Привіт. Мене звуть Надія Симоненко. 17 років. Приїхала із тисячолітнього міста Лубни, що на Полтавщині. Зараз навчаюсь в Острозькій академії на міжнародних відносинах. Чому саме Острог? Бо це – найбільш елітний вищий навчальний заклад України. Так говорить Ігор Демидович Пасічник на сайті для абітурієнтів. Провчившись тут майже 2 місяці можу запевнити – це саме той випадок, коли можна і треба вірити.

19 жовтня святкували День Академії. Враження від цього неможливо передати словами. Ректор постійно повторює, що він – Пасічник, а ми – студенти – його бджоленята. І справді, в той день академія виглядала наче великий метушливий вулик. Хтось кудись біг, спішив, когось зустрічали, роздавали щось – і все із посмішками, і з традиційними вітаннями-привітаннями, властивими лише Острозькій академії. Бо ніде в світі немає більше такого високодуховного та високоінтелектуального місця як НаУОА. Ми – медоносні бджоли. І життя в нас солодке, наче той мед.

Виявляється, молодій відродженій академії усього лише 23 роки – менше, ніж деяким студентам-старшокурсникам. Роки, роки, роки… Не треба їх недооцінювати. Адже те, що ви бачите зараз – «першовідкривачам» давалося не так легко. І знаєте, розуміння цього наповнює якоюсь святою повагою до всього оточуючого – починаючи від меблів із вирізьбленими гербами ОА, і закінчуючи викладачами, які колись прийшли сюди першими спудеями, закохалися, і залишилися на постійно.

Хтось говорить, що в Острозі нудно. Мабуть, ця людина ніколи не читає дошку оголошень. Тому що. В Острозі. Не. Нудно. Насправді, тут настільки НЕ нудно, що іноді не вистачає часу на навчання, за усіма заходами-подіями. Майже щотижня – концерт. Одного разу приїздило тріо професійних музикантів, яке по всьому світі збирає аншлаги, та ще й маючи доволі високі ціни на білети. В Острозі ж вони виступали БЕЗКОШТОВНО. І це було настільки прекрасно, що глядачі забували дихати.

Ось на днях завітала професійна опера – викладачі і студенти найкращого музичного університету України КІМ ім. Р.М. Глієра. На фото можете бачити  моє щасливе-прещасливе обличчя із Антоном Перегудою – майбутньою зіркою світової опери. Лише уявіть, наскільки усе було чарівно… Не передати.

Приїздив голова СБУ Василь Грицак. Утаємничував протягом декількох годин у державні справи, говорив секрети, політику, і… секретну політику. Загалом, в пересічному університеті таке навряд чи трапилось. А от для Острозької академії – звична справа.

Та що там говорити! Сьогодні – 9 листопада – приїхала дружина президента України – Марина Порошенко. Прогулялася університетським містечком, зазирнула в музеї, підвали, крипти. Посиділа на конференції, поговорила зі студентами, вручила подарунки. Ми з хором поспівали їй Острозький розпів – цінну пам’ятку музичного мистецтва ХV століття. І що ви думаєте? Йде собі Ігор Демидович (ректор), показує на нас рукою і говорить: «Ось. Знайомтеся. Це – майбутня еліта України!». А Марина Анатоліївна дивиться на нас, дивиться на нього і відповідає: «Чому майбутня? Якщо я вже зараз в Острозьку академію потрапила, то еліта ви вже зараз…» Це, до речі, цитую не з пам’яті – маю відео.

Отож, пишатися є чим – ВСІМ. Абсолютно не шкодую, що настільки далеко поїхала. Хоч і важко без батьків і старих друзів, проте процес утвердження в ОА настільки захоплює, що не встигаєш сумувати. Острозька академія – ідеальна платформа для самореалізації. Єдиний ВНЗ, де абсолютно не існує корупції і діє правило «спочатку ти працюєш на репутацію, а потім вона – на тебе». Все, як і в реальному і дещо жорстокому дорослому житті.

Я люблю ОА.