Чи потрібна для вступу медична довідка?

Ні, для вступу медична довідка не треба. Але для поселення у гуртожиток (у серпні) знадобиться флюрографія та довідка від дерматолога.

Скільки триватиме прийом документів?

Прийом документів на 1 курс триватиме з 11 по 27 липня 2016 року.

Що таке пріоритетність заяви?

Під час подання заяв про участь у конкурсному відборі вступник зазначає у кожній заяві пріоритетність цієї заяви по відношенню до інших поданих заяв, при цьому «1» є показником найбільшої пріоритетності з 15.

Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Вступник, який за результатами конкурсного відбору рекомендований до зарахування на навчання за відповідним пріоритетом (із зазначених в його заявах), до закінчення строку конкурсного відбору на навчання осіб, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, зобов’язаний подати особисто оригінали документів про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додатка до нього, сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та інших документів, передбачених цими Правилами прийому. Особи, які подали заяви в електронній формі, зобов’язані підписати власну електронну заяву, роздруковану у приймальній комісії.

У випадку, коли вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до першого власно обраного пріоритету, він втрачає право участі у подальшому конкурсному відборі на навчання за наступними пріоритетами.

У випадку, коли вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до іншого пріоритету (2, 3,4,5, …15) власно обраного пріоритету, він втрачає право участі у подальшому конкурсному відборі на навчання за наступними пріоритетами, при цьому зберігається його право участі у конкурсі за вищими пріоритетами від рекомендованого.

Як подати документи електронно?

Усе просто: для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за адресою ez.osvitavsim.org.ua 🙂

ВАЖЛИВО! Подавати документи електронно можна тільки вступникам 1 курсу ОКР бакалавра, які вступають на денну форму навчання та не мають пільг.

Що треба мати у своєму портфоліо на творчий конкурс (журналістика) і в якій кількості, щоб отримати максимальний бал?

Для хорошої оцінки за творчий конкурс важливішою є якість робіт, а не кількість.

Детальніше

Чи мають медалісти переваги при вступі?

Ні

Поясніть більш детально що таке пріоритетність заяв.

З 2015 року вступники отримують рекомендації до зарахування автоматично. Саме для того, щоб отримати цю рекомендацію у найбажаніший університет на найбажанішу спеціальність існують пріоритети.

Кожній заяві, яку абітурієнт подає для вступу на державну форму, потрібно поставити пріоритет від 1 до 15. Пріоритет 1 означає найбажаніше місце навчання, пріоритет 15 –  відповідно, найменш бажане місце навчання.

Пріоритет  не є порядковим номером заяви і його не можна  буде скасувати чи змінити.

Пріоритети ставлять не самим внз, а конкретним спеціальностям (спеціалізаціям) у ВНЗ.

Діти сироти користуються пільгами?

Діти-сироти та діти, що були позбавлені батьківського піклування мають право на вступ за квотами. Обсяг квот визначатимуть університети на власний розсуд, Міністерство освіти і науки встановило лише максимальний поріг, а саме, ВНЗ на території Донецької та Луганської областей можуть відвести під квоти до 30% від державного держзамовлення, усі інші ВНЗ – 10%.

З чого складається додатковий іспит (до фахового та англійської) при вступі до магістратури з дипломом бакалавра іншої спеціальності?

Додатковий іспит також буде зі спеціальності.

Чи можуть напівсироти одержати якісь квоти?

Ні, тільки право першочергового поселення у гуртожиток.

Якщо дитина має посвідчення особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (ІІІ зона), чи має вона право на пільги при вступі? Яку вагу має цільове направлення у вузі?

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи, що в наслідок катастрофи стали інвалідами, хворі внаслідок її на променеву хворобу та закінчили середні й професійно-технічно навчальні заклади  з відзнакою або тільки з відмінними оцінками мають право на зарахування за співбесідою.

Цільовий вступ цього року скасовано.

Чи всі іногородні студенти забезпечуються гуртожитками?

Так, у гуртожиток поселяють усіх бажаючих.

Скільки можливих заявок до ВНЗ можна подати у 2016 році?

До 15 заяв на 5 різних спеціальностей на державну форму навчання. Кількість заяв на контрактну форму необмежено.

Який приблизний прохідний бал на бюджетну форму навчання?

Цього ніхто не знає.

З 2016 року буде діяти нова система розподілу держмісць та зарахування.

Відповідно до неї, після закінчення прийому заяв, на кожній спеціальності визначать загальний прохідний на бюджетні місця. Ті абітурієнти, які його набрали, зможуть вступити на державну форму відповідно до своїх пріоритетів, а всі інші зможуть навчатися тільки на умовах контракту.

Поясніть алгоритм подачі електронної заяви для вступу?

Для подачі електронної заяви потрібно:

 1. Зареєструватися на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (запрацює з 11 липня!)
 2. Ввести наступні дані:
 • адресу електронної пошти, до якої повинен бути доступ;
 • серію та номер документа про освіту, на основі якого є право на вступ;
 • номер, пін-код та рік сертифіката ЗНО;
 • серію та номер документа, який засвідчує особу (також ким і коли виданий).
 1. Отримати логін та пароль для доступу до особистого кабінету (якщо він втрачається, то потрібно звернутись до служби підтримки адміністратора).
 2. Ввійти під своїм логіном та паролем до особистого кабінету.
 3. Внести до Єдиної бази дані про себе: стать, місце проживання, номер телефону (можна мобільний), середній бал атестата, вуз із зазначенням спеціальності, присвоїти пріоритет своїй заяві, а також прикріпити скан-копію додатка до атестату.

Чи будуть якісь пільги для абітурієнтів з окупованої території?

Ні, таких пільг немає.

Який вид подачі документів на заочну форму навчання у 2016 році?

Документи на заочну форму потрібно подавати особисто.

У якій формі проходить вступний іспит абітурієнтів на 5 курс?

У формі тестування.

Який рівень навчання англійської мови на різних кафедрах (спеціальностях) ?

На всіх спеціальностях в ОА мінімальний рівень навчання англійської мови – B2.

Чи можна поступити у ваш вуз якщо третій предмет має лише пороговий бал?

Так, але, швидше за все, на контракт.

Чи враховуються бали атестату та перемоги на обласних олімпіадах при вступі до ВУЗу?

Так, середній бал атестату потрібен для конкурсного балу, а от оцінки за окремі предмети не враховують. Перемоги на обласних олімпіадах не враховуються.

Коли і в якій формі абітурієнт дізнається на яку форму навчання (бюджетну чи платну) його зараховано?

1 серпня у своєму особистому кабінеті (на сайті ez.osvitavsim.org.ua) вступник побачить за яким саме пріоритетом його рекомендували до зарахування на державну форму. Якщо такої рекомендації не буде – це означає, що вступник може бути зарахованим на контракт за будь-яким із своїх пріоритетів.

Якщо серед необхідних предметів ЗНО можна обрати один третій, а я здавала ЗНО з 2х можливих предметів з переліку, то чи можна його вибрати самостійно?

Третій предмет абітурієнт обирає самостійно з переліку запропонованих.

Якщо я поступила на державне замовлення, то чи маю право відмовитися від цієї спеціальності і погодитися на іншу, але платну?

Так, Ви маєте право відмовитися від рекомендації на місце державного замовлення і піти на контракт за будь-яким із своїх 15 пріоритетів.

Чи має дитина з багатодітної сім’ї (чотири дитини) на першочергове зарахування до ВНЗ?

Ні.

В університети, у яких є творчий конкурс, треба подавати заяву в електронній формі, чи особисто?

В електронній, але до 18:00 20 липня 2016 року.

Чи мають шанси абітурієнти, у яких конкурсний бал менший за потрібний, пройти на бюджет? Які вимоги для зарахування на контракт?

Ні, це неможливо. Шанси на зарахування на контракт мають всі абітурієнти, що набрали хоча ю 100 балів з усіх необхідних для вступу предметів ЗНО.

Як я отримаю запрошення на творчий конкурс і де його шукати?

В ОА творчий конкурс проходить заочно, тому запрошення Ви не отримаєте. Матеріали творчого конкурсу потрібно привезти чи надіслати не раніше 11 липня 2016 року та не пізніше 20 липня 2016 року. Надіслати можна такими способами:

 • Укрпоштою на адресу НаУОА (Приймальна комісія НаУОА, вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл, 35800) з приміткою на конверті «Творчий конкурс»;
 • Новою поштою (відділення №1, вул. Князів Острозьких, 3) на ім’я Вакуленко Яни, тел. (068) 527-64-93;
 • електронною поштою на адресу vstup@oa.edu.ua .

Чи необхідне знання німецької та французької мов на такому ж рівні, як і англійської для вступу на факультет романо-германських мов?

Ні, ці мови будуть вивчатися «з нуля».

Чи обов’язково при вступі до вашого університету на журналістику друкуватися в журналах або газетах?

Для вступу на журналістику абітурієнти мають пройти творчий конкурс. Для цього потрібно або надіслати/привезти свої публікації, або ж написати мінімум 3 твори на запропоновані теми.

Детальніше

15 заяв на 5 спеціальностей - тобто можна вступати навіть в 15 ВНЗ на одну й ту саму спеціальність?

Так, вступник може подати до 15 заяв на не більше, ніж 5 спеціальностей на державну форму.

Чи враховуються бали атестату та перемоги на обласних олімпіадах при вступі до ВУЗу?

Так, середній бал атестату потрібен для конкурсного балу, а от оцінки за окремі предмети не враховують. Перемоги на обласних олімпіадах не враховуються.

Коли і в якій формі абітурієнт дізнається на яку форму навчання (бюджетну чи платну) його зараховано?

1 серпня у своєму особистому кабінеті (на сайті ez.osvitavsim.org.ua) вступник побачить за яким саме пріоритетом його рекомендували до зарахування на державну форму. Якщо такої рекомендації не буде – це означає, що вступник може бути зарахованим на контракт за будь-яким із своїх пріоритетів.

Якщо серед необхідних предметів ЗНО можна обрати один третій, а я здавала ЗНО з 2х можливих предметів з переліку, то чи можна його вибрати самостійно?

Третій предмет абітурієнт обирає самостійно з переліку запропонованих.

Коли проходить день відкритих дверей?

Дні відкритих дверей проходять відповідно до певного графіка з жовтня по травень.

Чи правда те, що не пройшовши на бюджет по першому пріоритету, абітурієнт втрачає можливість вступити на бюджет по 2,3 і т. д. пріоритету?

Ні, навпаки: якщо абітурієнт не пройшов за 1 пріоритетом, то може пройти за 2, якщо не пройде за 2, то може пройти за 3 і так далі. Тільки якщо абітурієнт не пройде і за 15 пріоритетом, то зможе піти за будь-яким на контракт. Якщо ж пройде за 1, то всі інші заяви будуть автоматично скасовані.

Чи можна одночасно навчатися в двох ВНЗ?

Так, але в одному на денній формі, а в іншому на заочній.

Чи будуть враховуватися при вступі якісь досягнення учня у конкурсах?

Так, якщо це перемоги в IV етапі Всеукраїнських олімпіад чи ІІІ етапі конкурсі наукових робіт МАН – за них абітурієнт може отримати додаткові бали. Також за перемоги в інтернет-олімпіадах чи конкурсах Острозької академії абітурієнт може отримати право першочергового зарахування.

Якого формату диплом видає академія?

Випускники академії отримують дипломи міжнародного зразка.

Як перевести ЗНО у ваговий бал?

Потрібно помножити результати ЗНО та середній бал атестату за 200-бальною шкалою на відповідні коефіцієнти, а потім додати отримані добутки. Отримане число від 100 до 200 і буде Вашим конкурсним балом. На нашому сайті Ви можете розрахувати його автоматично.