Знову повернемося до теми Братства спудеїв-організації, яка виконує дуже важливу роботу, істотно змінює на краще життя студентів в Острозькій Академії. Тож пройдемося по деяким питанням до нинішнього голови Братства спудеїв-Михальчука Богдана.

 

Дар’я: Що таке братство спудеїв, подай деяку інформацію з його  історії, чим ви взагалі займаєтеся?

 

Богдан: Братство спудеїв-це орган студентського самоврядування і паралельно громадська організація. Ми відстоюємо права студентів, організовуємо заходи різного спрямування: як культурно-мистецького, так і наукового. У нас функціонує волонтерський корпус, який постійно долучається до заходів, пов’язаних і з місцевим самоврядуванням, і з нашими внутрішніми академічними заходами. В нас діє проект “Україна без сміття. Eco town. Ostroh”. Студенти-волонтери займаються сортуванням сміття. І зараз ми активно включилися в налагодження зовнішніх зв’язків, намагаємося контактувати з різними організаціями і шукати можливості для студентів. Вже деякі на опрацюванні є, але поки що це в розробці. І пошук спонсорів, і зовнішні зв’язки, і контакти з іншими студрадами. Вже сьогодні ми маємо одну студраду, з якою ми контактуємо. Ми хочемо зробити обмін і поки що ця задумка має успіх. Також ми прогресуємо у сфері спорту. Нещодавно був турнір з міні-футболу, зараз іде кубок ректора. Це академічний захід, цим займається кафедра фізкультури, але ми теж причетні до цього. Ми поширюємо інформацію, постійно діє медійний підрозділ, функціонує сторінки у Інстаграмі, Фейсбуці для передання інформації студентам. Гурток шахів відкрили, який до цього не функціонував. Це те, що я можу коротко розказати, та про це можна говорити багато. Ми намагаємося реалізовувати ідеї студентів, які до нас приходять.

 

Д.: Є паралельне питання від одного з наших студентів. Як ви контактуєте з молоддю? Чи спілкуєтеся ви зі “звичайними смертними”, зі звичайними студентами? Як приймаєте скарги та пропозиції?

 

Б.: Дуже відкрито. Заходьте в двері, прошу до себе в кабінет. Я такий самий студент, як і всі, всі ми рівні. Я навпаки буду радий чути ваші зауваження і побажання. Це дуже чудово, коли цим діляться. Але краще конструктивні зауваження, звичайно.

 

Д.: Звичайно ж, лише конструктивні. А як ти зрозумів, що хочеш стати головою Братства спудеїв?

 

Б.: В мене не було таких амбіцій великих чи великого бажання. Крок був виважений, але рішення було спонтанним. Ці кроки робилися дуже швидко.  Ми просто командою з друзями сіли, порадилися, йдемо чи ні. Тому що була невизначеність, хто буде наступним головою братства. Була інформація, що Сергій Дорош не буде балотуватися, і ми вирішили, що треба йти мені. Потім так склалося, що Сергій все-таки приймав участь у виборах і ми стали конкурентами, хоча були в одній команді до цього. Я переміг з розривом у 3 голоси.

 

Д.: Є взагалі перспективи перебувати на цій посаді?

 

Б.: В плані особистісного розвитку і кар’єри?

 

Д.: І в цьому плані, і в плані навчання в академії.

 

Б.: Я скажу так, що це залежить від людини. Посада голови братства дає тобі можливість контактувати на рівні громадських організацій. Тобто я виступаю як керівник громадської організації. Ти можеш подзвонити комусь, сказати “Добрий день. Я дзвоню вам від Острозької академії”, запросити когось до нас. Тобто, це дає тобі можливість мати додаткові зв’язки, контакти. Звісно, що робота в команді потребує вміння організувати людей. Це такі general skills, які потрібні кожному, хто хоче себе реалізувати.

 

Д.: За чий рахунок ви працюєте і чи вистачає вам ресурсів?

 

Б.: Чи вистачає нам ресурсів? Дивись, в нас хоч і є фінансовий підрозділ, тобто, ми можемо отримувати членські внески зі студентів, студенти можуть за своїм бажанням вносити благодійні внески, але ми того не робимо. Ми домовилися на колегії таким чином, що цим займаються ваші студради. Вони є ближчими до вас і вони приймають рішення, чи потрібні їм ці кошти. А якщо в нас буде якийсь конкретний проект, на який треба буде залучення суттєвих коштів, то ми будемо звертатися до студдеканів. Я впевнений в тому, що в нас є команда, члени якої зрозуміють ситуацію та допоможуть. І плюс, основні ресурси нам надають спонсори. Ми шукаємо гроші лише на конкретний проект. Просто так гроші не лежать в сейфі. Якщо у нас є зайві гроші, то вони відразу розподіляються на якісь цілі. Була ярмарка, зібрали майже 2 тисячі, закупили книжки і відправили дітям. Ми не прибуткова організація, тому гроші для нас не є основною метою. Ну, і у голови Братства спудеїв є заробітня плата. Я заключав трудовий договір з академією.

 

Д.: І скільки ж ти заробляєш?

 

Б.: Мінімальну. Ну, я працюю на півставки. Тож насправді, зарплата не велика. Можна сказати, що я отримую стипендію.

 

Д.: Пройшлись трохи по провокаційним питанням. Ти взагалі бюджетник чи контрактник?

 

Б.: Я на контракті.

 

Д.: Чи чув ти якісь відгуки від студентів про вас? Що вони думають?

 

Б.: Від тих, з ким я особисто спілкувався, чув переважно позитивні коментарі. Може, і є якісь негативні відгуки. Якщо такі є, то нехай студенти сміливо заходять до нас і кажуть. Скоро буде звіт, розширена колегія, після якої я вже буду знати, які є скарги до роботи нашої організації.

 

Д.: Чи виснажує тебе ця робота?

 

Б.: Насправді, бувають такі моменти, коли дуже втомлюєшся, іноді буває купа справ. Але мені це подобається. Якби мені це не подобалося, мене б тут не було..

 

Д.: А який ти поза стінами братства? Чи є в тебе вільний час і чим ти займаєшся?

 

Б.: Час вільний є. За стінами братства я такий же самий. Я стараюся не надягати масок. Який є, такий і є. Люблю музику слухати, грати у великий теніс, футбол, дивитися фільми. Зараз найбільше часу в мене забирає Братство спудеїв. Навіть поза ним в мене є купа справ.

 

Д.: Ти вчишся на заочній формі навчання?

 

Б.: Ні, я на денному, але за індивідуальним графіком.

 

Д.: Коли будуть вибори нового голови братства і чи можуть тебе переобрати ще раз?

 

Б.: Вибори кожен рік, десь у березні. Я не знаю, чи планую балотуватися. Я не хочу заперечувати, але і не хочу загадувати. Поки що я налаштований працювати тут і зараз, для студентів. Далі життя покаже. При цьому треба рухатися далі, шукати більш серйозну роботу, яка буде приносити вже більші кошти, щоб була якась стабільність, кар’єра. Але буде видно. Тобто, питання, чи зможе академія мене відпустити, і чи зможу я відпустити її.

 

Д.: Ви також займаєтеся магазином товарів з емблемою академії. Чи вигідно це? Ви маєте багато замовлень?

 

Б.: Ні, це не дуже вигідно, ми на цьому майже не заробляємо.

 

Д.: Ви виходите в нуль?

 

Б.: Майже в нуль. Ми ставимо ціну, яка  майже дорівнює закупівельній. Ми її трішки піднімаємо за рахунок того, що нас можуть підвести деякі люди. Якщо хтось спонтанно відмовиться або не заплатить. І щоб не піти в мінус, ми маємо тримати деякі запаси коштів. Це залежить від замовлень. Ми завжди підстраховуємо себе.

 

Д.: А розширятись не хочете? Наприклад, випускати ще шапки, кружки з емблемою Академії?

 

Б.: Взагалі, я на цьому не ставлю пріоритет. В нас є людина-Оксана Безпалько, яка цим займається і їй це подобається. Вона працює на власній ініціативі. Займається розробкою цих чохлів для телефонів, футболок, худі. Це дуже круто і у студентів є інтерес до цього. Але це не є основною діяльністю братства. Це дуже-дуже другорядне питання. Це не є в ніякому випадку бізнесом чи ще щось в тому роді.

 

Дякуємо Богдану за інформативну розмову і чекаємо новини, акти співпраці зі студентами від нього в подальшому.

 

І особисто хочу наголосити. Слідкуйте за джайдестом у Фейсбуці і дізнаєтеся про найближчі події Академії. Дар’я Леськів постійно закидає інформацію у ФБ та у Інстаграм. Ще чекаємо вас на День відкритих дверей, який відбудеться 1-го листопада. Основною підготовкою займається Іванка Горбач з профорієнтаційного центру, але Братство спудеїв також приймає безпосереднью участь у організації цього заходу. Тож, співпраця між відділами академічної діяльності розвиваються високими темпами та працює достатньо налагоджено.