РОЗПОДІЛ МІСЦЬ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ

З 2017 року в Україні діє нова система розподілу державних місць, в основу якої покладено принцип «гроші за абітурієнтом». Тобто, відтепер університети, замість чітко визначеної кількості державних місць, мають максимальні та мінімальні обсяги, а надання рекомендацій на зарахування за державним замовленням здійснюється автоматично.

Технічну сторону цього процесу описано в додатку 8 правил прийому, але для того, щоб краще розібратися як саме відбувається зарахування, рекомендуємо переглянути відео-пояснення екс-заступника міністра освіти і науки Інни Совсун. Вони стосуються вступної кампанії минулого року, однак, у 2018 році змінилося лише те, що максимальний обсяг державного замовлення може бути:

 • більшим на 10% – для ВНЗ, що минулого року отримали максимально можливу кількість державного замовлення в перший день оголошення списків;
 • аналогічним минулорічному – для ВНЗ, що отримали більше 50% від максимально можливої кількості державного замовлення  в перший день оголошення списків;
 • меншим на 10% – для ВНЗ, що отримали менше 50% від максимально можливої кількості державного замовлення  в перший день оголошення списків.

Відповідно до дослідження аналітичного центру CEDOS, у 2016 році лише 3 університети країни змогли набрати більше 90% від максимальної кількості державних місць. Для НаУОА цей показник становить 94% і є найвищим серед класичних університетів. Тому максимальна кількість державних місць в НаУОА зросла, а наші цьогорічні вступники мають найбільші гарантії навчатися на бюджеті.

Яким є прохідний бал у 2018 році до НаУОА?

На жаль, до закінчення вступної кампанії ми не можемо гарантувати, що певна кількість балів забезпечить вам державне місце. А все тому, що зарахування залежить від:
– кількості місць – чим менше місць, тим вищі бали необхідно для вступу;
– пріоритетності заяв – ви маєте право подавати 9 заяв на державні місця і кожній заяві маєте поставити пріоритет – чим вищий пріоритет, тим більше шансів на вступ;
– вашого конкурсного бала та від конкурсних балів інших абітурієнтів. Його можна автоматично порахувати тут. Те, яким він буде, залежить від коефіцієнтів, адже на більшість спеціальностей потрібні одні й ті самі предмети, але десь більший коефіцієнт для іноземної мови, десь для української, а десь для математики чи історії, тому й виходять різні числа. Конкурсний бал має дуже важливе значення, бо розрив між останнім бюджетником і першим контрактником може становити навіть 0,1 бала.

Чи можна орієнтуватися на результати вступної кампанії-2017?

Не зовсім, оскільки щороку змінюються правила прийому, кількість державних місць, кількість вступників  та їхні вподобання (на одній спеціальності конкурс може зрости, а на іншій – зменшитись).

Чи залежить від приймальної комісії хто пройде на бюджет?

Ні. Надання рекомендацій на зарахування на бюджет відбувається автоматично. Умовно кажучи, це все робить комп’ютерна програма одночасно для всіх університетів України. Автоматичний розподіл державних місць (інші назви – широкий конкурс, “місце за абітурієнтом”) запровадили для того, щоб найрозумніші абітурієнти змогли навчатися на бюджеті у найкращих університетах.

Що означає  “відкрита”, “закрита” чи “небюджетна” пропозиція?

Небюджетна прозиція – спеціальності, де немає державного замовлення (у НаУОА – тільки національна безпека та громадське здоров’я), закрита пропозиція – спеціальність, де кількість державних місць є фіксованою (у НаУОА – тільки журналістика), відкрита пропозиція – спеціальність, де є мінімальний та максимальний обсяги державного замовлення (у НаУОА – усі інші спеціальності).

Скільки заяв можна подати  на державне замовлення?

Ви можете обрати не більше 4 спеціальностей та подати не більше 9 заяв. Інших обмежень не існує. Тобто,  можна обрати 1 спеціальність подати заяви  у 9 внз, можна обрати 2 спеціальності у 4 внз, можна обрати  1 спеціальність у 2 внз та ще  1  у 7 внз і так далі.

Як відрізнити одну спеціальність від іншої?

Кожна спеціальність має свій код. Саме за кодом їх треба розрізняти. Коди спеціальностей НаУОА:

229 Громадське здоров’я

256 Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)

071 Облік і оподаткування

072 Фінанси, банківська справа та страхування

051 Економіка

081 Право

061 Журналістика

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (спеціаліазація “Регіональні студії”)

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (спеціаліазація “Міжнародні відносини”)

052 Політологія

053 Психологія

035.01 Філологія. Українська мова і література

035.04 Філологія. Германські мови та література (переклад включно)

032 Історія та археологія

033 Філософія

029 Інформаційна, бібліотечні та архівна справа

034 Культурологія

Скільки разів можна пройти на бюджет?

Ви можете отримати тільки 1 рекомендацію за будь-якою із заяв. Вона може бути  за заявою з будь-яким пріоритетом – як з 1 , так і  з 9.

Чи можна відмовитись від рекомендації на бюджет?

Так, але тоді цього року ви зможете навчатись тільки на контракті.

Якщо я відмовлюсь від рекомендації, а згодом передумаю, чи зможу я вступити на бюджет?

Ні. Якщо ви не подасте документи вчасно, то ваше державне місце анулюється.

Якщо на моїй спеціальності хтось відмовиться від бюджету, чи можу я зайняти його місце?

Ні, це державне місце просто зникне, а натомість з’явиться додаткове контрактне.

Коли і яким чином я дізнаюсь, що проходжу на бюджет?

1 серпня в особистих електронних кабінетах майбутніх бюджетників  з’явиться позначка «рекомендовано до зарахування». Якщо такої позначки не буде, то це означає, що цього року зможете навчатися тільки за контрактом.

Чи можна подавати заяви тільки на контракт?

Звісно. При цьому, немає обмежень щодо кількості таких заяв – можете навіть обрати усі спеціальності в усіх внз. Таким заявам пріоритети ставити не треба. У списках на vstup.info у графі пріоритет біля таких заяв буде риска.

Подання заяв тільки на контракт зменшить мої шанси пройти на бюджет за заявами з пріоритетом?  

Ні, такі заяви жодним чином не впливають на надання рекомендацій на зарахування на бюджет за заявами з пріоритетом.

Якщо я подам заяву з високим пріоритетом у внз, де низький конкурс, але великий обсяг максимально можливого державного замовлення – це збільшить мої шанси вступити на бюджет?

Ні, бо можливий варіант, що такий університет взагалі не отримає державних місць.

Максимальний обсяг державного замовлення є на всіх спеціальностях?

Ні, на спеціальності, де правилами прийому передбачено проходження творчого конкурсу, кількість державного замовлення є фіксованою. В Острозькій академії фіксована кількість державних місць є лише на журналістиці.

Що таке пріоритети?

Пріоритети – це черговість вашого зарахування, вони вказують на те, на якій спеціальності і у якому університеті ви хочете вчитись.
Пріоритет 1 – найвищий. Він означає найбажанішу спеціальність у найбажанішому університеті. Пріоритет 9, навпаки, означає найменш бажану спеціальність у найменш бажаному університеті.
Усього можна подати на бюджет не більше 9 заяв на не більше, ніж 4 спеціальності. При цьому, немає чітких обмежень щодо кількості університетів.  У кожній такій заяві необхідно вказати її пріоритет.  Після подання заяви пріоритет змінити чи скасувати НЕ можна.
Порядок виставлення пріоритетів – довільний.

Пріоритети ставлять не самим внз, а конкретним спеціальностям (спеціалізаціям) у ВНЗ.

Для того, щоб було легше виставити пріоритети і визначитися зі спеціальностями та внз, можете заповнити табличку:

Таблиця моїх заяв та пріоритетів

Що таке додаткові коефіцієнти?

Цьогоріч конкурсні бали вступників будуть множитись на додаткові коефіцієнти: регіональний, сільський, галузевий, першочерговий. Для вступу в НаУОА діють перші два.

Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках. Це означає, що ваш конкурсний бал для вступу в Острозьку академію буде на 2% вищим, ніж бал для вступу у будь-який столичний виш.

Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Це означає, що конкурсні бали випускників сільських шкіл будуть на 2% вищими, ніж конкурсні бали випускників міських шкіл.

Що робити, якщо я дуже хочу навчатися в ОА, але отримаю рекомендацію на бюджет за менш бажаною спеціальністю?

Не засмучуйтесь. Ви можете:
– після 1 курсу піти на паралельне навчання на заочну форму і отримати одночасно два дипломи.  Для ваших батьків цей варіант буде суттєво дешевшим. До того ж, повторно складати ЗНО не треба.
– Після закінчення бакалаврату за однією спеціальністю перевступити на магістеріум за іншою. Для цього потрібно буде скласти на 1 іспит більше, ніж для вступу на магістеріум за своєю спеціальністю. Формально це буде вважатися вашою другою вищою освітою.

Чи можна буде під час навчання перевестись з контракту на бюджет?

Так, але за умови, що ви будете мати високу успішність і  звільниться державне місце (або з’явиться додаткове).

Які помилки найчастіше допускали вступники у 2016 році?

 1. Плутали пріоритети із послідовністю подачі заяв. Насправді, заява, яку ви подаєте першою, не обов’язково повинна мати пріоритет 1.
 2. Неправильно вводили контактні дані, або ігнорували звернення приймальної комісії. Упродовж вступної кампанії приймальна комісія може телефонувати чи писати електронні листи, щоб уточнити певну інформацію. Тому вказати правильний номер телефону чи дійсну електронну адресу – в інтересах абітурієнта.
 3. Забували завантажити фото додатка до атестата в особистий кабінет. У таких випадках середній бал атестата автоматично ставав мінімальним (100 балів), що суттєво зменшувало конкурсний бал вступника.
 4. Вводили неправильний середній бал додатку до атестата. Інколи шкільні вчителі допускали помилки в обрахунку середнього балу додатка до атестата. Важливо ще до початку подачі документів перевірити, чи вся вказана в додатку інформація є правильною. Якщо таку помилку буде виявлено, необхідно терміново звернутися до дирекції вашого навчального закладу та замінити документ.

КІЛЬКА ПОРАД ЯК  НЕ ВТРАТИТИ ДЕРЖАВНЕ МІСЦЕ ЧЕРЕЗ ВЛАСНУ НЕОБАЧНІСТЬ

 1. Приймальна комісія – ваш друг.

В Острозькій академії щороку функціонує консультаційний пункт приймальної комісії. У будь-якій незрозумілій ситуації краще зверніться за допомогою до волонтерів консультпункту. Також ви можете приїхати особисто та подати заяви, скориставшись нашими комп’ютерами, або сконтактувати з нами зручним для вас способом (facebook, viber, e-mail, чат на сайті, мобільний телефон).

 1. Поспішайте повільно!

Не намагайтеся подати документи у перший день, оскільки традиційно сайт подачі заяв не витримує навантаження та зависає.

 1. Цей сайт – ваш найкращий порадник.

Радимо завести собі правило раз на кілька днів переглядати оновлення сайту, щоб не пропустити черговий вебінар чи роз’яснення правил прийому.

 1. Сім разів відміряй – один раз відріж.

До вибору спеціальності необхідно підходити виважено: перечитайте усю інформацію на сайті, перегляньте перелік навчальних дисциплін та можливості працевлаштування, поспілкуйтеся зі студентами чи адміністрацією. За можливістю, завітайте в ОА особисто.  Окрім того, підберіть «запасні варіанти» – спеціальності, на яких конкурс нижчий, а можливості працевлаштування схожі.

essay writing paper 3 hour custom pages 4 services michigan dissertation phd service writing essay fast for you essays written law disorders essays about eating plan you business can purchase assistant resume medical help cd order prescription without cheap ceclor mail writing essay coursework example entry india for of airforce officer service bangalore firms ip dating law in plan business to buy essay computer writers science purchase cheap vigrx gold medication topograpical homework israel map help for cover letter mechanic job help homework lungs argumentative writings paper research coursework textiles gcse with help how grade to an essay homework psychology help homework help factors paper blank office max check application resume credit best card buy parts and priesthoods on melchisedec in dissertation jesus three a of the christ good application how a write email to navy help essay rotc service community essay essay 18 drinking age to lower the ww2 help homework ratcatcher dating uk crosman review case somatic disorder symptom study american writer essay urispas has lunars chappal online dating order up thesis do your someone pay to resume ocb cheap papers candide essay writer professional confession essay sales sample executive cv for letter admission college for vietnam paper war research borderline essay personality disorder dissertation sur euthanasie my name different write in fonts how to division decimals help homework chronological order essay about write to help essay a writer's digest essay personal my do com math homework online radio 89.1 dating bariloche escuchar for statistics homework money my do to online help dissertation write let to business plan buy trileptal nerves pain college winning essay application a online help essay writing technique for there me a will my write that website is essay questions dating game couple online history papers buy bibliography kerouac research for + cards paper essays admission college help essay kit essay my do family admission a job good cheap argumentative essays dissertation a weeks with writing 5 help three sociological from analyze on essay gender the perspectives eb white written essays by custom body thesis background california requirements a-g homework roman numerals help primary literature dissertation for review writing consultant sample medical resume for war homework world help 1 essay on sweet home home grade 4th writing essay alabama help homework live sample manager sales for resume best 200 mg aldara sale services paper writing legal writing essay ottawa service letter engineering mechanical for sample cover job stock markets homework help for presentation powerpoint engineering students mechanical resume dallas writing professional services and sana dad still dating are utkarsh help research proposal and dissertation Speman paypal fast Speman buy delivery using how to work contract on resume hire to list help kinesiology homework studies general homework social help essay help communism spanish essay written in phd qadhi dissertation help yasir a on book essay malaysia study osha case the essay help ultimate gift online chat free help physics paper 9 0 customise in report foxpro service cheap writing 24/7 essay writing resume service minneapolis help homework questions for write can cheap my for me someone essay research papers online physics write goals a wilde essay oscar essays on how to paper cause effect and essay book of with structure help essay french writer essay cv a writing cover letter your for thesis paper purchase help history homework ancient homework my do website essay writing site good essay research eating disorders essays on canada online buy bentyl goods intent sample of letter purchase to writers academic discount essay code of plan order business homework best do sites my outline college buy essays application 404 page thesis diy is research what paper in writing involved eindhoven phd thesis custom noteshelf paper make map united helper homework states miles in write paragraph four a how essay contrast compare to dissertation software writing in of support constitution essays the written essays hindi website business writing services plan professional geography paper writing custom service paper writing term graduate essay service ukash custom writing research patrol border on paper writing resume cv and wolverhampton services level help assignment university help homework library assignment help finance essay forum helper writing a nv resume service las aaa vegas homewqork my do research bipolar papers apa disorder on dissertation writing help custom for cover letter patrol border done fre your for get essay personality case disorder on study antisocial online papers bond vegas writing service las resume nv aaa a resume help skills deficit attention papers research disorder and intelligence essay birth order milwaukee services resume writing nursing annotated bibliography for write to how an card visa resume order gift online a-z help homework legado christopher paolini online el dating admission college for essays universities writing essay on new vs term gattaca york orleans new papers ebook 10 college steps admissions essay help events help homework current write my i can cv how breast hologic tomosynthesis professional houston writing services homework p chem help essay douglass narrative of life frederick of the me wont dad my my homework let do unknown letter when hiring is manager cover denver dissertation bean beth sims the homework 2 help companies essay writing reputable assertiveness psychology children school dissertation Raleigh Reglan berlin overnight delivery Reglan - where to (generic) viagra purchase gold yahoo explicativas dating y preguntas descriptivas essay on others to service ed help special homework cold sores to cure papers paypal research writing letters help with job for and marketing sales resume assignment helper review cars wrighting paper on 20 40 vs mg mg viagra gold (generic) buy paper now research anchorage resume services writing thesis birth statement order homework help crossword challange my assignment dissertation sponsered about cant happiness buy money speech bacteria of antibiotics against reactions online essay writers research disorder outline paper anxiety writing help critical essay dissertation topics translation dissertations writing service to letter business of purchase intent non binding studies help business assignment help applying for essay scholarships