Поради першокурсникам:

 1. Запам’ятай студент головну річ, яка відрізняє вуз від школи: твій диплом – твої проблеми.
  Викладачам глибоко фіолетово, долізеш ти до диплома. Ніхто не буде за тобою бігати з проханнями здати нарешті залік. І батьків в деканат викликати не будуть.
  Заруби на носі: вуз – не школа! Ти став дорослим!
 2. Відвідуй лекції і практичні, так як по-перше, на лекціях дається основна інформація для іспиту. По-друге, на практичних відмічають, а за пропуски тебе можуть вигнати.
 3. З’ясуй відразу, що потрібно для допуску до сесії.
  До деяких заліків та іспитів допускають тільки за умови написання реферату, доповіді, есе, контрольних.
 4. Навчися отримувати користь навіть з нудних лекцій.
  Для цього потрібно навчитися 1) слухати (і чути), 2) зосереджуватися. Корисні навички, які тобі знадобляться в житті.
 5. Навчися конспектувати.
  Не потрібно стенографувати лекції слово в слово. Виокремлювати головне, розроби свою, зрозумілу для мозку систему скорочень і умовних знаків. Конспектую логічно, структурно.
 6. Запиши розклад, запам’ятай розташування корпусів і аудиторій.
 7. Не соромся задавати питання викладачеві. Якщо щось незрозуміло – питай сміливо. Викладачі люблять активних студентів. Але не перестарайся, імітація зацікавленості створить тобі імідж підлабузники. Або ще гірше – імідж дурного підлабузники.
 8. Проявляли активність на семінарах! Це прямий шлях до «автомату». Або, принаймні, зниження ризику відпрацювань перед сесією.
 9. Готуйся самостійно працювати з літературою.
  Якщо ти думаєш, що мета вузу – напхати тебе знаннями, то глибоко помиляєшся. Мета вузу – навчити тебе самостійно отримувати інформацію, дати навички самоосвіти і, бажано, сформувати у тебе наукове мислення. Підручник дає базис, лекції структурують матеріал і допомагають розкласти його в твоїй голові по поличках, а рулить самостійний пошук матеріалів серед статей і монографій.
 10. Дізнайся, коли починається сесія, як відбувається здача «хвостів», а також (на всякий пожежний) правила надання академвідпустки. І з’ясуй все це не в грудні, а як можна раніше.
 11. Працюй на заліковку.
  Принаймні перші дві сесії викладайся на все сто. Потім буде легше: чим краще твій імідж, тим лояльніше до тебе ставляться викладачі. І навпаки: до троенічкам і «хвостистів» препод ставляться з упередженням. Загалом, працюй на заліковку, потім вона буде працювати на тебе.
 12. Запасись общими тетрадями, ручками, разноцветными маркерами. Носи с собой запасную ручку. Используй цветные маркеры для того, чтобы выделять главное, структурировать записи.
 13. Розділи предмети на важливі і незначні. Профільні – важливі, в них заривайся з головою. Всякі непрофільні учи так, щоб отримати залік – цього достатньо. Немає сенсу занурюватися у вивчення аналога шкільного ОБЖ на шкоду профільного предмету.
 14. Лекції бувають марними, на них немає сенсу витрачати свої сили. Якщо викладач відзначає прогульників, сідай в середину і імітуй зайнятість. Якщо, звичайно, цей звір не вимагає надати конспекти своєї заметілі.
 15. Боїшся виступати перед аудиторією? Парадоксальний порада: виступай якомога частіше. Навик публічних виступів здорово стане в нагоді в житті (не кажучи вже про те, що сесію буде здати простіше).
  Ну що ж думаю це поки що, далі я думаю напишу ще блог про поради, а на наступному тижні виставлю блог за два тижні і напишу як я відсвяткувала візитівку і вже вдруге не ночувала в гуртожитку. Спасибі за увагу, з вами була ваша першокурсниця зі своєрідною життям ахахах. Піс✌️ (pace – positive attitude changes everything – позитивний настрій змінює все)