Іноді, читаючи відгуки про ОА на різноманітних сайтах, присвячених профорієнтації, зустрічаєш з десяток сумнівних рецензій, що починаються з “все просто чудово”, проте закінчуються на “але Острог маленьке місто, зайнятись тут нічим тощо”. Пригадуються одразу мої сумніви щодо вступу саме в ОА, тому що здавалось, що в такому компактному місті, де навіть не їздять маршрутки і не стоять гуртом, як грибочки, кафе і розважальні заклади, буде надзвичайно нудно, особливо для людини, яка приїхала з досить великого міста.

 

По-перше, у мене немає ніяких рожевих окуляр і в хмарках я не літаю, а це важлива примітка.

 

По-друге, тут варто чітко усвідомити, з якої причини ви взагалі вступаєте до вишу. Якщо ви очікуєте на “вечіркове” життя без зайвих клопотів, то в ОА все залежить лише від вас. У нас тут купа культурних заходів відбувається чи не щодня, час від часу проходять всілякі квести, а чого тільки ярмарок до дня академії вартий! Окрім цих канонічних заходів, завжди є можливість проявити ініціативу і запропонувати щось своє, нове. Я навіть не смію сперечатись з тим, що Острог дійсно маленьке містечко. Тут є все для комфортного життя і спокійного, невимушеного навчання, коли замість того, щоб стояти в заторі, поспішаючи на пару, ви маєте можливість прогулятись кілька хвилин в парку, випити кави в кафе тощо. Звісно, якщо ви полюбляєте шумне міське життя, то дійсно немає ніякого сенсу мучити себе перебуванням в крихітному містечку.

 

По-третє, навряд чи у вас вистачатиме зайвого часу на нудьгу. Серйозно, навчальний процес займатиме майже увесь ваш день, тому ви сумувати просто не встигатимете. Рано прокидаєшся, ідеш на пари, готуєшся до практичних, телефонуєш мамі, щоб не хвилювалась, а ще потім можна сходити на фітнес, чи на хор, чи в театральний гурток — отак день і проходить швидко, насичено.

 

Як казав один мій друг: “ОА — це Хогвартс”, а туди, як ми знаємо, приїжджали вчитись для того, щоб стати видатними чаклунами і чаклунками. В свою чергу, про ОА марять саме ті юнаки і дівчата, що в майбутньому планують стати найкращими фахівцями в своїй галузі.

 

До того ж, не такий вже страшний той Острог, як його малюють. Місто чисте, спокійне, є де купити свіжих овочів та фруктів, де попити кави або чаю, куди сходити на вечерю, щоб було смачно і не дорого. Є гарний парк (можна зазнімкуватись в жовтогарячому листі), кілька музеїв тощо — рай для мінімаліста. Особисто для мене кращої атмосфери для плідного навчання немає, бо якийсь великий мегаполіс постійно відволікав би мене від того, що насправді є важливим: розмірковування про майбутнє, читання без зайвого шуму, легке засвоєння нової інформації і все те, з чим я колись пов’яжу своє життя. 🙂