Яким є прохідний бал у 2019 році до НаУОА?

На жаль, до закінчення вступної кампанії ми не можемо гарантувати, що певна кількість балів забезпечить вам державне місце. А все тому, що зарахування залежить від:
– кількості місць – чим менше місць, тим вищі бали необхідно для вступу;
– пріоритетності заяв – ви маєте право подавати 7 заяв на державні місця і кожній заяві маєте поставити пріоритет – чим вищий пріоритет, тим більше шансів на вступ;
– вашого конкурсного бала та від конкурсних балів інших абітурієнтів. Його можна автоматично порахувати тут. Те, яким він буде, залежить від коефіцієнтів, адже на більшість спеціальностей потрібні одні й ті самі предмети, але десь більший коефіцієнт для іноземної мови, десь для української, а десь для математики чи історії, тому й виходять різні числа. Конкурсний бал має дуже важливе значення, бо розрив між останнім бюджетником і першим контрактником може становити навіть 0,1 бала.

Чи можна орієнтуватися на результати вступної кампанії-2018?

Не зовсім, оскільки щороку змінюються правила прийому, кількість державних місць, кількість вступників  та їхні вподобання (на одній спеціальності конкурс може зрости, а на іншій – зменшитись).

Як правильно виставити пріоритети?

Найвищий пріоритет надавайте тій спеціальності, на якій хочете навчатися найбільше.
Пам’ятайте, що від пріоритетності залежить ваше державне місце!

Чи залежить від приймальної комісії хто пройде на бюджет?

Ні. Надання рекомендацій на зарахування на бюджет відбувається автоматично. Умовно кажучи, це все робить комп’ютерна програма одночасно для всіх університетів України. Автоматичний розподіл державних місць (інші назви – широкий конкурс, “місце за абітурієнтом”) запровадили для того, щоб найрозумніші абітурієнти змогли навчатися на бюджеті у найкращих університетах.

Скільки державних місць?

Обсяг місць державного замовлення залежить від абітурієнтів:
а) перший пріоритет
б) високий конкурсний бал

Що означає  “відкрита”, “закрита” чи “небюджетна” пропозиція?

Небюджетна пропозиція – спеціальності, де немає державного замовлення(У НаУ ОА – Національна безпека), закрита пропозиція – спеціальність, де кількість державних місць є фіксованою, відкрита пропозиція – спеціальність, де є мінімальний та максимальний обсяги державного замовлення (у НаУОА – усі інші спеціальності)

Що означає “подвійна конкурсна пропозиція”?

Конкурсна пропозиція – це перелік ЗНО, які вам необхідно скласти для вступу на певну спеціальність. Подвійна конкурсна пропозиція – це декілька переліків ЗНО. Зазвичай, перша КП – передбачає участь у конкурсі за кошти державного замовлення та за умовами контракту (предмети затвердженні МОН і однакові в усіх університетів), друга КП – передбачає участь у конкурсі лише за умовами контракту (предмети затверджує Приймальна комісія ЗВО, в різних університетів перелік предметів на такий вид пропозиції може різнитися).

Скільки заяв можна подати  на державне замовлення?

Ви можете обрати не більше 4 спеціальностей та подати не більше 7 заяв. Інших обмежень не існує. Тобто,  можна обрати 1 спеціальність подати заяви  у 7 ЗВО, можна обрати 2 спеціальності у 3 ЗВО, можна обрати  1 спеціальність у 2 ЗВО та ще  1  у 5 ЗВО і так далі.

Як відрізнити одну спеціальність від іншої?

Кожна спеціальність має свій код. Саме за кодом їх треба розрізняти. Коди спеціальностей НаУОА:

229 Громадське здоров’я

256 Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)

071 Облік і оподаткування

072 Фінанси, банківська справа та страхування

051 Економіка

081 Право

061 Журналістика

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (спеціаліазація “Регіональні студії”)

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (спеціаліазація “Міжнародні відносини”)

052 Політологія

053 Психологія

035.01 Філологія. Українська мова і література

035.04 Філологія. Германські мови та література (переклад включно)

032 Історія та археологія

033 Філософія

029 Інформаційна, бібліотечні та архівна справа

034 Культурологія

122 Комп’ютерні науки

Що таке пріоритети?

Пріоритети – це черговість вашого зарахування, вони вказують на те, на якій спеціальності і у якому університеті ви хочете вчитись.
Пріоритет 1 – найвищий. Він означає найбажанішу спеціальність у найбажанішому університеті. Пріоритет 7, навпаки, означає найменш бажану спеціальність у найменш бажаному університеті.
Усього можна подати на бюджет не більше 7 заяв на не більше, ніж 4 спеціальності. При цьому, немає чітких обмежень щодо кількості університетів.  У кожній такій заяві необхідно вказати її пріоритет.  Після подання заяви пріоритет змінити чи скасувати НЕ можна.
Порядок виставлення пріоритетів – довільний.

Пріоритети ставлять не самим ЗВО, а конкретним спеціальностям (спеціалізаціям) у ЗВО.

Для того, щоб було легше виставити пріоритети і визначитися зі спеціальностями та ЗВО, можете заповнити табличку:

Таблиця моїх заяв та пріоритетів

Що таке конкурсний бал?

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники (середній бал атестата, регіональний коефіцієнт, сільський коефіцієнт), що обраховуються відповідно до правил прийому до ЗВО у 2019 році.

Скільки разів можна пройти на бюджет?

Ви можете отримати тільки 1 рекомендацію за будь-якою із заяв. Вона може бути  за заявою з будь-яким пріоритетом – як з 1 , так і  з 7.

Чи можна відмовитись від рекомендації на бюджет?

Так, але тоді цього року ви зможете навчатись тільки на контракті.

Якщо я відмовлюсь від рекомендації, а згодом передумаю, чи зможу я вступити на бюджет?

Ні. Якщо ви не подасте документи вчасно, то ваше державне місце анулюється.

Якщо на моїй спеціальності хтось відмовиться від бюджету, чи можу я зайняти його місце?

Ні, це державне місце просто зникне, а натомість з’явиться додаткове контрактне.

Коли і яким чином я дізнаюсь, що проходжу на бюджет?

2 серпня в особистих електронних кабінетах майбутніх бюджетників  з’явиться позначка «рекомендовано до зарахування». Якщо такої позначки не буде, то це означає, що цього року зможете навчатися тільки за контрактом.

Чи можна подавати заяви тільки на контракт?

Звісно. При цьому, немає обмежень щодо кількості таких заяв – можете навіть обрати усі спеціальності в усіх ЗВО. Таким заявам пріоритети ставити не треба. У списках на vstup.edbo.gov.ua у графі пріоритет біля таких заяв буде риска.

Подання заяв тільки на контракт зменшить мої шанси пройти на бюджет за заявами з пріоритетом?  

Ні, такі заяви жодним чином не впливають на надання рекомендацій на зарахування на бюджет за заявами з пріоритетом.

Якщо я подам заяву з високим пріоритетом у ЗВО, де низький конкурс, але великий обсяг максимально можливого державного замовлення – це збільшить мої шанси вступити на бюджет?

Ні, бо можливий варіант, що такий університет взагалі не отримає державних місць.

Максимальний обсяг державного замовлення є на всіх спеціальностях?

Ні, на спеціальності, де правилами прийому передбачено проходження творчого конкурсу, кількість державного замовлення є фіксованою. В Острозькій академії фіксована кількість державних місць є лише на національній безпеці.

Що таке додаткові коефіцієнти?

Цьогоріч конкурсні бали вступників будуть множитись на додаткові коефіцієнти: регіональний, сільський, галузевий, першочерговий. Для вступу в НаУОА діють перші два.

Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти) у місті Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях; 1,02 – в інших випадках;

Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Це означає, що конкурсні бали випускників сільських шкіл будуть на 2% вищими, ніж конкурсні бали випускників міських шкіл.

Що робити, якщо я дуже хочу навчатися в ОА, але отримаю рекомендацію на бюджет за менш бажаною спеціальністю?

Не засмучуйтесь. Ви можете:
– після 1 курсу піти на паралельне навчання на заочну форму і отримати одночасно два дипломи.  Для ваших батьків цей варіант буде суттєво дешевшим. До того ж, повторно складати ЗНО не треба.
– Після закінчення бакалаврату за однією спеціальністю перевступити на магістеріум за іншою. Для цього потрібно буде скласти на 1 іспит більше, ніж для вступу на магістеріум за своєю спеціальністю. Формально це буде вважатися вашою другою вищою освітою.

Чи можна буде під час навчання перевестись з контракту на бюджет?

Так, але за умови, що ви будете мати високу успішність і  звільниться державне місце (або з’явиться додаткове).

Які помилки найчастіше допускали вступники у 2018 році?

  1. Плутали пріоритети із послідовністю подачі заяв. Насправді, заява, яку ви подаєте першою, не обов’язково повинна мати пріоритет 1.
  2. Неправильно вводили контактні дані, або ігнорували звернення приймальної комісії. Упродовж вступної кампанії приймальна комісія може телефонувати чи писати електронні листи, щоб уточнити певну інформацію. Тому вказати правильний номер телефону чи дійсну електронну адресу – в інтересах абітурієнта.
  3. Забували завантажити фото додатка до атестата в особистий кабінет. У таких випадках середній бал атестата автоматично ставав мінімальним (100 балів), що суттєво зменшувало конкурсний бал вступника.
  4. Завантажували неправильні довідки на підтвердження додаткових балів.
  5. Вводили неправильний середній бал додатку до атестата. Інколи шкільні вчителі допускали помилки в обрахунку середнього балу додатка до атестата. Важливо ще до початку подачі документів перевірити, чи вся вказана в додатку інформація є правильною. Якщо таку помилку буде виявлено, необхідно терміново звернутися до дирекції вашого навчального закладу та замінити документ.

КІЛЬКА ПОРАД ЯК  НЕ ВТРАТИТИ ДЕРЖАВНЕ МІСЦЕ ЧЕРЕЗ ВЛАСНУ НЕОБАЧНІСТЬ

  1. Приймальна комісія – ваш друг.

В Острозькій академії щороку функціює консультаційний пункт приймальної комісії. У будь-якій незрозумілій ситуації краще зверніться за допомогою до волонтерів консультпункту. Також ви можете приїхати особисто та подати заяви, скориставшись нашими комп’ютерами, або сконтактувати з нами зручним для вас способом (facebook, viber, e-mail, чат на сайті, мобільний телефон).

  1. Поспішайте повільно!

Не намагайтеся подати документи у перший день, оскільки традиційно сайт подачі заяв не витримує навантаження та зависає. Ви можете подати заяву і через 4-5 днів після початку прийому. Заяву, що подали в перший день та заяву, що подали в останній розглядають на рівних правах.

  1. Цей сайт – ваш найкращий порадник.

Радимо завести собі правило раз на кілька днів переглядати оновлення сайту, щоб не пропустити черговий вебінар чи роз’яснення правил прийому.

  1. Сім разів відміряй – один раз відріж.

До вибору спеціальності необхідно підходити виважено: перечитайте усю інформацію на сайті, перегляньте перелік навчальних дисциплін та можливості працевлаштування, поспілкуйтеся зі студентами чи адміністрацією. За можливістю, завітайте в ОА особисто.  Окрім того, підберіть «запасні варіанти» – спеціальності, на яких конкурс нижчий, а можливості працевлаштування схожі.