будь-якого спудея Острозької академії. Тут не ділять на “контракт” чи “бюджет”. Лекції читають для кожного однаково просто та цікаво. Аудиторії просочені наукою, вкладеними силами та грошима. Вставати ранком не така проблема, коли замість однотипної школи бачиш картинку світського навчального закладу.

“І шо там робити в тому Острозі?”. Якщо відповідь “вчитись” тебе не влаштовує на всі 100%, то академія пропонує уйму активних заходів та секцій. Волонтерство у сучасній бібліотеці, ректораті або на кафедрах різної зайнятості. Спортивні клуби замість звичних нормативів на фізкультурі. Мистецько-культурні напрямки розвитку: малювання, театр, співи, танці. Очі бігають з місця на місце. Хочеться все і зараз.

Де ще можливо зустріти такі безкоштовні можливості за які є можливість отримати додаткові бали та грошові призи?

Підсумок першої неділі:

1. Тебе проведуть, розкажуть і вшанують.

2. В перший день можуть виникнути негаразди лише із розкладом.

3. Зошити бажано тримати на декілька предметів.

4. Хто в мене куратор?

5. Відвідування пар – це половина успіху.

6. Всі повинні сфотографуватись в мантії з біблією та ялинкою.

Є питання? Задавай їх у профілі Інстаграм: @spanish_tomat