maslaehh7cw

Острозька академія – це місце, де не лише можна отримати хороші знання, а й відвідати досить цікаві виставки. На одну із них потрапила і наша група. Це була виставка пам’яток трипільської культури. Як це круто побачити вживу такі цінні експонати, зокрема макет святилища трипільців, який можна було спостерігати на ЗНО з історії.

Ми розглядали також фігурки жінок. Чому трипільці зображали саме їх? Перш за все, для них була важлива функція продовження роду. Тому у багатьох фігурок могло не бути голови чи рук, натомість одразу можна було помітити великий живіт.

yqqzruc2jisiow8ok4pjs0

Трипільці виготовляли  дуже  красивий керамічний посуд. І що цікаво: на той час у них не було гончарного круга. Одразу ми замислились над тим, яким чином можна зробити цей посуд, але ніщо путнє не спадало на думку. Та наш екскурсовод прояснила цю ситуацію. Виявляється трипільці виготовляли ці керамічні речі методом «ковбасок». Тобто вони робили з глини подовгасті «ковбаски», клали їх по колу, а потім усі нерівності замащували глиною. Таким чином вони отримували красивий посуд. Трипільську культура також називають культурою мальованої кераміки. Це справді так, адже їхній посуд незвичайний, з безліччю орнаментів. Трипільці не малювали будь-що, кожен орнамент був певним символом.

ell5z6gcmda

Цікаво відвідувати такі виставки. Намагатися осягнути дух цієї епохи, й збагнути чому ці люди жили саме так, а не інакше. Трипільська культура неймовірна, оповита безліччю загадок. Окремі її елементи проявляються і в українських звичаях.

Моїм К-11 дуже сподобалась виставка, було цікаво, пізнавально та весело.