Психологія завжди була моєю заповітною мрією, тому я навіть не вагалась з вибором майбутньої професії. Мої батьки, звичайно, спочатку були не в захваті і трохи сумнівались в моєму виборі, але їм довелось прийняти, зрозуміти, а зрештою і підтримати мене на всі 100%. Та й ОА я обрала без зайвих розмірковувань, одразу знала, де хочу бути і ким хочу стати. Проте я завжди боялась, що навчання мене трохи розчарує (і помилялась), бо ж мої знайомі-психологи розповідали мені, що всі їх студентські роки пройшли в читанні книжок і відсутності будь-якого практикування. Тобто, процес навчання полягав у заучуванні теорії.

Однак в ОА зовсім не так! 🙂 Ми одразу почали щось робити, досліджувати, вивчати на інших людях або безпосередньо на собі. Повністю ще жодної книжки нам прочитати не задавали, з однієї книги ми постійно проводимо різноманітні дослідження і виміри. З’явилась проблема в тому, щоб знайти постійного досліджуваного, який був би не проти проходити “ще сотню психологічних штук”. Щоразу наші завдання цікавіші і цікавіші, теорію ми вивчаємо з реальних прикладів, дізнаємось про психологічну етику, як працює психолог-консультант в Україні, які особистісні якості треба в собі виховувати. Це неймовірно, що побігати і потрудитись доведеться, але до кінця першого місяця ви вже отримаєте певний багаж знань, який можна застосувати на практиці.

Photo by Попович Міла

Знаю, що і в інших факультетів проводились адаптаційні тренінги, проте для нас вони мали важливіше значення, бо свої перші практичні знання ми отримали саме з них. Але я залишу за завісою інформацію про те, що на цих тренінгах відбувалось, тому що “Перше правило психологічного клубу — нікому не розповідати про психологічний клуб”. “Друге правило психологічного клубу — бути людяним, розвивати емпатію і відноситись до всіх однаково з повагою, незважаючи на якісь певні риси характеру чи зовнішності”. 🙂

Проте у нас досі є предмети, далекі від психології. Якщо ви, вступивши на перший курс, очікували забути про біологію, історію або українську мову, то краще приготуйтесь до того, що ці курси у вас все ж будуть. Але навіть біологія у нас спрямована на розуміння людської поведінки, українська мова має професійне спрямування, а історія просто важлива для кожного, бо ж хіба можна бути громадянином країни, історії якої ви не знаєте? Відповідь очевидна.

Тому я впевнена, що всім своїм знайомим, що марять про психологію, вступати саме до ОА або в такий університет, де ви будете постійно експериментувати, а не лише зубрити теоретичний матеріал. Мені тут дуже подобається і я навіть не думаю розчаровуватись, хоча влітку я очікувала, що все буде навпаки. Всім удачі і зустрінемось в наступному блозі!