Привіт всім! Сьогодні я розповім про ОА як перший вищий навчальний заклад в Україні, тобто як про культурну пам`ятку з досить тривалою історією. Щоб підтримувати зв’язок між творінням Василя-Констянтина Острозького та сучасною академією, в приміщені університету знаходиться музей.

Ось нас і завели спершу до нього, де екскурсовод розповів про історію ОА, показав конспект тодішнього студента, різні документи, вулик подарований нашому ректору та багато чого іншого. А далі ми відправились до храму, який ще не так давно був спортзалом. Там під замкненою брамою знаходились цікаві картини та унікальні ікони. Найзахоплюючим для нас стала екскурсія в підземелля, де екскурсовод розпорвів про дуже класний обряд. Студенти, які хотіли здати екзамен на відмінно, мали переночувати в підземеллі цілу ніч. Так, один студент вирішив перевірити чи спрацює цей метод. Він таємно залишився там, але не зміг досидіти до ранку: вибив двері та втік… На жаль не відомо, що так налякало бідного студента, адже його не впіймали.

Ось ми виходимо з підземелля і по дорозі бачимо руки зі стін. Деякі дівчата не на жарт злякалися і так закричали, що напевно й на вулиці було чути. Далі ми відправились в музей трипільської культури, де зберігали пам’ятки, яким більше 5000 років. Я їх бачила лише на фотографіях, готуючих до ЗНО з історії. Там були і глечики, блюдечка, кубики, що були прикрашені різними орнаментами. Ця досить велика колекція дуже захопила мене, адже була яскравою та цікавою.

Це була неймовірна екскурсія, сповнена яскравих емоцій. Я дуже вдячна, що нас знайомлять з нашим університетом поближче, адже це наш дім аж на цілих 6 років. Це ще одна причина того, чому потрібно вчитись в ОА- в місці з багатою історією та культурною спадщиною.