Дводенні підготовчі курси з основ журналістики для учнів 9-11 класів з будь-якого регіону України.

Участь у підготовчих курсах «Школа універсального журналіста» — можливість завчасної якісної підготовки до вступу і запорука успішного вступу! Адже кожен третій першокурсник і кожен другий студент бюджетної форми навчання спеціальності «Журналістика» в Острозькій академії — випускник Школи універсального журналіста.

 • Як і коли найкраще підготуватись до вступу на спеціальність «Журналістика»?
 • Що таке творчий конкурс і як саме готувати творчі доробки для нього? Як зробити свої шанси для вступу на бюджет максимальними?
 • Як перевірити, чи журналістика — справді твоє?
 • До чого варто бути готовим, обираючи професію журналіста?
 • Що таке новини і де їх шукати?
 • Як брати інтерв’ю?
 • Як готувати справжні журналістські матеріали і чим вони відрізняються від шкільних творів?
 • Як використовувати соціальні мережі для підготовки до вступу на журналістику без відриву від навчання?

Про все це та багато іншого учням Школи розповість Віталій Голубєв — викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія», головний редактор Видавничого дому «ОГО», автор навчального посібника «Школа універсального журналіста», «Журналіст року» в Україні — переможець творчого конкурсу Національної спілки журналістів України 2016 року.

У програмі Школи, окрім занять, — зустріч із студентсько-викладацьким складом кафедри журналістики, надання консультацій щодо умов вступу та навчання. Випускники курсів отримують якісні знання і реальні уявлення про умови навчання за спеціальністю «Журналістика» в Острозькій академії. Випускникам надається сприяння у публікації творів у ЗМІ та підготовці матеріалів для творчого конкурсу на спеціальність «Журналістика».

Учасники з інших регіонів та дорослі, які їх супроводжують, забезпечуються гуртожитком. Вчителям, які підготували учасників курсів, за їхнім бажанням, видаються подяки, а відповідні листи направляються у відділи освіти за місцем роботи.

Після закінчення курсів усі учасники отримають:

 • комплект роздаткових матеріалів з основ журналістики;

 • сертифікат про закінчення курсів;

 • фотозвіт про перебування на курсах;

 • можливість подальшої роботи з організаторами курсів у режимі онлайн із підготовки та публікації статей в офіційно зареєстрованих засобах масової інформації і подальшого їх завіряння та оформлення у творчу папку для вступу на факультет журналістики будь-якого університету України. Тобто два дні ми працюємо з вами очно, на курсах, а далі, за бажанням, – дистанційно, аж до вашого успішного вступу!

Щоб отримати детальнішу інформацію, достатньо написати на vg2001@ukr.net, повідомивши своє ім’я, прізвище, навчальний заклад та контактний телефон.

Телефони для довідок: (050) 339-39-85, (098) 500-47-60.

Запис — до 21 листопада 2016 року включно.

Програма  “Школи універсального журналіста”

 26-27 листопада 2016 року

 1. Риси та умови журналістської діяльності. Місце журналістики серед схожих галузей діяльності. Риси, необхідні для успіху в журналістиці: перевіряємо себе. Чи журналістика — це моє? Кар’єра журналіста: від вступу на факультет журналістики — до роботи в редакції.

 2. Інформація: новини, методи, джерела. Новини: визначення, різновиди, критерії відбору. Методи збору інформації. Джерела інформації: офлайнові та онлайнові.

 3. Інтерв’ю: загальні поняття, типи запитань. Схема “Оцінка-причина-прогноз” – як готувати інтерв’ю в умовах нестачі інформації та часу. Підготовка до інтерв’ю, дії журналіста під час інтерв’ю, робота з матеріалом і зі співрозмовником після інтерв’ю.

 4. Створення журналістського матеріалу. Жанри журналістики. Як писати статтю: заголовок, лід, основний текст — покрокова інструкція. Як зробити текст зручним для читання.

 5. Творчий конкурс на спеціальність “Журналістика”: поради з підготовки. Особливості творчих конкурсів у різних університетах: спільне і відмінне. Специфіка навчання в Національному університеті “Острозька академія” в цілому і на спеціальності “Журналістика” зокрема. Профорієнтаційна зустріч із викладачами та студентами університету, екскурсія. Вручення сертифікатів. Обговорення перспектив подальшої заочної роботи з випускниками курсів.

Розклад курсів:

субота, 26 листопада, — з 11 до 18 год., обід з 14 до 15 год.;

неділя, 27 листопада, — з 9 до 15 год., обід з 12 до 13 год.